Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 95

Tema: Pravila LZS

  1. #11

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Raje nam objavi čistopis pravil, za katere prosim.

    http://goo.gl/jf7UBO
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kateri člen/alinejo bi vidva z Ruševcem spremenila?

  3. #13

    Privzeto

    UO Ne morejo sami sebi postaviti finančni plan in ga sami potrejevat.
    Odpoklic bi moral biti omogočen tistim, ki ga imenujejo,
    imenujejo samo volilne okoliše ???

    No ogromno cvetk - človek ne more verjet

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Nisem finančnik, zato se ne spoznam na finančne stvari.

    Kdo naj bi postavil (po tvojem) finančni plan in ga potrdil?

    Stavka z odpoklici in imenovanjem volilnih okolišev ne razumem.

  5. #15

    Privzeto

    MilanK, objavil si povezavo na dokument, Pravila, ki je že bil sprejet v letu 2011 in je točno tak objavljen tudi na spletni strani LZS.
    Menda vam niso tega pošiljali?
    Kaj se sploh dogaja?

    Fino, da se vodstvo LZS ponovno dokazuje, da se ji sladko jebe za informiranost običajnih lovcev, če moramo te zadeve loviti okoli, namesto da bi nam tako pomembne zadeve bile jasno in glasno predložene.
    Že dikcija v zapsniku UO LZS, kjer te predloge ponujajo le "strokovni javnosti" (ha, ha , ha), kakor poimenujejo UO in ostale funkcionarje, je dovolj žaljiva za nas.

    Bi človek odvrnil z žaljivkami, pa vedno bolj spoznavam, da tudi teh niso vredni!

    Ali vidva nad mano bereta isti dokument in žvečita staro slamo ali jaz nečesa ne vidim, ne najdem?
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Upsss, sedaj ko sem prebral ta članek: http://www.forum-lov.org/forumske-kr...va-pravila-lzs v katerem je tudi stavek ki razjasnuje;
    " In zakaj smo vam, cenjeni tovariši, poslali čistopis Pravil in ne njihovih predlaganih dopolnitev. Ocenili smo namreč, da ni nobene potrebe, da bi vas še dodatno obremenjevali z branjem nečesa, kar ničesar bistvenega ne spreminja."
    ,
    mi je pa kapnilo.

    xxxxxxx so še tej svoji "strokovni javnosti" poslali le nazadnje sprejeti čistopis.

    Pa ne moreš da verjameš!

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx by admin
    Last edited by Sršen; 30. January 2014 at 09:02.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17

    Privzeto

    Sem samo na hitro preletel "PREDLOG" pravil LZS, zato to ni moje dokončno mnenje. Vseeno gre za prevaro, delegatski sistem ostaja, sam postopek sprememb pravil popolnoma netransparenten, lovski zakon še naprej ostaja neupoštevan. Zanima me kdo so strokovna in druga lovska javnost, ki so sodelovali pri postopku. Kje so okrogle mize, predstavitve.....itd.
    Sramota!

  8. #18

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Sem samo na hitro preletel "PREDLOG" pravil LZS, ...
    Sramota!
    Lectograjski, kje si prebral ta zadnji predlog?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #19

    Privzeto

    Sem zmotno predvideval da gre za nov predlog sprememb pravil in so bili predhodni postopki že izpeljani, ker čistopis ni forma, ki bi omogočala vsebinske pripombe in spremembe. Načeloma čistimo akte takrat, ko se nabere nekaj sprejetih sprememb. Res pa ne vem, če je Občni zbor LZS obravnaval in sprejemal kakšne spremembe od veljavnosti naprej.

  10. #20

    Privzeto

    Spremembe in dopolnitve temeljnega akta – Pravil se ne delajo tako, da članstvu pošlješ veljavna Pravila in določiš kratek rok za morebitne predloge njihovih sprememb in dopolnitev.

    Za vsako organizacijo ima njen temeljni akt tak pomen kot jo ima ustava za državo. Zato je treba imeti resen in odgovoren ter spoštljiv odnos in pristop do spreminjanja temeljnega akta.

    V tako kratkem roku ni mogoče pripraviti sprememb oz. dopolnitev, razen če jih kdo sam napiše in pošlje na LZS, a tak način delovanja je podoben bivšemu sistemu in ne demokratični družbi, kar naj bi bila oz. bi morala biti LZS.

    In kaj naj bi se v aktu spremenilo oz. bi bilo treba spremeniti, najmanj to, da zastopniki LD neposredno tvorijo OZ in ne njihovi delegati. Starešina je zakoniti zastopnik LD (tako določa zakon o društvih) in kdo mu lahko s predpisom organizacije odvzame to pooblastilo za zastopanje svoje LD na občnem zboru LZS, katere obvezna članica je njegova LD? Kako je lahko na delnem občnem zboru npr. preglasovan, da svoje LD, katere zastopnik je, ne more zastopati na najvišjem organu LZS, torej na občnem zboru? Torej se zakonskemu pooblastilu za zastopanje LD ni prostovoljno odpovedal, ampak mu je bila ta pravica z preglasovanjem odvzeta, kar je sicer skaldno z akti LZS, vprašanje pa je ali je to skladno z zakonom od društvih.

    Drugič volilna pravica:

    UO je voljen in ne imenovan organ LZS. Ali lahko član članice samostojno kandidira za člana UO. Ne more, ker le te predlaga izvoljeni predsednik – mandatarski sistem. Torej velja za ta organ le aktivna volilna pravica, tj. voliti, ne pa tudi pasivna, voliti in biti voljen. Če se gremo mandatarski sistem, potem naj bo UO "vlada" in jo naj na predlog predsednika imenuje OZ. Torej naj bo imenovan in ne voljen organ. Saj so volitve brezpredmetnem ker listo članov v izvolitev predlaga predsednik, kar je podobno postopku ko mandatar za sestavo vlade predlaga DZ imenovanje ministrov, ki tvorijo vlado.

    Ni treba da smo nestrpni ali žaljivi do drugače mislečih. Zavedati se moramo, da brez drugače mislečih ni sporememb. Kritična misel je gonilo napredka in to nas uči zgodovina. Več ljudi več ve. Smisel demokracije je prav v izmenjavi različnih pogledov, ki bogatijo vsebino, slednja pa združuje različno misleče in jih ne izključuje temveč povezuje v novo kakovost napredka.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •