Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #41
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Res je pregrešno draga ta RWS municija. Pri eni škatli se ne pozna, če pa postreljaš 3 in več pa je že kar lepa razlika. Ne gre pa dvomiti v kvaliteto.

    EVO je uporabljal prijatelj v 7x64, dokler ni zamenjal za 308 (nosler partition) in je bil super zadovoljen. Nobenih podpludb, divjad (prašič, srnjad, gams) padala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #42

    Privzeto

    Moj kolega ima RWS Keglespitz 10 g in je zelo zadovoljen saj srnjad pada na mestu tudi podpludb ni. Za divje prašiče uporablja TIG 11,3 g in tudi dela super. Je pa to seveda glede na ostalo municijo kar draga municija.

  3. #43

    Privzeto

    Rikec, kegelšpic jepri meni čisto na dnu, skupaj z Bellotom. Že sierra ali Hornady sta bistveno cenejši in boljši. Vidim, da je ključno merilo za kvaliteto, padec v ognju. To pa naredijo vse meni znane krogle, če je zadetek v gornji polovici trupa. Opustite svoje stališče, kupujte cenejše naboje in raje več streljajte na tarče v naravi na različne razdalje.
    Včasih vidim lovce, ki mislijo, da trenirajo, ko streljajo npr. škatlico vžigalic na palici dokler ne zadenejo. Za zgrešene strele pa ne vedo kje so. Vsak strel naj bo na papirju viden, da vemo kaj smo naredili narobe in koliko se to pozna na zadetku.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, KS je krogla, Bellot pa fabrika, a ne ? Kaj pa Bellot Nosler Partition ?

  5. #45
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa RWS - EVO 10,3g. Če jo kdo uporablja me zanima kako se obnese na divjadi ?
    Testiral jo bom letos, je že na čakanju. Ne vem pa a je ta material bolj "škodljiv" za cev. Vidim, da ste zadovoljni s to kroglo.

  6. #46

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Alojz, KS je krogla, Bellot pa fabrika, a ne ? Kaj pa Bellot Nosler Partition ?
    Smo o SPCE toliko pisali, da sem mislil kako vsi razumete , da govorimo o njihovei najbolj prodajani krogli. Seveda je Exergy tudi njihova in tudi pregrešno draga.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mene pa pri SP S&B moti to, da je slabo polnjenje. V kalibru 7x64....9,10g krogla ne doseže niti zakonskega predpisa za odstrel jelena ali merjasca.
    Da ne govorim o kalibru 7x57 kjer je polnjenje dobesedno porazno.

  8. #48

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rikec, kegelšpic jepri meni čisto na dnu, skupaj z Bellotom. Že sierra ali Hornady sta bistveno cenejši in boljši. Vidim, da je ključno merilo za kvaliteto, padec v ognju. To pa naredijo vse meni znane krogle, če je zadetek v gornji polovici trupa. Opustite svoje stališče, kupujte cenejše naboje in raje več streljajte na tarče v naravi na različne razdalje.
    Včasih vidim lovce, ki mislijo, da trenirajo, ko streljajo npr. škatlico vžigalic na palici dokler ne zadenejo. Za zgrešene strele pa ne vedo kje so. Vsak strel naj bo na papirju viden, da vemo kaj smo naredili narobe in koliko se to pozna na zadetku.
    Vsak ima svoje mnenje. Kolega je s tem zadovoljen in to kroglo ne zamenja za nobeno drugo. Je imel že cenejše (PP in Igman) katastrofa...

  9. #49

    Privzeto

    Main Po čem pa to sklepaš?

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ne rabiš biti slabe volje zaradi tega kar sem napisal. Tukaj je odgovor na tvoje zavijanje z očmi:


    http://www.sellier-bellot.cz/rifle-a...ct=12&view=all

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •