Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Izdelava piščali

  1. #1

    Privzeto Izdelava piščali

    Tema s starega foruma

    Citat Hunter je objavil:




    Že pred nekaj časa sem pričel z izdelavo različnih piščalk za privabljanje divjadi.Vsem ki žagica in ročne spretnosti niso tuje predlagam da pričnete z piščaljo za privabljanje lisice.Na videz se zdi enostavo vedar da lisica pride na nekaj metrov je potrebno kar nekaj truda in seveda srnjakovih rožičkov.



    Pa dobr pogled vsem
    Citat Igoman je objavil:
    Lahko izdelavo opišeš in daš še kako sliko zravn.hvala
    Citat Hunter je objavil:
    Ne vem kaj točno te zanima.Če z odgovorom ne boš zadovoljen me kontaktiraj na ZS.


    Najprej za začetek si moraš izbrat primeren materjal za izdelavo piščali,ponavadi so to kosti kune predvsem nog in pa rogovje srnjadi.Porem ga na primernem mestu odžagaš in vanj zavrtaš liknjo.Bol je majhna bol bo mil zvok 1,5 mmin več gre časa preden je gotova.Te piščali so ponavadi za lisico in gozdnega jereba.Večji pemer luknje3,6 mm je primeren za privabljanje ujed veliko pa je odvisno od zatiča v piščalki kjer se zrak odbije in spusti zvok.


    Slike sledijo,je pa zelo težko to upisat ,če ti nekdo pokaže je veliko lažje,nihče pa ti ne bo pokazal točne izdelave,ker potem bi to vsi znali.Kot sem že napisal preden pride lžival pred ror je dovga pot.
    Citat Hunter je objavil:


    Citat Hunter je objavil:
    No takole.Slike so pripete zdaj pa veselo na delo.

    Mnogi od nas imate imamo doma žoge za napihnit ali pa stere gumjaste igrače. ,ki ko jo stisnemo spusti pisk.Če to piščal izrežemo iz stare igrače in ali pa žoge dobimo piščalko za klicanje srnjaka.


    pa dobr pogled vsem
    Citat Rafa je objavil:
    Z katero divjad je ta piscalka?
    Citat Hunter je objavil:
    Citat Rafa je objavil:
    Z katero divjad je ta piscalka?

    prva je za psa,druga za kanjo,tretja za lisico
    Citat Rafa je objavil:
    Jaz pa srnjaka kar na ustnice priklicem pa prileti.
    Citat Hunter je objavil:
    Citat Rafa je objavil:
    Jaz pa srnjaka kar na ustnice priklicem pa prileti.
    Imam prijatelja ki je tudi obiskovalec tega foruma ( mugo ) ki oporablja list trave.Zadeva je učinkovita potrebno pa je veliko vaje preden uspe.Različni lovci,različne tehnike.Ponavadi pa se držiš metode ki ti prinese uspeh.Meni ga je letos piščalka.
    Citat Rafa je objavil:
    Jaz sem sol na srnjaka na primorsko pa sem doma pozabo piscalko pa se sreca da znam z usti zapiskat ko se mi je obrestovalo.Tak da vsak ma svoj nacin privabljanja divjadi.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Vedno več je interesentov za piščali,obujam temo,prihaja do težav z izdelavo en mi je clo napisal da je počagal več kil rogovja pa mu ne rat.Temu svetujem da ne žaga več.Ostalim pa kr vztrajat.Če je kakšno vprašanje pa kr na plan z njim.Vse nam povedal,bom pa dal kakšen nasvet.Letos je nevrjetno uspeha z piskanjem na miško.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #3

    Privzeto

    kakšna pa je tehnika klicanja?z žago za železo tudi fajn gre izdelat

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat _fox_ je objavil: Pokaži objave
    kakšna pa je tehnika klicanja?z žago za železo tudi fajn gre izdelat

    Težko vrjamem ker je žagin lis nekoliko debelejši sama žaga pa mal velika in ni precizno odžagano.Preverjeno.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #5

    Privzeto

    kakšna pa je tehnika klicanja?z žago za železo tudi fajn gre izdelat

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •