Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #141

    Privzeto

    ja pri karabinu od starega očeta je zadeva lažja, je pa res da ima zadevo nekako drugače narejeno, mogoče je kaj predelano, bom poslikal in naložil sliko. Varovalka se dovolj umakne (nima klasične varovalke ki varuje iglo, ampak varovalko sprožilca.

  2. #142

    Privzeto

    Evo slike. Na sliki s številko 1 je moj zaklep na 2 pa od starega očeta, tam pri rdečih puščicah se vidi da je "klančina" drugačna, pri zelenih puščicah se pa vidi da je pri 2 sliki tisti zob skrajšan. Sam si zadeveo predstavljam tako da je pri očetovem karabinu potrebno manj napenjati oziroma stisniti vzmet kot pri mojem.

    Sta pa obe puški Zastava M70, očetova kaliber 8x57is, moja pa .308win

  3. #143

    Privzeto

    Mislim, da ta zob nima veze. Klančina je tudi spredaj pri bradavici, kjer se zaklene v cev. In za napenja vzmet oz. potegne zaklep naprej.
    Ali se to dogaja tudi pri prazni puški?

  4. #144
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    308 win, ne menjaj vzmeti.
    Če je to mini mauser moraš vedeti, da te puške niso nek biser puškarstva. Pred kratkim sem imel v rokah in se tudi trdo odpira.
    V 223 kalibru ne prebavlja težjih krogel (preko 55 grain). Zaradi twista cevi, ki je 1/12
    Prosim Optiktrade da napiše z katerimi kroglami je streljal, da ni bilo grupe.
    Drugač pa v m85 (.223rem) že 62gr kugle ne zarotira in jih vrti v vse strani...

  5. #145

    Privzeto

    Kadar je vzmet sproščena in jo je treba napeti je zadeva trda, ko pa je vzmet napeta se pa puška lepo odpira in zapira tudi ko je naboj v cevi.

  6. #146
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Logično.
    Zadnjič sem imel v roki Zastavo. Zaklep rabi veliko sile za odpret, kjub temu da ima 90° zasuk. Moj karabin je tudi trd za napet, pa sem se navadil. Verjamem pa da zna bit nadležno če streljaš z naslona ker moraš puško prijet sicer jo zavrtiš, namesto da bi odprl zaklep.

    Mogoče poskusi napet vzmet in pustit puško čez noč, ampak ne verjamem da bo pomagalo.

  7. #147

    Privzeto

    To ne verjamem če bo pomagalo, sem bolj razmišljal v tej smeri, da bi dal mehkejšo fedro noter...pa bi se posledično lažje napela.

    MLesjak
    Ti maš tudi zastavin karabin?

  8. #148

    Privzeto

    ni problem vzmet ampak drsne površine katire morajo bit spolirane pa podmazane pa lavfa bolš kot pri blaserju

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Lisica je tudi rekla, da je grozdje kislo, ker ni mogla do njega.

  10. #150

    Privzeto

    Citat bena je objavil: Pokaži objave
    ni problem vzmet ampak drsne površine katire morajo bit spolirane pa podmazane pa lavfa bolš kot pri blaserju
    Ha ha pa ne moreš Blaserja z Zastavo primerjat
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •