Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Cak zgleda, da imaš neko zamero do mene. Kje sem te nabil?

  2. #92

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kje sem te nabil?
    Nabijat zna vsak. Vprašaj se raje, če je bil tvoj nasvet Zazku pravilen.

  3. #93
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zazek, pravkar sem tudi na mojem karabinu probal 20€ bankovec mi ne gre niti do zadnje kobilice, cca. 2cm prej se mi ustavi. Streljam poleti in pozimi enako. Tudi večkrat na leto ustrelim par nabojev na tarčo, vedno mi nosi isto.

  4. #94
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Kako se je pa to preizkušalo ,ko še nismo imeli euruv? Ni kaj, dobri nasveti starih forumašev

  5. #95
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Ne iščite krega!!! Raje pomagajte Zazeku z nasvetom, da lahko preveri zračnost med lesom in cevjo z tankim listom papirja.
    Če gre list lepo med l. in c. z puško nič ni narobe ampak tako mora biti. Kot je že napisal Main 757.....
    Lp in dober pogled!

  6. #96

    Privzeto

    Citat patriot je objavil: Pokaži objave
    Ne iščite krega!!! Raje pomagajte Zazeku z nasvetom, da lahko preveri zračnost med lesom in cevjo z tankim listom papirja.
    Kako pa pri štucu?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #97
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Hvala za nasvete.
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  8. #98

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Zanima me katero tovarniško strelivo kaj uporabljate v tem kalibru. Kako ste zadovoljni z natančnostjo in učinkom in divjadi.

    Kako se obnese strelivo Geco in Norma?
    Lp

  9. #99

    Privzeto

    Geco plus (puška SM model M). Cena ugodna. Učinek in točnost zelo dobro. Pri nas ga uporablja ogromno lovcev v različnih kalibrih. Nekateri so celo "lastne" monolitke zamenjali s tem strelivom.
    Od jelenjadi do lisice.

    Dober pogled!

  10. #100

    Privzeto

    Uporabljam strelivo RWS KS 10,5 g. Srnjad pade večinoma vse na mestu. Divji prašič in jelenjad (tele) so pa po sedanjih izkušnjah naredili do 30 metrov od strela (zadeti v pleče).
    Edina slabost te krogle je v tem, da je zelo občutljiva na vmesne ovire. Že vsaka travica lahko kroglo "nese" drugam kamor je bila merjena, da o kakšnih strelih skozi grmovje ne govorim (tega s to kroglo ne poizkušaj, saj nobena ne pride ven na drugi strani grmovja). Moj oče je imel v tem kalibru tudi TIG kroglo, ki ni tako zelo občutljiva na vmesne ovire kot KS. Točnost krogle KS je zelo dobra. V kvadratek 3*3 cm sem spravil vse 4 strele, tako da je zelo konstatno strelivo.
    Sedaj sem nabavil Normo vulcan, katere delovanje na divjadi pa še nisem preizkusil. Po dosedanjih izkušnjah drugih lovcev pravijo, da je tudi zelo dobra.

    Lep pozdrav in dober pogled!

Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •