Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #31

    Privzeto

    Nasvet:
    če z nožem odrežeš svinčeno konico na tarči ni razlike, na divjadi pa (to sem videl pri američanih, ko streljajo za meso ali krzno).

  2. #32
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    alojz si preprican..................Razlike je minimalno 15cm na 100m.Sem sam probal,ker so se mi spice poskodovale v nabojniku crvene zastave,in sem jih enostavno porezal stran.Pujski so bili tako veseli lisicke so se mi pa smejale....Nikar ne rezi svincenih konic ker ti bo vsak naboj sel malo drugace.Americani jah (baba rekla,baba kazala)

  3. #33

    Privzeto

    Sem preizkusil na tarči 7x65 naboj, ki je podoben, pa ni bilo razlike.
    Tudi vojaškim 8mm so rezali konice pa so bili točni.
    Krogla je malo lažja in hitrejša, ima pa večji upor in se kompenzira.
    Tinko nisi napisal kam je bilo odstopanje. Če je trosilo pa mogoče odrezovanje ni bilo enako.
    Naj še kdo preizkusi in napiše mnenje.

  4. #34
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    270win krogle norma SP.9,7g.
    Odrezal sem celo svinceno konico.Zadetki 15cm nizje in cca.3cm levo.Ok ker nimam neke priprave sem jih odrezal kar po domace zato tudi manjsi raztros.

  5. #35

    Privzeto

    Če se konica poškoduje pri "nabijanju" v nabojniku to nima nobene vezez natančnostjo.
    Je res kot pravi Alojz1,sam sem pri večih nabojih porezal konice proč in to pri "totalno zanič" znamkah kot sta Igman in PPU. Lega zadetkov se zaradi tega ni znatneje spreminjala (odstopanja so bila v krogu 5 cm/130m)....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #36

    Privzeto

    Tudi sam sem nekaj časa "friziral"vijolice in ni bilo nobenega problema z natančnostjo,samo sem imel matrico,da so bile vse luknjice enako globoke,zaprl sem jih pa z šibro 2,2mm,tudi divjad je padala vsa v ognju,le dva pujsa sta naredila še nekaj metrov.Slaba stran je samo močno zamazana cev.

    lp

  7. #37

    Privzeto

    Kaj pa RWS - EVO 10,3g. Če jo kdo uporablja me zanima kako se obnese na divjadi ?

  8. #38

    Privzeto

    Znanec je v 7X64 zelo zadovoljen z Blaser CDP.Lovi srnjad,gamse,jelenjad ter divje prašiče.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa RWS - EVO 10,3g. Če jo kdo uporablja me zanima kako se obnese na divjadi ?
    Jaz jo uporabljam, že 4 leta. Do sedaj uplenil 3 gamse in kar nekaj srnjadi. Pri vseh je bilo enako, žival pade kot pokošena, razen pri dveh srčnih strelih sta šli mladici še dobrih 15 m.
    Pri mladičih je izhodna rana malce večja, vendar podpludb NI! Zame idealna krogla za meso, obrežeš tam kjer je šla krogla notri in ven in to je to.
    Ravno tako pri gamsu, kozla 7+, težkega čez 20kg, v zimski dlaki, je prebila kot za šalo, padel v ognju!
    nisem pa še uspel upleniti jelenjadi s to kroglo, tako za te izkušnje bo pa moral kdo drug kaj povedat!
    Zame idealna krogla za 7x64, njena napaka je le cena!

    LZ
    Grega

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa RWS - EVO 10,3g. Če jo kdo uporablja me zanima kako se obnese na divjadi ?
    Ne, nabavi H-Mantel

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •