Stran 7 od 22 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    Prednost snemljivega nabojnika je med drugim - zraven že opisanih prednosti -tudi ta, da imaš lahko v vsakem nabojniku različni tip municije v istem kalibru, pa v par sekundah zamenjaš, če vidiš, da boš potreboval nekaj drugega, kakor tisto, kar si vstavil v puško...

    Edino meni moteči so snemljivi nabojniki, ki štrlijo ven iz kopita, ker se potem zadevajo ob podlago - mora biti "vtopljen", pa četudi je zaradi tega manjše kapacitete...

    A to resno misliš ?

  2. #62

    Privzeto

    Zakaj ne - razmisli malo, kakšen je pa namen kombinirke - loviš (preža, pogon) eno vrsto divjadi (recimo prašič), če pa se že naleti druga (pa recimo lisica), ki je prav tako odprta, pa pač menjaš tip municije pri repetirki - meni se zdi logično (nisem lovec, zato je možno, da se tudi motim), da ne boš streljal lisice z 185grs kroglo in neko močno polnitvijo, ki si jo nafilal za prašiča, če pa imaš s seboj kakšne nežne polnitve z cca 155grs kroglo, če si razmišljal, da bi vzel kožuh - ali?

    Seveda moraš potem tudi vedeti koliko preklikati optiko, da boš imel nastavljeno nastrelitev tistega tipa municije - je pa zraven potrebno res nekaj več aktivnosti, sploh pa umske

    MHO

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Talking Pravljice

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ne - razmisli malo, kakšen je pa namen kombinirke - loviš (preža, pogon) eno vrsto divjadi (recimo prašič), če pa se že naleti druga (pa recimo lisica), ki je prav tako odprta, pa pač menjaš tip municije pri repetirki - meni se zdi logično (nisem lovec, zato je možno, da se tudi motim:icon_redface:), da ne boš streljal lisice z 185grs kroglo in neko močno polnitvijo, ki si jo nafilal za prašiča, če pa imaš s seboj kakšne nežne polnitve z cca 155grs kroglo, če si razmišljal, da bi vzel kožuh - ali?

    Seveda moraš potem tudi vedeti koliko preklikati optiko, da boš imel nastavljeno nastrelitev tistega tipa municije - je pa zraven potrebno res nekaj več aktivnosti, sploh pa umske
    MHO


    (xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx brisal admin)

    Teža krogle (to so graini) ni najpomembnejši dejavnik pri povzročanju poškodb, ampak je konstrukcija.
    Last edited by ZR7; 12. January 2010 at 07:59.

  4. #64

    Privzeto

    (xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx brisal admin)

    Sem napisal različne tipe municije - verjetno vem, da imajo krogle tudi različne konstrukcije, glede na to, da sam polnim municijo - pa to niti ni pomembno, ker si se prvotno zapičil v neko drugo stvar. Kot sem ti dal za primer - kakšen je namen kombinirke (v risano cev boš dal kroglo, gladko pa imaš pripravljeno ali za šrot ali za idealko/brenneke), pri repetirki bi ta problem reševal z različnimi tipi municije v svojih nabojnikih. Razmisli malo - zakaj pa proizvajalci ponujajo dodatne snemljive nabojnike z različnimi barvnimi oznakami (se mi zdi, da sem to opazil med drugimi pri Steyrju)? Zato, da veš, v katerem nabojniku imaš katero vrsto municije!? Sam vem iz izkušenj da na tekmovanjih dinamičnih disciplin z kratkocevnim (IDPA, IASC), moraš kar dobro razmišljati zraven streljanja, kateri nabojnik boš potegnil, ko boš reloadal, ter kako in z čem imaš napolnene - če niso vsi enako in ni limited. Pri IPSC moraš pri "pumpi" točno vedeti, kakšno je zaporedje buck shot/ideal, da ne boš z idealko vžgal popperja - boš takoj diskvalificiran. Glede lova pa naj še kdo drug poda mnenje?

    Kot sem napisal - lahko da se motim, če pa se ne strinjaš z mojim mnenjem (to pravico imamo vsi), mi prosim razsvetli pogled in mi razloži, zakaj se motim. Tega do sedaj nisi naredil (ali nimaš časa zamenjati nabojnika na preži in narediti tistih nekaj smernih klikov na optiki, ali zakaj), vendar me zaradi moje morebitne zmote, ali nestrinjanja z menoj, ali neprakticiranja opisanega, ni potrebno žaliti in zasmehovati (in v tvojem prejšnjem postu si me), razen, če je to dovoljeno izjemam na tem forumu?

    LP-MP
    Last edited by ZR7; 12. January 2010 at 08:00.

  5. #65

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ali pa na 51cm oz. 20", kar je preizkušena dolžina, saj praviš, da je tudi štuc verzija te dolžine. Sam imam skrajšan celo hitri kaliber 30-06, pri katerem dolžina 20" tudi ni nobena redkost med fabrškimi izdelki.
    Je čisto nekaj drugega s krajšo puško hoditi po grmovju ali laziti po skalah. In seveda je fino tudi gajke premakniti čim bolj proti koncu kopita.
    Zastavin štuc ima tovarniško dolgo cev 51cm, ker pa je Zobra zanimala puška z 56cm dolgo cevjo, sem napisal eno izmed možnosti. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #66

    Privzeto

    No Marjan, vidim da se na praktično uporabo orožja spoznaš, tako da ti stvari niso popolna neznaka. Lovske puške-risanice so praviloma pristreljene z eno vrsto municije tako da jo nesejo v piko. Skoraj nikoli ne nesejo druge municije enako natančno kot je tista s katero je pristreljena, celo z isto municijo druge serije lahko nekoliko drugače oz. manj natančno zadevamo cilj. V čem je zdej problem? V tem da na strelišču lahko eksperimentitaš po mili volji, samo da ne ogrožaš drugih živih bitij in sebe. Na lovu je drugače. Tarče so živa bitja in na njih ni potrebno delati poskusov in telovaditi kar v tri krasne. Če se enkat odločiš da jo je treba odstreliti, naredi to kako je treba, brez telovadbe-mislim obstreljevanja i nepotrebnega mučenja. Vse ostalo so pravljice kot je napisal muzikant. V praksi to nikakor ne gre. Lp

  7. #67

    Privzeto

    Ena off topic (kakor tudi že večina v tej temi). Tema je Zastavine risanice NE pa nabojniki.
    Pmarijan-u bi lahko lepše razložili (kot sem opazil sam ni lovec), da med lovom, ko gre divjad proti strelcu ponavadi ni časa menjavat municije in se ukvarjat z strelnim daljnogledom, temveč najbolje ocenit divjad in se odločit za strel ali pa z veseljem divjad izpustiti mimo stojišča. Mislim da nam na forumu ni treba, da se zapikujemo najprej v vsako besedo...

    lp.

  8. #68
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Zastavin štuc ima tovarniško dolgo cev 51cm, ker pa je Zobra zanimala puška z 56cm dolgo cevjo, sem napisal eno izmed možnosti. LP
    Zastavin štuc? Kje bi se ga dalo videti, potežkati? Koliko stane? Gledal sem tudi češki štuc... Ker sem na poti pripravništva, počasi nekaj iščem...

  9. #69

    Privzeto

    Malo pobrskaj... http://www.zastava-arms.rs/

    Je bil pa malo nazaj v Frankoniji Češki štuc za 600 evrov. Ravno ko sem se ogrel za njega, so ga podražili na 900

  10. #70

    Privzeto

    No ja vse majo cev 60cm!

Stran 7 od 22 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •