Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #191

    Privzeto

    Meni ppu ne grupira dobro,je grupa okol 5 cm,ostala municija pa je ok.

  2. #192

    Privzeto

    Seveda je teža tvojih krogel 3,54g ali 55 grain. Skrajna meja.
    Pidog. Če želiš dober naboj daj komu napolniti LOSa. Je poceni, natančen in tudi za srnjad odličen.
    Samo naj polni N140 od 25 do 27 grain. Netilke so lahko tudi pištolske.
    Last edited by alojz1; 1. October 2015 at 14:44.

  3. #193
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto polnjenje 223 rem

    Tudi uradnega reloaderja za druge uporabnike imamo, to je Artek iz Rimskih Toplic.
    Glede krogel LOS 52rg HT pa tudi z moje strani pohvala. Uporabljam jo, ko jagam srnjad in tudi za lisico, če se takrat pojavi.
    Kolega iz naše LD ima C. Zastavo v kalibru 223 Rem in mu te krogle tudi odlično grupirajo, na pristrelu je zadel 2 9-ke in 1 10-ko. Polnitev 27,5gr smodnika LOvex D073.5, ampak to je že čisto zgornja meja, če je toplo vreme.

  4. #194
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V natančnosti čeških Match s Sierrino match king kroglo verjetno nobena krogla ne more parirat, vsaj kar sem preizkusil v m85 modelu Zastave. Sicer te krogle ne priporočajo za lov, je pa dejstvo da se po svetu dosti uporablja prav v te namene in v večini so zadovoljni. Me zanima kake so vaše izkušnje z match(hp) kroglami na lovu?

  5. #195

    Privzeto

    Tudi mene bi zanimala ta izkušnja saj naj bi bilo strelivo s to kroglo (52gr) dobavljivo pri nas.
    Kroglo je HP tako da nekaj se mora odpreti ... bolše kot kakšen extra "lovski" projektil, po katerem mladiča še dodatno razkosati ni potrebno.
    Če bi polnil sam bi že poskrbel, tako bi pa rajši posegel po "štacunski" municiji.

    Hvala vsem za predloge.
    Last edited by pidog; 2. October 2015 at 06:20.

  6. #196

    Privzeto

    Z češko MATCH municijo v kalibru .308 sem v preteklem letu uplenil mladica strel v vrat luknica not ter ven krogle ni odprlo ....

  7. #197

    Privzeto

    Moraš pa napisati, da je FM izvedba in za lov prepovedana.

  8. #198

    Privzeto

    Krogla je HP....

  9. #199
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js sem letos prašiča z Lapuo Scenar 12g, kroglo je deformiralo, prašič je padel v ognju, pred parimi leti sem ga z normo diamond line skozi pleče, izstrel cca 4cm premera, prav tako padel v ognju, vem pa ne kako dela na lažji divjadi. Imajo pa match krogle tanjši plašč od lovskih, zanimivo bi bilo videt rezultate po vsaj 20 uplenjenih komadih.

  10. #200

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    Krogla je HP....
    Zdaj pa ne razumem. HP se na tistel malem vratu ni odprla. Kosti nisi zadel. Kako si pa mladiča dobil?

Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •