Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #21
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Problem ID ( TIG ) municije se pokaže v primeru, da se svinec loči od plašča.
    Takrat ni izstopa krogle in krvne sledi. Iz izkušenj povem, da se to ne dogaja poredko. To v glavnem velja za težjo divjad.
    Sicer pa to ni razbijaška kugla.
    tole je iz teme naboji rws ID CLASSIC
    vidim, da nisem edini. očitno je to res ena izmed pomanjkljivosti te krogle.
    Last edited by mazzinga; 18. September 2010 at 13:27.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  2. #22
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Js sem najdu škatlo starejše municije 7×64. Firme sellier & bellot.
    Na šaktli pa piše: bullet No: 66, type: soft point, 9,0 grama.
    Mogoče kdo ve, ta krogla na divjadi naredi veliko škode?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    A kr noben neve?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #24

    Privzeto

    Probej.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  5. #25
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Če se prav spomnim, jih je imel nekaj časa moj oče. Vendar jih je kmalu zamenjal, ker je zelo mehka krogla in od srnjadi ni ostajalo nič.
    Je to ta krogla?


  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    To je čist vredu naboj za srnjad. E100 ima 2455J.

  7. #27

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    To je čist vredu naboj za srnjad. E100 ima 2455J.
    In sedaj bo nekdo napisal, da ni čiso v redu, ler je mehak... in maraton od zadnje debate o čeških kroglah se bo nadaljeval tudi letos

  8. #28

    Privzeto

    hehe alojz1... vsako leto isto (in to večkrat letno). pa vseeno.
    pri nas v družini smo 3 jagri in vsi smo v določenem obdobju streljali "čehe" , 7x65 in 7x57 (jaz jih v kombinirani še zdaj). Prav vsi smo tole SP 9 gram kroglo uporabljali spočetka za srnjad, ker pa je pri nas vedno več jelenjadi, smo slej ko prej vsi prešaltali na SPCE 11,2 grama (to je tista malo zožana na vrhu). Zdaj debata gor dol, a trga al pa ne... Dejstvo je, da je SP mehkejša od SPCE in je za jelenjad na primer, nekoliko manj primerna kot ta druga. Poleg tega je za jelenjad malo boljša težja različica. Če pa sprašuješ izključno za srnjad, pol pa ti povem, da je tale čisto super delovala, poškodba je bla pa v povprečju. ni ravno trgala na pol, kot polno oplaščena pa tudi ni luknjala.
    Ne moreš kaj mimo brcnit, če boš s tem streljal. Najboljše, da par komadov s tem odstreliš, pol boš pa videl, če se ti bo zdelo, da je vredu. drugače pa pol menjaj. To kolko podplutb dela, je pa kar težko definirat, ker je to zelo relativen pojem, pa tudi od strela do strela je različno...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #29

    Privzeto

    Jaz sem tako kroglo uporabljal na začetku moje lovske poti. Bil sem zadovoljen. Srnjad je padala v ognju in ni delalo nekih hudih poškodb. Ampak to govorim za kaliber 7*57R, kako dela v kalibru 7*64 ne znam povedati. Preizkusil sem jo tudi na divjih prašičih, potem pa ugotovil, da ni najbolj primerna za to divjad. Na jelenjadi je nisem imel možnost preveriti, ker sem jo prej zamenjal za SPCE. LP

  10. #30
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat šuln je objavil: Pokaži objave
    Če se prav spomnim, jih je imel nekaj časa moj oče. Vendar jih je kmalu zamenjal, ker je zelo mehka krogla in od srnjadi ni ostajalo nič.
    Je to ta krogla?

    Ja to je ta krogla.... Bo treba probat, če ne za drujga bo pa za tarčo OK.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •