Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 63

Tema: Oprema za lisičjo jago

  1. #1

    Privzeto Oprema za lisičjo jago

    Ajde, pa da še čujemo od vas lisičarjev, kaj pravzaprav "nacamate" na sebe , ko greste na večerno mrzlo čakanje na lisice.
    To je bila vedno moja dilema in razmišljanje, kaj si dati na sebe.
    Vedno sem se nakramal z vsemi raznimi puloverji, pa dolge gate, pa podložene hlače, pa podkapa, pa kapa, pa dvojne rokavice (za zamenjavo),itd,...
    Vedno pa sem imel problem z nogami, edino tam me vedno zazebe in pa včasih v prish.

    Sem ugotovil, da se preveč nakramati tudi ni dobro, ker si potem kot medved, se niti premikat ne moreš, premalo pa tudi spet ne, ker ni za dolgo čakanje, z raznimi grelci pa tudi nočem improvizirati.
    Najrajši bi imel pajaca narejenega iz lisičje kože in obrnjenega navznoter, tam me pa ja menda ne bi zeblo.... ali pač?

    Kakšne izkušnje imate vi, seveda poleg vseh priopravkov za klicanje, palenke, rokavic in vrečk, tu sem predvsem mislil na obleko in obuje in pa druge reči, ki pridejo prav v mrzlih dneh na čakanju.

  2. #2

    Privzeto

    Jaz imam en fajn kombinizon ki mi ga je dala naša ribiška ko smo kormorane plašili pa streljali pa....
    Siser si tak, ko en telebajsek je pa fajn ker je temno zelen sam ko greš čakat poj ne smeš kam dalj iti, ker ti takoj zakuha. Je pa še zmerom pri enih -15 ali pa manj tudi ta mrzel rata. V Lovcu je pa bila ene 10 let enkrat reklama za ene škorenjce, kao do -40 kar sicer ne drži, do ene -10 pa kar.
    Takrat sem jih nabavil pa mi še danes kar dobro služijo.


    Tam po novem letu pa zastavimo, zdej je še drugega preveč

  3. #3

    Privzeto

    Točno tako, kot praviš, po novem letu, ja , se hočem vredo pocajhnat pol pa na lov.
    Kako misliš tisti kombinezon, da pri minus 15 zmrzne, a pol ni uporaben.
    Kako bi le kaj bil če bi iz kakšnih koč si ga lahko naredil, sem enkrat na neki rastavi videl en tak kombinezon, pa je bil zelo dober, mislim, ta pravi, sam cena pa je bila tudi ta prava, tk da sem odustavo od nakupa.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Orlova, pri meni je pa tako: kar najdem kšn polover več pa kučma, rokavice debeli štrikani štumi do kolen iz domače volne, in to je to.... te zebe ko psa, sam k ti zvitorepka prihrusta po zamrznjenm snegu bi pa lahko u bikiniju tam sedu, tko me skuha....

  5. #5

    Privzeto

    Ja saj brakir, tako je tudi pri meni, se isto dogaja, zebe ko psa, celo tako, da ti iz nosa kaplja pa sproti zmrzuje, pa si ne upam smrknit, itd...
    Čar je pa itak več pol ko pride, te pa ku... kaj briga za mraz, tistih pr trenutkov je tako napetih in adrenalinskih, da je res tudi če bi nag tam sedel.

    Samo ko takole gledam te filme iz narave, pa ko jagajo in opazujejo volke v kanadi, pa na Aljaski itd... imajo neke posebne pajace ali kaj jaz vem kakšno opremo, da so lahko celo noč zunaj in hodijo po snegu in mrazu, si mislim, zakaj pa mi ne bi mogli kaj takega nabaviti, sem zato mislil, če ima kdo kaj takega...

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    ja verjamem da se ti porajajo taka vprašanja.... samo jaz sem za svoja zelo mlada leta nenormalno starokopiten kar se jage tiče.... tko da po patentu s čemer so jagali naši dedi je zame najbolš... suicer prideš včasih domov, greš na wc, in imaš občutek da si ledomat, ampak če je en upleniš, te še bolj podžge za drugič...

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ali kdo uporablja čakalno vrečo? Menda so fajn, razmišljam,da bi jo naštimal.
    Zdaj ne uporabljam nič grozno posebnega: dolge gate, podložene hlače iz velurja, gojzarje, puli, pulover, velur, bunda, podkapa (za -10 in manj), extra zame po mojih željah naštrikane rokavice (made by stara mama). Bistveni del opreme pa je zame deka (odeja), s katero si zavijem noge. Včasih, če je grozno mraz, vzamem termo flašo vročega čaja. Neverjetno pomaga po 3 urah mraza.

  8. #8

    Privzeto

    No pa smo bolj ali manj vsi istih dejanj. Na vrečo sem tudi jaz pomislil, a si mislil na splano vrečo , ko se zaviješ in čkaš, pa koca tud, no samo potem preža ne sme biti predaleč, da vso to kramo ne tovoriš ko mutavi in že prej švicneš, pol te pa takoj zazebe, termoska pride prav sam ko jo odpiraš vedno nekaj zaropota ali škripne, tako, da no ne vem.
    Brakir, to ni nič starokopitno, saj vsi tako delamo, samo kaj bo pa pol čez par let, bolijo kosti, pa revma, pa ledvice fuč itd.. zato tako razmišljam, da si ne uničim še nekaj tistega na sebi kar še deluje normalno. Poznam jagra, ki je direkt v snegu čepel in cee noči čakal na lisico, kaj pa ima sedaj, ko mu je vse odpovedalo, tako je pač to, bolje spreči ga nego leči ga, je pa tudi res, da si čara te lepe jage ne msilim pokvariti in jo opustiti , zato pač gledam na to bolj tako kot razmišljam.

  9. #9

    Privzeto

    Ne da zmrzne ampak prov fajn počasi začenja prihajati hlad, pa saj veš kaj mislim. No sej kakšnih 8 ur na -20 pa ni prav zdravo tud če si ne vem kako oblečen. Ni tak problem obleka bolj obutev. Ko te enkrat v noge začne pošteno zebsti itak ne boš več dolgo zdržal.
    Za kombinizon pa pojma nimam kje so jih dobili, ne vem če jih niso naročili mal pa liči na smučarskega sam da je ful podložen z neko volno.
    Sej bistvo je sam to da je z enga dela poj pa mraz melo težje do tebe pride.

    Ima pa v Vreček Agro v Kranju fajne cote, maskirne in do 3 x podložene goretex in nevemkajše. Samo najbolj pocen pa to ni.
    Sem dal za navadno jakno maskirno ene 100€ pa ni nič podložena, tistih nekaj jagrov ki jih pa majo so pa ful zadovoljni.

  10. #10

    Privzeto

    Orlova tudi sam imam največje probleme z nogami. Po nekaj časa me vedno najprej zazebe v prste na nogah, potem pa itak vsi vemo, da čez nekaj časa trese že celo telo. Bom nabavil neke nove gojzarje sedaj po novem letu pa da vidimo, če bo kaj pomagalo. Sem pa sedaj dobil neke vrečke, ki jo podrgnemo in grejejo kar nekaj ur. Niso namenjeni za čevlje in so debelejši, zato niso primerni za hojo. Bom pa probal kako se obnesejo, če jih vstavim ko sem že na preži.

    Drugače pa odvisno od vremena. Rokavice, kapa, tople hlače (če je zelo mrzlo še podhlače), kratka majica, dolgi rokavi, pulover, jakna (včasi spodaj še ena tanka jakna iz Windsoperja in flisa). Nikakor pa se ne morem navaditi, da bi se spomnil s sabo vlečt koco za ovit noge, čeprav vem da jih veliko to uporablja. Bom se tudi jaz uspel navaditi enkrat

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •