http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=8349
Citat dsuler2 je objavil:
ali je na internetu kakšna slovenska stran, ki bi prodajala dobre lovske nože za odiranje živali
Citat jelen je objavil:
Sej za odirat je skor vsak nož primern. Ampak morš obvladat tehniko .
:D
Citat orlova6 je objavil:
Tudi pokrov od ribje konzerve smo že uporabljali, sicer bolj težko, ampak naloga je bila opravljena, v naravi se pač znajdeš kakor se , a ne.

Nožev je pa itak po vsej trgovino lovski dovolj, samo o kvaliteti ne bi razgljabljal.
Citat zober je objavil:
Citat Ganges je objavil:
A ni tak nož rahlo nepraktičen za nosit in držat pri delu?
Citat orlova6 je objavil:
Tako je, sam imam tri takšne nože, pa jih ne nosim iz preprostega razloga, ker se mi je vedno zapel, strgal kaj in ko se vsedeš te še včasih rahlo "nabode". Je pa lep in za okras.
Sam imam iz jelenovine, narejen v fabriki - mislim, da najkvalitetnejše jeklo, res super, vam pošljem slike, ko pridem domov.
Imam pa še malo manjši srednji, zložljiv nož v lepi prijetni "futroli". Je ravno zadosti velik in praktičen in z njim lahko delaš vse, od odiranja (tudi jelenov) pa vse do malice z njim.

Je pa pri nožih vedno prisotna stvar okusa in želje, tako, da če samo pogledamo koliko vrst in načinov izvedbe nožev je na svetu, temu ni čudno.
Citat zober je objavil:
Tako za vsesplošno uporabo je nepraktičen,mam ga pa za rezanje salamc,klobas! Pri srcu mi je pa zaradi tega ker je od srnjaka ki sem ga našel poginjenega čez eno leto!J epa tudi slikan v trofejah je predzadnji če gledaš z leve!