Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Lovske "pumparice"

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovske "pumparice"

    http://lov.mojforum.si/lov-about813-0.html
    Citat orlova6 je objavil:
    Zanima me predvsem, koliko od vas jih nosi in ali ob vsakem letnem času.

    Me pa še zanima, ali kdo pozna dobrega krojača ali trgovino, kjer bi najceneje dobil prave lovske pumparice iz jelenove kože, pravo jelenovo usnje.
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Jaz jih uporabljam, v jeseni za v hribe, ko jagamo gamse, saj to spada že malo k tradiciji. Za poleti so pa moje nepraktične, saj so predebele. So pa iz nekakšnega žameta. Kupila mi jih je žena, še ko je bila samo punca. :wink:

    Največkrat pa nosim kakšne vojaške hlače od olivno zelenih do šekastih. Kar pride pod roke.

    Nikoli pa nimam in mi gre prav na živce, ko koga vidim v kavbojkah :twisted: :evil:
    Citat orlova6 je objavil:
    Ja, kavbojke, saj to ni res, da še hodijo lovci tako oblečeni na jago.

    Pumparice, so kar praktične, tudi poleti fajn hladijo, samo morajo biti iz takega materiala.
    Citat karakal je objavil:
    Jaz tudi uporabljam vojaške šekaste hlače,ko pa sem bil še pripravnik sem si dal narediti lodnaste pumparce z visokim pasem .pas pa mi ščiti ledvica. Imam pa tudi dosti vojaške robe še od JLA.Se pa strinjam z vama da lovec pa res ne sodi v kavbojkah na lov :twisted:

    LP karakal
    Citat janko je objavil:
    A v vojaški opremi pa lahko. :x Zame niti eno niti drugo niso oblačila primerna za lovca.
    Citat orlova6 je objavil:
    Janko res, da tudi vojaško naj ne bi spadalo k lovcu, vendar še vedno veliko bolje kot pa kavbojke, se veliko bolje zlije z naravo.

    So pa vojaške hlače in roba nasploh zelo trpežne, zato so zelo uporabne v vseh primerih.
    Citat rws je objavil:
    imam dvojne žametne pumparce,pred kratkim pa sem dal ustrojit še jelenovo kožo za ledraste pumparce
    orlova6,včasih je v šoštanju bila trgovina in krojač(...mislim da ženska :) ),vem pa še za vrhunsko trgovino,blizu gradu Borl,ob hrvaški meji
    Citat tica je objavil:
    Jirhaste pumparce, te verjetno iščeš. Pred časom semi jih videl v lovski trgovini v Velikovcu-Avstrija, ko sem iskal krogle. Pri nas jih boš težje našel, razen če imaš ustrojene gamsje kože. Tudi s krojači bo problem.
    Kavbojke in razna maskirna ter vojaška oblačila pa ne sodijo k lovčevi opremi.
    Citat orlova6 je objavil:
    Rws, kakak pa je kaj cena v Borlu v tej trgovini ali pri krojaču.
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Poglejte res je da šekaste vojaške hlače tudi ne spadajo k lovcu. Vendar je tu za nekatere vprašanje financ.
    Marsi kdo dobi od kolega ali znanca kakšen kos vojaške opreme zastonj in to potem tudi pridoma uporablja.
    Ko grem jaz kdaj na obhod, in ne vem ali bom se ustavil tudi kaj pri vikendu in kaj tam naredil, si oblečem kar nekaj vojaškega. Ko pa grem kam v goste ali na domače obvezne skupne love imam vedno samo lovske barve.
    Citat MUZIKANT je objavil:
    HERMAN d.o.o.
    Dolane 8, Borl
    2282 Cirkulane
    Tel: (02) 761-20-01
    Fax: (02) 761-00-21

    http://www.herman.si/lovci.htm
    Citat ZR7 je objavil:
    Kdor ni oblečen v čisti lovski kroj nima kaj streljati. Ugotovili so namreč vpliv vojaških vzorcev na let krogle in celo pred tem na oceno divjadi.
    Menda z oblečenimi vojaškimi hlačami v puščavskem vzorcu namesto srne vidiš kuduja! :twisted:
    Citat Bassa je objavil:
    Bravo ZR7!
    Tudi jaz menim da v vojaških oblekah pač ne sodiš na lov!

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Mogoče kdo ve, ali se da "irhaste"(jirhaste) pumparce kako obnoviti, mogoče obarvati, ker te ki jih imam doma niso enotne barve.

    Lp

  3. #3
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Ko grem jaz kdaj na obhod, in ne vem ali bom se ustavil tudi kaj pri vikendu in kaj tam naredil, si oblečem kar nekaj vojaškega.
    Lp
    Poj je pa najbol, de kar v golcarskih hlačah s kevlarjem skačeš naokoli,
    če te slučajno kašna zver ukole.
    Enobarvne vojaške cune so v redu, kar je pa šekastga je pa za kozlat.
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  4. #4

    Privzeto

    Pol moraš pa velik kozlat .....

  5. #5

    Privzeto

    Enobarvne vojaške cune so v redu, kar je pa šekastga je pa za kozlat.
    Za skozlat? Zakaj? Sej zdej dobiš že tudi "lovske" cunje ki so šekaste! Jaz uporabljam hlače od SV,pa morm rečt da mi prov nič ne gre na "kozlanje",ampak na smeh,ko zagledam scufane cunje drugih "trajbarjev" v jeseni! Hlače so ful trpežne,edino kar jim manjka je nepremočljivost!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    tarfila, kje si našel tisti citat, ker jaz ga med vsemi svojimi objavamo žal ne najdem.....

    Ker tisti, ki me poznajo, me v gozdu še niso videli na lovu z vojaškimi oblekami.

    Lp

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Niti meni niso všeč ta pisane. Preveč spominja na vojsko, Ameriko.... Nepremočljive srajce ne "dihajo"

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    oprost luka_k, to je objavu Gebirgsjaeger
    nism vedu kok citirat njega, pa sem v tvoj post prlimou !
    Ajd dost o temu, vsak nej jaga kt mu paše,
    čeprav eni zgledajo kot amerikanske paravojaške sile
    in se pr nas kar mal norca delamo iz njih
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    No, bi se lahko zdaj končno oglasil nekdo, ki dejansko ve, kje bi se dalo pobarvati irhaste pumparice....iz jelenovega usnja?
    Če se to seveda sploh da narediti.

  10. #10

    Privzeto

    Če niso ne vem kakšne razlike v barvi, jih pusti take, kakršne so.

    Po nekaj letih brisanja krvavih in mastnih rok ob njih, se same prav lepo pobarvajo

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •