Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Strelivo za 223. Rem

  1. #1

    Privzeto Strelivo za 223. Rem

    Tema iz starega foruma

    Citat zober je objavil:
    Mene pa zanima kakšna je dobra,municija za 223?streljal naj bi pa srnjad in lisice!
    Citat jvpv je objavil:
    oče je uporabljal s&b pa ni bil najbolj zadovoljen, sedaj pa strelja s Hirtenbergom (ABC) ki pa še ni najbolj preizkušena
    Citat mugo je objavil:
    Jaz za srnjad uporabljam Normo, za lisice pa polnooplaščeno Hirtenberg. Prav velike izbire krogel v tem kalibru pa ni.
    Citat zajec je objavil:
    Uporabljal sem s&b lovske,pa kar razbije in podpludbe so velike,ker imam zalogo jih bom porabil,drugače pa so se mi vojaški naboji bistveno bolje izkazali,kajti skoraj vse pade na mestu,pa podpludb ni,kar pa je bilo malo slabše zadeto pa je zelo nakazalo šok,in bilo v radijusu 50m.
    lp
    Citat šnef je objavil:
    jvpv, tudi sam imam ta kaliber pa bi te prosil, če poveš kje je oče nabavil ABC strelivo. Hvala
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    sem istega mnenja kot zajec :D
    Citat dolgin je objavil:
    Sam uporabljam RWS - ov TM (delno oplaščeno kroglo),šok izvrsten,vse pade v ognju,vendar pa je zaradi velikih podplutb ne uporabljam več za srnjad,samo kaka lisička pride v poštev.......

    lp
    Citat zober je objavil:
    Kako je pa to stemu razmetavanjem krogel,za 223 tako naj bi slišal da je cirka 6 krogel,dve kar uideta! kaj pa ta čeh selver in belot,nevem če je prav napisan!kako je stemi patroni,nekaj sem slišal da so se popravili,ampak to je vprašanje,ker moj kolega zadnjič nekaj nastreljeval,pa je cirka 5 hilzn počilo(za mauser 8.57)!
    Citat dolgin je objavil:
    Jest sem postrelil s to puško na tarčo med 150 in 200 patroni,večino RWS,nekaj pa tudi vojaških,pa mi ni noben šus odletel po svoje,pa sem lahko streljal enega za drugim al pa tko da se je cev pohladila!
    S čehi pa v tem kalibru nimam izkušenj.....

    lp
    Citat hine je objavil:
    RVS streljaj, pa ne boš imel nobenih problemov, Čeh ni sigurn, leti malo po svoje .
    Citat janko je objavil:
    Ja fantje, s puškami v cal.223 ni vse tako enostavno kot pišete glede razrosa. Kot veste je to bil prvotno vojaški kaliber namenjen za uporabo v avtomatskem orožju. Torej preciznost ni bila prvotni namen. Vendar zaradi dobrih balističnih lasnosti je ta patron poskusno uporabljen ostrostrelske in lovske namene. Zelo hitro se je izkazalo da je za te namene skoraj neuporaben prav zaradi enormnega raztrosa. Veliko krogel je v tarčo priletelo kar počez,krogla je bila zelo nestabilna med letom. V čem je bil problem? Vojaške cevi imajo notranji navoj dog 28 cm, kar je očitno premalo da bi pri hitrosti 1000 m/s krogla bila stabilna. Da bi se stabilnost krogle pri letenju popravila so puškarji zmanjšali notranji navoj iz 28 cm na 22 cm. To je pomenilo da se krogla v standardno dolgi lovski cevi po novem zarotira skoraj za 1 obrat več kot v stari vojaški izvedbi. Tako je krogla pridobila v stabilnosti in je ta kaliber dosegel kriterije ki so potrebni za lovsko uporabo. Zakaj sem to napisal? Zaradi dejstva da je kar velika količina pušk ki so bile narejene z vojaškimi cevmi bila prodana in je še sedaj v obtoku. Na te puške lahko naletiš ko jo kupuješ iz druge roke in te puške so praktično neuporabne pa lahko poskusiš z vsem mogočim strelivom ne bo precizna. Zaradi tega fantje, PRIPOROČAM OBVEZEN PREIZKUS NA TARČI NA RAZDALJI 150-200 METROV pred nakupom. Pozneje je prepozno.
    Citat zajec je objavil:
    Sam nikoli nisem imel problemov z nafloh priletelo kroglo,ali kakšnim uidanjem,je pa res, da sam nisem verjel,dokler nisem izprobal na vetrovnem terenu s sunki vetra, kako veter vpliva na raztros.
    lp
    Citat taxus je objavil:
    ta kaliber imam 2 meseca in sem letos uplenil 3 kose srnjadi. z original rem municijo pri strelu za pleče je bila na obeh straneh potplutba premera 15 cm :?
    Citat marjanko je objavil:
    Risanico v kal.223 Remington sem nabavil šele v preteklem letu. Odstrelil sem samo nekaj srnjadi in lisic, zato ne morem ocenjevati objektivno tega kalibra. Uporabljal pa sem naboje z kroglami Sierra teže 55 grainov to je 3,5 grama. Krogle so tipa Game King boat teil. Ker po vseh znanih podatkih dobro vem, da ta kal. še zdaleč ni idealen za odstrel srnjadi, sem vedno čakal toliko časa, da se je srnjad postavila v idealen položaj za strel dokaj pravokotno za plečko. Če takega položaja ni bilo, sem odložil puško, saj zakaj pa bi moral oddati slab strel, saj bo pa drugič boljše. Ko sem oddal siguren strel je srnjad brez posebej nakazanega strela šla res zelo počasi še kakih 5O m. in obležala. Tudi krvna sled je bila bolj slaba, a se je dalo slediti.Ker so bili streli za plečko, tudi v notrajnosti ni bilo kakšne večje škode ali podpludb. Ker imam tudi 3O-O6 nisem zasledil nobene posebne razlike pri poškodbah mesa. Sigurno pa zahteva strel s tem kalibrom zares pravi položaj divjadi in pa seveda kar se da dober strel v izogib nevšečnostim ki temu sledijo. Seveda ker je kaliber zelo hiter, sem nabojem zmanjšal polnjenje za 15 odstotkov, da je počasnejši. Bom pa nabavil bolj kompaktne krogle verjetno Nosler Partition.
    Citat zober je objavil:
    A so to slučajno take krogle z ošiljenim zadkom,ker meni ni nosila nobena druga krogla razen take z ošil. zadkom! Prej je bila grupa na 100 m cirka 8cm zdej pa 3cm! Glede lova z 223 na srnjad je odličen saj kar sem bil skolegom zraven,vse padlo v ognju,edino potludbe so pa bile v krogu 15cm!
    Citat zlatorog je objavil:
    Citat mugo je objavil:
    Jaz za srnjad uporabljam Normo, za lisice pa polnooplaščeno Hirtenberg. Prav velike izbire krogel v tem kalibru pa ni.
    Mugo, kako si pa kaj zadovoljen z Normo? Zanima me kolk razbije, pa če dela velike podpludbe na srnjadi. :?: :oops:
    Citat teohafy je objavil:
    Ali kdo mogoče ve, če se lahko normalno uporablja nova vojaška 223 rem. municija v lovskih puškah? Kako je s trdoto, a bol uniči cev?
    Citat zober je objavil:
    Je velika izbira samo krogel za 223,orginal maš res samo cirka 7 vrst
    Citat mugo je objavil:
    Kar precej podplutb povzroča Norma, sploh na manjših kosih (pada pa večina na mestu), večjih pa ne streljam s tem. To puško uporabljam za srnjad redko, vzamem jo s sabo takrat, ko imam namen veliko hodit (ker je majhna in lahka) in ne nekaj uplenit, bolj tako, za vsak primer. V osnovi jo imam za lisice.
    Citat 0723Kukov je objavil:
    Jaz sem streljal z čehom in mi je delala velike podpludbe na srnjadi, tako da jo zdaj ne uporabljam več!
    Se pa mi dopade ker je lahka in majhna!
    Mogoče pa jo bom letos spet začel uporabljat samo tu in tam! Ker sedaj nisem jagal z njo kake 4 leta! Pa municijo bom zamenjal!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    jaz sem 14dni nazaj uplenil gamsuga mladiča na 200metrov z predelano vojaško municijo padel po desetih metrih brez potpludp

  3. #3

    Privzeto

    Kako si jo pa predelal
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #4

    Privzeto

    Če že kršiš pravila, tega vsaj ne javno oglašaj in se hvali s tem.

  5. #5

    Privzeto

    Če ima kdo kaj praznih tulcev, da jih ne rabi bi prosil, če bi mi jih lahko poslal (poštnino plačam sam). Naslov dobi preko ZS.
    Vnaprej hvala.

  6. #6

    Privzeto

    Nastreljeno na 100 m - Norma 3,6g (če bi bil boljši naslon....)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •