Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 121

Tema: Lovski noži

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovski noži

    http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=8349
    Citat dsuler2 je objavil:
    ali je na internetu kakšna slovenska stran, ki bi prodajala dobre lovske nože za odiranje živali
    Citat jelen je objavil:
    Sej za odirat je skor vsak nož primern. Ampak morš obvladat tehniko .
    :D
    Citat orlova6 je objavil:
    Tudi pokrov od ribje konzerve smo že uporabljali, sicer bolj težko, ampak naloga je bila opravljena, v naravi se pač znajdeš kakor se , a ne.

    Nožev je pa itak po vsej trgovino lovski dovolj, samo o kvaliteti ne bi razgljabljal.
    Citat zober je objavil:
    Citat Ganges je objavil:
    A ni tak nož rahlo nepraktičen za nosit in držat pri delu?
    Citat orlova6 je objavil:
    Tako je, sam imam tri takšne nože, pa jih ne nosim iz preprostega razloga, ker se mi je vedno zapel, strgal kaj in ko se vsedeš te še včasih rahlo "nabode". Je pa lep in za okras.
    Sam imam iz jelenovine, narejen v fabriki - mislim, da najkvalitetnejše jeklo, res super, vam pošljem slike, ko pridem domov.
    Imam pa še malo manjši srednji, zložljiv nož v lepi prijetni "futroli". Je ravno zadosti velik in praktičen in z njim lahko delaš vse, od odiranja (tudi jelenov) pa vse do malice z njim.

    Je pa pri nožih vedno prisotna stvar okusa in želje, tako, da če samo pogledamo koliko vrst in načinov izvedbe nožev je na svetu, temu ni čudno.
    Citat zober je objavil:
    Tako za vsesplošno uporabo je nepraktičen,mam ga pa za rezanje salamc,klobas! Pri srcu mi je pa zaradi tega ker je od srnjaka ki sem ga našel poginjenega čez eno leto!J epa tudi slikan v trofejah je predzadnji če gledaš z leve!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pozna kdo lovske nože Helle in Norveške?

  3. #3

    Privzeto

    Sam se ga preizkusil,ga ima en kolega! Gre za izredno kvaliteten nož,baje zelo dolgo drži ostrino (jaz sem ga probal samo enkrat)! Bila pa je v enem od lanskih Lovcev obširna predstavitev teh nožev! So pa kar precej dragi,se mi zdi,da so od 150 € naprej (če se prav spomnim)!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mi lahko poveš točno v katerem Lovcu, ker bi si rad članek prebral?

  5. #5

    Privzeto Helle

    Hej, osebno Helle noža še nisem nikoli preizkusil, ampak kolikor spremljam ameriške lovske forume, firmo Helle samo hvalijo! Veliko fanov imajo Helle noži npr. med člani foruma Bowsite.com predvsem v zahodnih državah kjer dosti lovijo vapitije (to je že en dober znak). Helle so precej cenejši od Falknivena. Lovski nož Helle se dobi že ceneje od 100 $ usd. Najhujši nožarski forum je pa:
    http://www.bladeforums.com/forums/index.php
    Na tem forumu boš zagotovo našel ogromno informacij o Helle nožih. Sam sem ravno zaradi spremljanja forumov kjer uporabniki poročajo o svojih izkušnjah, prepričan. da so Helle zelo kvalitetni noži! Ti forumi imajo tudi po preko 100 000 članov in nekvaliteten proizvod bo navkljub še taki reklami, hitro popljuvan.

    Sam imam Falkniven H1 3G, ki sem ga (novega) ravno preko zgoraj omenjenega foruma kupil od nekega američana.

    Janez

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kurare, kako si z njim zadovoljen? Drži ostrino?

  7. #7

    Privzeto Zadovoljen!

    Sem zelo zadovoljen! Nož je res zanimivo in praktično oblikovan. Če dobro pogledaš konico npr. je rahlo padajoča (da ne prebodeš vsebine trebušne votline med iztrebljanjem), hrbtišče rezila je zelo debelo, ostrina pa primerno stanjšana, da se da nož brusiti. 3G jeklo je izredno trdo a obenem malce "plastično" tako da se ostrina na kruši oz. lomi. Ta Falkniven (model H1) je bil izdelan kot vsestranski lovski nož na podlagi priporočil poklicnih lovcev širom sveta. Lanščaka d. prašiča iztrebiš, odereš in razkosaš brez vmesnega brušenja.
    Je pa to lovski nož, za malicat je preneroden

    Janez

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kurare, s čim brusiš tak nož? Ga brusiš na poliršajbi ali s kamnom ali kako?

  9. #9

    Privzeto

    Main757,
    Z Lansky-jem (http://www.lanskysharpeners.com/LKCLX.php), ampak ko sem pogledal Elknutov video o KME brusu http://s266.photobucket.com/albums/i...nt=Video12.flv

    ...bi imel raje KME

    Janez

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Kje pri nas se da kupiti nože Helle ali Fallkniven razen v Luciji?



    V oko mi je padel predvsem Fallkniven H1

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •