Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #1

    Privzeto Zastavine risanice

    Tema iz starega foruma

    Citat marjanko je objavil:
    Sam imam Zastavino risanico model M - 85 v kalibru 223 Remington. Nisem pa uspel nikjer zaslediti kakšen je vzpon navoja to je v kakšni razdalji v cevi se krogla zavrti za en obrat, da bi približno vedel , kakšna teža krogel bi bila najbolj ustrezna. Če kdo pozna ta tehničen podatek, ga naprošam da ga objavi. Za druge znamke risanic tega kalibra se dobijo podatki, samo za Zastavo ga nisem uspel nikjer zaslediti. L.P.
    Citat zlatorog je objavil:
    Ocevljen zastavin mehanizem za levičarja v cal. 308 win je že na poti, ga bom v kratkem dobil in me zanima koliko približno stane kopito po meri, pa če kdo pozna kakšnega solidnega kopitarja. LP
    Citat Drejc je objavil:
    Zlatorog!
    Dobrega kopitarja imaš pred nosom v Kamniku in sicer Flerin Roberta, delavnico ima pa v tisti starejši hiši nasproti tovarne Stol v Kamniku.
    Citat Uribobo je objavil:
    Ka pa puške v kalibru 22.lr. A ma kdo kake izkušne. Nameravam eno kupit. Cena je 280€ (70.000 SIT).
    Citat dolgin je objavil:
    V redu je,ampak za isto ceno verjetno dobiš že Brno 2,ki pa je precej boljši!

    lp
    Citat Uribobo je objavil:
    Čehi so dviglni cene za kakih 100 €.
    Citat Uribobo je objavil:
    Sem kupil malokalibersko puško znamke Crvena Zastava Model 99 Precision. Zanjo sem dal 280€. In kaj se je zgodilo. Zatvorač mi pobira krogle, pač jo čist odrgne. Tok da včasih sploh ne moren naboja poriniti v cev!! Puška je seveda v garanciji. Sem jo nesel tja, kjer se jo kupil. Trgovec je pač rekel, da jo bo odnesel k seviserju v Novo Gorico, k Kopteksu. Puško sem čakal skoraj 3 tedne. Jo dobim naza in jo grem stestirat. Puška mi še vedno ni delala. Pokličem serviserja ka zdej to, pa mi je reku, da je pr njemu delala, da jo je sprobal z Fiocci munucijo in da dela. Sem reku, da jo bom dal nazaj in da naj proba z Ge-cotam, pa mi zabije nazaj, da z Go-ctan ne bo probal, ker je to slaba municija in da se z njo ne strelja. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
    V čem ja razlika med Fioccijem in Ge-cotom? Jaz mislm, če ena dela, bi maorala tud druga. Sej e isti kaliber!!! Za Stigerja še razumem, ker je tulec 2mm daljši, ampak, da Ge-co ne dela mi je pa čudno.
    Citat dolgin je objavil:
    Pri komu si pa ti kupil puško?
    Patron je patron,tko da ne vem zakaj ti ne gre v cev :shock: !Razlika med patroni istega kalibra je kvečjemu v moči,nikakor pa ne v dimenzijah!!!!
    Citat Uribobo je objavil:
    Kupil sem jo pri Srni na Bl. Polici. Za garancijo pa je zadolžen Koptex in Nove Gorice, kjer je bile puška tudi kao na "popravilu".
    Citat Uribobo je objavil:
    Mene zafrkava prinašalo naboja na zaklepu. Če dam 5 metkov v magacin, mi zatvorač prvi naboj zagrabi, za naslednji naboj pa se zatvorač zatakne in ga opraska. Tok,da včasih ne moren prvega naboja v cev porinit. Če dam pa samo en naboj v magacin in ga hočem z zatvoračem porinit v cev, mi dela normalno.
    Aja sem to zadevo sprobal tudi z S&B Club municijo. Me isto zafrkava. Kolega je kupu isti model te poške. Je dal not Lapuo. Mu je isto štekalo.
    Citat ZR7 je objavil:
    Kaj ne diši to po napaki v magazinu?

    Pri Brno2 npr. je razlika med originalnim in dodatno kupljenim plastičnim magacinom. Le da mi tam pri plastičnem šteka pri zadnjem patronu, medtem ko pri originalnem dela b.p..
    Citat Uribobo je objavil:
    Lahko, da je vrok magazin. Sam to bi lahk pr Koptexu pogledal, ne pa da mi nabija, ja je vzrok v kvaliteti municije. :? :?
    Citat kudu je objavil:
    To se je dogajalo tudi meni pri brno2, z magazinom na 10 nabojev.Ugotovil sem, da je bila vzmet v magazinu premočna.Vsekakor, pa bi moral Koprex to napako odpravit kot reklamacijo.
    Citat lunj je objavil:
    Kako je kaj s proženjem pri Zastava karabinih. Baje izvedbe z naprožilom ni mogoče dobiti. Kako pa se proži tista puška brez naprožila? Ali je sprožilec nastavljiv in kakšne so potem sploh prednosti naprožila?
    Citat lunj je objavil:
    :oops: :oops: Sem se mogoče malo narodno izrazil, ampek ker imam namen kupit karabin v večjem kalibru, sem se ogreval za Tikko, pa sem se po pogovoru z nekaj strokovnjaki s tega področja odločil za Zastavo, bi prav rad izvedel, kolikšna je razlika v proženju med izvedbo z in brez naprožila. Sem glede na prejšnje debate pričakoval plaz odgovorov, sedaj pa že malo dvomim, če je tu res toliko lastnikov Zastav kot piše. :twisted: :twisted: :
    Citat Ganges je objavil:
    Citat lunj je objavil:
    :oops: :oops: Sem se mogoče malo narodno izrazil, ampek ker imam namen kupit karabin v večjem kalibru, sem se ogreval za Tikko, pa sem se po pogovoru z nekaj strokovnjaki s tega področja odločil za Zastavo, bi prav rad izvedel, kolikšna je razlika v proženju med izvedbo z in brez naprožila. Sem glede na prejšnje debate pričakoval plaz odgovorov, sedaj pa že malo dvomim, če je tu res toliko lastnikov Zastav kot piše. :twisted: :twisted: :
    Lunj sam imam Zastavin karabin v kalibru 30-06 brez naprožila in ti povem, da naprožila ne rabim, tudi če bi kupoval novo orožje bi bilo brez naprožila, saj z malo vaje streljaš enako kot z njim s tem, da je bolj varno.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Zanima me sledeče, sem zasledil na spletu, da je v akciji lovski karabin Crvena zastava in sicer model M98 v kalibru 308.win. Cena je 549€, neka akcija.
    Zanima me ali je tole kak star model zastavine, ker na njihovi spletu so modeli m70 in m85.

    Pa še zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z trgovino Kormoran iz ormoža.

  3. #3

    Privzeto

    Zanimam se za to puško v kalibru 308,jo ima kdo in izkušnje?Zastava M 70-battue?

  4. #4

    Privzeto

    Ima jo naš lovec, malo je predelal kopito, gor ima Meopto 7x50 in zadeva se mu obnese.

  5. #5

    Privzeto

    Zober,hitr ponjo! Sam mau s boš mogu kopit dat predelat! Jaz mam ta model v kalibru 7x57,superca,zanesljiva zadeva!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Sam jaz mislim to k ma fiksni merek od zaklepa naprej,pa do nekje sredine, prirejen za hitro streljanje!Pa če se da nato še piko montirat?

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zakaj pa ne? Puškar ti vse naredi . Jaz jo imam v kal 30-06 s piko.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Lovski zdravo! Zanima me če ima kdo kaj izkušenj z Zastavinima M70 in M85 obe Mannlicher. To so štuc izvedbe. Se namreč zanimam za nakup "delavske" puške. risanica, da je kratka, lahka, in da ni predraga tko da če jo mal potolčem na pogonih mi ne bo srce počlo.

    Če ma kdo kaj takega prosim za nasvet.

    P.S. Če pa kdo pozna kako boljšo varjanto (štuc po naročilu, kaka druga firma) je lih tko dobrodošlo.

    LP Bunny

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    mannlicher je mannlicher, zastava je pa zastava
    kupi kako malo rabljeno, ne preveč zdelano, je pa vseeno kater model zastave, če rabiš delovno puško, je vseeno kaka je, v vsakem primeru bo služila namenu!

  10. #10

    Privzeto

    Mi gre kar malo na smeh, a imate delovne in paradne puška. Seveda, zastava za v hosto, kakšen Sauer, Suhl... pa za razkazovat....

    Drugač pa tudi dobrih 500 evrov za Zastavo ni preveč, poglej pa še Čeha

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •