Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #1

    Privzeto Strelivo za 7x64

    Tema iz starega foruma

    Citat Prsk je objavil:
    Pozdravljeni!

    Odpiram debato o strelivu, ki ga uporabljate v kal. 7*64...Zanima me od katerega proizvajalca uprabljate streljivo, teža krogle, njene lastnosti in najvažneje kako se je izkazala v praksi?Kakšne so poškodbe na mesu divjadi?

    Rabim čimveč različnih mnenj, saj mi je pošla zaloga streljiva Hirtenberg, ABC, ki pa je več ne proizvajajo...
    Pri Anclju sem na spletni strani zasledil zanimivo streljivo od S&B z kroglo SST Hornady, pa me zanima če jo kdo uporablja in kašne ima izkušnje z njo?

    Lp in dober pogled :wink: !
    Citat Bassa je objavil:
    Trenutno uporabljam kroglo Sierra in sicer doma polnjene oz pri prijatelju. teža krogle je 10,5 g in moram priznati da sem z njo zelo zadovoljen. Žival če je kolikor toliko dobro zadeta pade v ognju. Izhodna rana je v premeru 2 cm. Ne pušča podpludb.
    Dober pogled!
    Citat teohafy je objavil:
    Jaz uporabljam RWS KS 10,5g, z njo streljam vse, od lisic do jelenjadi. Pri manjših komadih srnjadi je izstopna luknja kar velika, ni pa veliko podpludb okoli nje. Pade večinoma vse v ognju ali pa po 20 metrih. Še nikoli se mi ni zgodilo, da nebi bilo izstopne rane, tudi pri jelenjadi je do zdaj bila vedno in tudi dobra krvna sled . Najbol všeč pa mi je to, da je lahko dostopna in zelo precizna municija. Oče jo uporablja že 20 let pa še nikoli ni rabil prestreliti puške zaradi druge serije nabojev, kar se pri nekaterih proizvajalcih pojavlja. Drugače pa je dokaj draga municija, škatlja stane okoli 10 tisočakov. Včasih sem uporabljal tudi češke krogle SPCE 11,2g, saj puške ni potrebno prestreljevati, ker imata z RWS skoraj enako višino zadetka, vendar nisem bil zadovoljen saj naredi krogla, če zadane kakšno kost, pravo "sranje" in je zelo težko očistiti komad.
    Citat jvpv je objavil:
    Sam uporabljam S & B Sierra (11,35g) za srnjad in lisico, divjad pade v ognju ali (do sedaj cca. 35 nabojev) še gre tja do 20 metrov.
    Za prašiče pa imam prav tako S & B - SPCE 11,2g glede podpludb je vse odvisno kam zadaneš (vglavnem ni za srnjad), divjad pade v ognju (praviloma)

    Prednost za mene je v tem da so naboji glede na druge proizvajalce dosti cenejši, točni (za uporabo enega in drugega naboja ni potrebno pristrelitve, prav tako ob spremembi serije). S & B uporabljam že 7 let.

    Odločiš se pa na koncu sam.
    Citat jazbec je objavil:
    Sam uporabljam TIG 10.5g, do sedaj brez težav. So pa res dragi. Sedaj sem mislil poizkusiti vulkana od norme
    Citat miš93 je objavil:
    Prsk - če si bil zadovoljen z ABC poizkusi s CDP (Blaser)
    Citat Prsk je objavil:
    Hvala za odgovore! Ali ima kdo mogoče izkušnje z Gecom v tem kalibru?
    Citat jazbec je objavil:
    Ta Gecota se dobi samo krogla T-mantel v teži 10.7 grama. Škatla (20kom) stane 26 evrov. Kako se obnese na divjadi ne vem, pravijo pa da je natančna.
    Geco je del RUAGA, kot tudi RWS, Norma in Hinterberg
    Citat taxus je objavil:
    Citat Prsk je objavil:
    Hvala za odgovore! Ali ima kdo mogoče izkušnje z Gecom v tem kalibru?
    Letos sem s to kroglo odstrelil 13-14 kosov srnjadi in je vse padlo v ognju, razen enega maldiča, ki je šel še kakšnih 10 metrov. Je zelo natančna krogla , ne dela potpludb in pa mislim da vsaj pol cenejša od RWS.
    Citat medvedar1 je objavil:
    Jaz sem uporabljal od Geco T-mantel Plasticpoint, 10,7 gr z izrednimi balističnimi lastnostmi. Kupil sem eno škatlo zaradi lova na medveda, ker so bili dovolj močni. Tudi streljal sem z njimi, v lopatico, kjer se je krogla razbila in je medved odhlačal cca 1 km daleč, do jezera, v katerem se je hladil.

    Pozneje sem pregledal krogle, tudi preizkusil sem in nisem bil zadovoljen z zadetki. Plastična špica je nenatančno vgrajena v votli konus krogle in krogla ne leti stabilno.
    No za primerjavo.
    Kupil sem Geco krogle za tarčo v kalibru 8x57 IS, pakirane po 50 kosov v škatli in ugotovil da gre za navadne lovske T-mantel krogle z mehkim vrhom od svinca. Te so zelo natančne, učinkovite na divjad in dokaj poceni. V kalibru 7x64 teh in tako pakiranih nisem dobil.
    Sem pa zelo zadovoljen s kroglami v kalibru 7x64 od SandB tipa T-mantel, 11,2 gr. So počasne, zelo natančne in dokaj poceni. In učinkovite.
    Citat medvedar1 je objavil:
    Pozdravljen!
    Še posebej pri KS 8,0 gr, ki je najhitrejša krogla za 7x64, je potrebno malo popraviti. Skoraj pravilo je, da so težje krogle počasnejše in imajo bistveno večje padce. Do 100 m je to majhna razlika, potem pa skokovito narašča. To ne pomeni da neseš puško k puškarju, ampak da ti jo poštima kakšen izkušen strelec, ki obvlada nastreljevanje puške.
    Citat CREATIVE je objavil:
    Na vsaki škatli od nabojev so podani balistični podatki od dotičnega naboja, tako da lahko primerjaš naboje med sabo.
    Sam uporabljam samo naboje proizvajalca RWS, to pa zato, ker mi različni tipi nabojev nosijo eneko!!!
    Pa še nekaj podatkov,da ne boste rekli da govorim na pamet!
    KS 8,0g
    50m 100m 150m 200m
    -1.0 0 -2.3 -8.4
    GEE 196m
    EVO 10,3g
    50m 100m 150m 200m
    -0.8 0 -3.0 -10.3
    GEE 182m

    Mislim, da je komentar nepotreben in podatki govorijo sami zase!
    Citat teohafy je objavil:
    Za jagat je že mogoče enako, za na tarčo pa je vprašanje. Razlika je že v 2 ceveh istega proizvajalca. Z očetom imama obadva CZ 7x64, meni gredo 10,5 g KS okoli 10 cm nižje od 8g KS, fotru pa nesejo skoraj enako! Tako, da raje prestreli puško, kot pa da narediš kako neumnost na jagi.
    Citat CREATIVE je objavil:
    Jaz vsako leto na obveznem preizkusu orožja oddam tri strele v tarčo in sicer istega proizvajalca-RWS, vendar različne tipe krogel in rezultat je vedno B.P!
    Tako ,da si teohafy prav ugotovil, da je za na jago O.K (o takem streljanju se tukaj tudi pogovarjamo), za precizno streljanje na tarčo pa se je potrebno držati istega tipa krogel in jih kupiti v večjih količinah,da ti potem ni treba vsakič puške pristreljevati!
    Citat bossi je objavil:
    Creative, tudi pri jagi pomeni tistih "par" centimetrov razlike pri različni gramaturi včasih zastreljen kos. Pri lovu imaš malokdaj idealne pogoje pri namerjanju in tako se včasih ti cm seštevajo. Par cm zamakneš, par ti puška nese drugam in rezultat je svinjarija.
    Citat bossi je objavil:
    Res pa je, da nekateri lovci na pristrelitvi komaj sestavijo skupaj tiste tri naboje v tarčo srnjak. In ravno ti ponavadi trdijo, da med različnimi kroglami ni razlik :( . Razlike so :!:
    Citat teohafy je objavil:
    Saj to je to, če ne zaupaš puški, ne moreš točno zadeti. V naši družini se najde vsako leto kak korenjak, ki pač meri v taco ali pa v rit, da spravi skupaj pristrelitev, ker mu puška pač "malo levo nese". Nevem zakaj eni tako mešetarite s kroglami, kupi ene in jih uporabljaj vedno, ko jih pa menjaš, prestreli puško, nevem zakaj je tako škoda tistih par minut na strelišču in nekaj evrov. Če meni puška ne nese v piko(od 7 navzgor sem zadovoljen) ne grem na jago!
    Citat rws je objavil:
    teohafy,res bo tako,tudi v naši ld imamo take "patrone",zadovoljni so,da sploh opravijo prestrel,kugle pa stare pa take ko bi bile garjave :wink:

    Drugače pa mi na kranjskem karabinu rws ks9,7g in dk10,5g neseta skupaj,to pa pomeni da ni razlike(..bo 10 al pa 9 8) )
    Citat dolgin je objavil:
    ........pa mi na kranjskem karabinu......
    No east no west,kranjska puška is the best!!! :lol: :lol: :lol: 8)
    Citat rws je objavil:
    ubistvu ti moram povedat da vse kar je na tej puški "the best" je 6poljna boroveljska cev in pa 6x swarovski,ostalo je pa u ku***,saj je bila puška narejena okrog 90.leta,ko je bila takratna sava kranj bolj kot ne v razsulu..
    se pa strinjam da so starejši modeli in pa današnji zelo kvalitetni
    Citat Prsk je objavil:
    Ali ima kdo izkušnje s S&B, krogla Sierra v kal. 7x64?
    Citat jvpv je objavil:
    Za srnjad super.
    Citat Prsk je objavil:
    Zanimajo me lastnosti krogle, kašne so poškodbe na mesu divjadi, kako se obnese poleg srnjadi na drugi divjadi?

    Hvala in lp!
    Citat jvpv je objavil:
    Pri srnjadi ne dela podpludb (minimalno), tudi če sem zadel v mehko ni bilo potem vse za..... ampak kar v mejah normale. Drugače pa imam za prašiče S&B SPCE 11,2g, ki mi je za srnjad preveč razbijaška.
    Citat Prsk je objavil:
    No, pa sem se odločil. Šel sem pogledat, kaj pravijo o PPu-ju, tam kjer je ta patron doma...
    Potem sem odšel po PPU z kroglo GROM, 10,2 g (7x64) in nato na strelišče. Rezultat = trije streli v premeru kroga 3 cm na 100 m. Jaz sem zadovoljen, ko pa še kaj uplenim pa sporočim 8) !
    Citat teohafy je objavil:
    Jaz imam pa z gromom žal čisto drugačne izkušnje. Grupa je bila okoli 10 cm, Medtem ko z rws KS ustrelim grupo manjšo od 3 cm.
    Citat lunj je objavil:
    Ali ima že kdo kakšne izkušnje z kroglo Evo od RWS v tem kalibru?
    Citat CREATIVE je objavil:
    Izredno vsestranska krogla. Z njo lahko streljaš tako srnjad, kot jelenjad, prašiča...Potpludb je malo skoraj nič (spet odvisno kam zadeneš, da me ne bo kdo za besedo držal) in izredno točna krogla, kot vsa RWS municija.
    Citat šnef je objavil:
    In tudi izredno draga - to si pa pozabil dodati Creative.
    Citat jazbec je objavil:
    Na letošnjem sejmu IWA je bilo kar nekaj pripomb čez konstrukcijo te krogle. V kalibru .300wms na manj kot 100 metrov ni prestrelila košute (80kg), merjasec (130kg) je dobil 3 zadetke, vse brez izstrela. krogle so bile najdene in poslane v RWS. Bile so brez značilne deformacije, naredila se je nekakšna gobasta tvorba, vendar brez pravega učinka.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    A kdo polni naboje za omenjeni kaliber? Katero kroglo? Kako se obnese (krogla)?
    Hvala za info.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto 7*64

    Kolega strelja Sierra Game King in Barnes Triple Shock in je zelo zadovoljen na jelenjadi in prašičih, ima pa precej navito.

  4. #4
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tudi moj kolega zelo zadovoljen s sierro, pa s kegelšpicom. Strelja srnjad, gamse, d.prašiče.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, ravno nocoj je moj prijatelj srnjaka skozi vamp s KS 10.5 g. Padel na mestu a ga je moral priklati.

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    priklati.

    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Priklati ali zaklati (prerezati vrat).

  8. #8

    Privzeto

    Od pokojnega lovca sem dobil kar nekaj nabojev Hinterberg z kroglo Nosler partition(11.35g).
    Zanima me, če kdo uporablja omenjen naboj ter kako se obnese v praksi. Uporabljal bi ga praktično za vso divjad.

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Prvi partizan raztura. Trda kugla, super za prašiče, pocen
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #10
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Od pokojnega lovca sem dobil kar nekaj nabojev Hinterberg z kroglo Nosler partition(11.35g).
    Zanima me, če kdo uporablja omenjen naboj ter kako se obnese v praksi. Uporabljal bi ga praktično za vso divjad.
    Ja sam u 7x64 davnih dana upotrebljavao HP Nosler 9,1g i bio vrlo zadovoljan njime.
    Mislim da bi ti taj metak bio dobar za sve, od srneče divljači, preko divljih svinja do jelenske divljači.
    Ako se radi o količini od 50 i više metaka, miran si više nego godinu dana.
    Dobra ti kob.

Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •