Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 121

Tema: Lovski noži

  1. #41

    Privzeto

    Prvi preklopni mi je kar všeč
    Namesto tistega kleščarja pa lahko kak kamen v nahrbtnik daš, če rad težko nosiš. Uporaben bo ravno tako pa še poceni

  2. #42

    Privzeto brušenje,poliranje

    Mene pa zanima kako po brušenju spolirate nože,oziroma katere "poliršajbe" uporabljate? A se kje da dobit filc,recimo dobra 2 centimetra debel,al pa kaj podobnega. Prosim za koristne nasvete.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #43

    Privzeto

    Nasvet Dolginu
    Kupiš brusilni stroj (2 plošči) ,ki stane manj kot 50€. Strugar naj ti iz trdega lesa postruži kolut 180 x 30mm na katerega nalepiš filc 5mm. Nabaviš še polirno pasto za jeklo in lahko brusiš nože. Nož je spoliran in zelo oster. Če je zelo top ga najprej stanjšamo z brusilko.
    Zaradi varnosti in lažjega poliranja obrni brusilni stroj tako, da se kolut vrti stran od tebe ( ne kot pri brušenju).
    Originalni koluti iz filca so pa zelo dragi.
    Pa veliko uspeha pri delu

  4. #44

    Privzeto

    alojz1, katere polirpaste uporabljaš?

  5. #45

    Privzeto

    Ne vem kako se ji reče. Za jeklo. Je modra, ulita v kartonasti tulec in zelo trda. To pritisneš na kolut ko se vrti in nato poliraš. Če je material kvaliteten se lahko na suho briješ

  6. #46
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nasvet Dolginu
    Kupiš brusilni stroj (2 plošči) ,ki stane manj kot 50€. Strugar naj ti iz trdega lesa postruži kolut 180 x 30mm na katerega nalepiš filc 5mm.
    Kupi raje kolut iz filca. Izsekaš luknjo na sredini (čimbolj točno) in potem s primernim nožem ob vrtenju (previdno) obdelaš, če si slučajno center falil. Poravnaš ohtr, ali kako se že reče po domače. in potem pasta in brusi miško.
    Tako imam jaz narejeno.

  7. #47

    Privzeto

    Ali si spregledal ZR7, da so koluti pregrešno dragi. Luknjo pa že imajo.

  8. #48
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali si spregledal ZR7, da so koluti pregrešno dragi. Luknjo pa že imajo.
    Tisti, ki sem ga pred leti kupil, jo ni imel.
    Je pa res, da nič več ni, kot je včasih bilo.
    Je bil pa tudi drag, res je, a služi še danes.

  9. #49

    Privzeto polirna kolut

    Iz 5mm filca izreži krog 180mm vkaterega na sredini izsekaj luknjo premera osi,naredi toliko kosov da dobiš željeno debelino.Filce namaži z neostikom do premera130mm ter jih stisni med seboj.

  10. #50

    Privzeto

    Ruševc, dobra ideja vendar premehko.

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •