Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Od pokojnega lovca sem dobil kar nekaj nabojev Hinterberg z kroglo Nosler partition(11.35g).
    Zanima me, če kdo uporablja omenjen naboj ter kako se obnese v praksi. Uporabljal bi ga praktično za vso divjad.
    Odlična krogla za vse, tudi za prašiče. Ima dobro prebojnost in tudi notranji učinek .

  2. #12
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    kaj pa stari dobri Igman? nekateri ga hvalijo, drugi kritizirajo, za tretje pač ni znamka,... pa drag ni. vaše izkušnje?
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  3. #13

    Privzeto

    Nazadnje sem v tem kalibru polnil Grom iz PP. Odlična grupacija in tudi za vso divjad. Pa še poceni.

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Izkušen z Igmanom nimam, pravijo pa da je kugla super za pujse, je poceni. Pri vseh, bosanskih in srbjanskih patronih je slabost to da moraš bolj pucat cev.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #15
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down naboji igman

    Igman uporabljam za srnjad in cal.8X57JS že vrsto let.Sicer res,samo za srnjad in divje prašiče ter na razdalje do 100 m.Municija je po moji oceni ok in po sprejemljivi ceni.

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto Igman

    Uporabljam v kalibru 7x65R.

    Po par odstreljenih kosih lahko samo pohvalim. Ni podpludb kot pri čehu SPCE, srnjad pa ob normalnem zadetku pade na mestu.

    Če ne bo posebnih razočaranj, bom kar na Igmanu ostal. Škatla cca malo pod 20 EUR, tako da ni škode vsakega patrona in pa še presenetljivo natančna municija. Meni dela bolje od RWS EVO, pa makar so švabi čez vse

    Ker pa pri nas nimamo veliko prašičev, kaj še jelenjadi, me zanima kakšne imate izkušnje z Igamnom na tej divjadi.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #17
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    sam nimam izkušenj z Igmanom. sprašujem pa ravno zato, ker bom kmalu moral nabaviti nove zaloge streliva. lovski kolegi, ki so tovrstne naboje že uporabljali oz. jih uporabljajo, so večinoma govorili o pozitivnih izkušnjah tudi pri uporabi na divjih prašičih in jelenjadi. ravno tako govorijo o dobrih grupacijah, medtem ko nekateri povejo ravno nasprotno, zato se še vedno nisem odločil. je pa ta naboj zelo cenovno ugoden. če pa je še dober...

    eden izmed lovcev je celo povedal, da je uporabljal Igmana, preden je bolj iz radovednosti nabavil RWS Evolution. rekel je, da če bi ta trenutek kupoval strelivo in bi moral izbirati med tema dvema kroglama bi ponovno izbral Igmana. njemu se je nekako Igman izkazal kot bolj učinkovit od RWS Evolution, saj je po normalnem zadetku z Igmanom skoraj vse obležalo v ognju. res pa, da malo bolj umaže cev.

    sam trenutno uporabljam RWS ID (prej TIG) 11.5g. ta krogla me zaenkrat še ni izneverila, vendar sedaj, ko so mi pošle zaloge, razmišljam o menjavi streliva, saj se mi je že parkrat zgodilo, da izstopne rane na divjadi ni bilo (naboj se je ustavil v reberni kosti tik pred izstopom iz telesa divjadi). nekajkrat pa sem pri kosanju divjadi našel skoraj nedeformirano srajco (tudi pri nastanku izstopne rane, skozi katero je kot kaže izstopil le svinec) v telesu le-te, kar nakazuje, da pri tej krogli očitno ne pride vedno do deformacije, kakršno je predvidel proizvajalec oz. kakršna bi morala biti. zato sem malo v dvomih, kako bi se zadeva obnesla, če bi divjega prašiča ali jelenjad pod bolj ostrim kotom nehote zadel v lopatico....
    Last edited by mazzinga; 18. September 2010 at 10:31.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  8. #18
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Jaz bi na tvojem mestu razkiral slabih 20 evropskih denarcev in preizkusil zadevšno
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #19
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    tudi sam razmišljam tako
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  10. #20

    Privzeto Igman,PPU

    Igman je v redu municija,za moje pojme veliko boljša od katerekoli češke municije,res pa je,da jih pri majhnih kalibrih,kjer so velike hitrosti,precej zafrkava natančnost. Večji kalibri z povprečno brzino pa delajo odlično. To,da ti RWS-ova municija ne prebija,govori o (pre)veliki hitrosti izstrelka,zato tudi slabši učinki na divjadi...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •