Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #131
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Stric ima letnik 2009 .223 zastavo in ni vredna niti tega denarja, ki ga na Frankoniji hočejo zanjo. Grupo pod 5-6cm še nisem uspel naredit (stric tudi ne), niti leže z dvema naslonoma ter kvalitetno optiko in montažo.

    Ni pa edina novejša Zastava s katero imam takšne izkušnje, spet drugi jih pa hvalijo, tako da očitno jim fejst niha kvaliteta od komada do komada.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #132
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No....
    Moj puškar jih je preklel te nove. On pravi tako, da so bile pred letom 1990 namenjene skoraj izključno za izvoz in zato je bila kvaliteta njihvih izdelkov na višku! In tisti starejši modeli nimajo velikih problemov. Potem pa jih niso več delali za izvoz oz. v majhnih količinah pa še zaradi balkanske vojne začeli delati "skrapucala". Pravi da je problem večinoma v zaklepišču in da ne deluje gladko, se mora kar pomatrati da potem teče kot po maslu. Imajo pa velika odstopanja pri ceveh, stene niso enako debele in zato po zaporednih strelih trosijo. Pa še dobro grupo težko skupaj spraviš.
    Tko nekak, mam obrazložilo za moj post!

    Tud jest mam m70 letnik 86 v 7×64 pa sem zelo zadovoljen, grupe so dobre, pa ne da bi jo hvalil. Sem pa večkrat slišal jamranje čez novejše.
    Last edited by hunterxxxl; 29. July 2011 at 21:40.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #133
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Sam sem na "zastavi" zamenjal cev in po 60 strelih je začela trositi kot za šalo. strokovnjaki so zatrjevali, da je bila napaka v poboljšanju materjala, ne vem.... Sedaj sem tako rekoč novo cev ponovno zamenjal z boroveljsko. In stvar "špila" 100% grupa v premeru 2 cm.
    Lp in dober pogled!

  4. #134

    Privzeto

    Zanimivo, ko takole beremo razna pisanja o grupah zadetkov. Grupa 3-5 cm, 2-3cm, vse v eno luknjo… Skoraj, da ne bi verjel, če ne bi prikazali tarč. Res pohvale vredno. Da so pa nekatere »zastavke» problematične, je pa tudi res, da se jo lahko z malo truda »uštima«. In vzrok je potrebno iskati povsem na drugem kraju.
    Če ni bil kak dogovor med proizvajalcem in vodniki krvosledcev, ker bi slednji lahko skoraj »izumrli«, če bi bile vse puške tako točne. Malo strelec, malo naboj in malo več puška pa smo tam.

  5. #135

    Privzeto

    Tiste številke naj bi bili narekovaji!!!

  6. #136

    Privzeto

    Je kdo menjal vzmet za udarno iglo na M70? Meni se zdi da je zadeva pretrda za odpiranje kadar ni napeta igla in bi probal z mehkejšo vzmetjo??? Kaj pravite....

  7. #137
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Hja, prepričaj se prej da je res vzmet, morda je zaklep čisto tesen v ležišču oz. naboji...

    Drugač pa komot zamenjaš, sam pazi da ne bo prešvoh...
    Last edited by Pinkfloyd; 30. January 2013 at 05:21.

  8. #138

    Privzeto

    308 win, ne menjaj vzmeti.
    Če je to mini mauser moraš vedeti, da te puške niso nek biser puškarstva. Pred kratkim sem imel v rokah in se tudi trdo odpira.
    V 223 kalibru ne prebavlja težjih krogel (preko 55 grain). Zaradi twista cevi, ki je 1/12
    Prosim Optiktrade da napiše z katerimi kroglami je streljal, da ni bilo grupe.

  9. #139

    Privzeto

    Alojz ni mini mauser.
    Mini mauser ima oznako M85 jaz imam pa klasični mauser M70.

    Ker vidim da imaš veliko izkušenj, bi mogoče znal povedati kaj se da narediti za lažje napenjanje igle??

  10. #140

    Privzeto

    Hm, glej . vzmet je pač treba napeti. Energija, ki jo ti porabiš na ročici se akumulira v vzmeti.
    Lahko pa preveriš varovalko. Ta pri varovanju prepreči odpiranje zaklepa. In, če se ne odmakne dovolj je odpiranje trdo.
    Ali si poizkusil pri drugi M70 ?
    Last edited by alojz1; 29. January 2013 at 17:54.

Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •