25. jun 2007

Citat tica je objavil:
Pravila LZS so bila na občnem zboru sprejeta. Stvar pravnikov in registracijskega organa je, ali bodo preživela registracijo ali ne, zanimivo pa bi bilo zasledovati, kaj se v tem trenutku z njimi sploh dogaja? Ali so že vložena v proceduro registracije?
Citat dolgin je objavil:
Sem glasoval seveda za ne,ker tole pa ne morejo kartako požegnat,razen če je nekaj HUUUUUUUUDDDDOOOOOO narobe tudi v naši državici,oz. njenih upravnih organih!!!!
Znano,a?????
Citat Krpan je objavil:
Danes sem dobil navodila za sklic delnih občnih zborov skupaj z novimi Pravili v obliki lične zelene knjižice. Ne vem ali so Pravila že porjena ali pa je LZS prehitela državo. :shock:
Citat Lectograjski je objavil:
Čista prevara, natega, goljufija!
Citat main757 je objavil:
Kaj je tako prevarantskega, goljufivega...?
Citat ZR7 je objavil:
Citat main757 je objavil:
Kaj je tako prevarantskega, goljufivega...?
Če nič drugega in če pustim ob strani to, da pravzaprav nisem informiran, ali so Pravila potrjena s strani UE, je prevara in goljufija v tem, da teh pravil niso sprejele članice LZS!
TO JE NEIZPODBITNO DEJSTVO!
Edino, kar bi lahko sprejel občni zbor v sestavi kakršno predvidevajo stara pravila, je sprememba pravil v kateri bi pisalo, da so članice lovske družine.
In šele potem bi lahko sledili naslednji koraki. Za vse te korake je bilo dovolj časa, tri (3leta)!

Zato so ta pravila nelegitimna in v primeru, da so šla še v tisk, zapravljanje našega denarja. Takih pravil kot član LD in plačnik vsega tega ne morem priznavati!

Da, vse to je prevara in goljufija s strani samoustoličenih in na svoje stolčke prilepljenih arhaičnih ostankov nezakonitega delegatskega sistema v LZS! Na njih sedeči se lahko pogledajo v ogledalo in si postavijo tvoje zgoraj napisano vprašanje! A po njihovih delih zadnjih let sodeč, verjamem, da še sami sebi lažejo! Ali pa enostavno ne dojamejo kaj počno!
Citat tica je objavil:
Kandidacijski postopki tečejo, torej so Pravila sprejeta in potrjena na UE. Kako si lahko drugače predstavljam odločitev vodstva LZS, da prične z volilnimi opravili? Morebiti ima kdo prave informacije?
Citat ZR7 je objavil:
Citat tica je objavil:
...Kako si lahko drugače predstavljam odločitev vodstva LZS, da prične z volilnimi opravili? ...
Že marsikatera naša predstava je padla v vodo. Predstava tudi še ni potrditev. Povrhu vsega, ali je že potekel rok za pritožbe?
Citat main757 je objavil:
V Lovcu 6/2007 je Mehle v uvodniku napisal, da se je zbora udeležilo 106 od 114 predstavnikov slovenskih lovcev. Kljub 40 pripombam so pravila sprejeli. Požegnal pa jih je Niko Šoštarič,pravnik.

Spet se po forumo nekaj naklada, brez kakršnega koli dokazila. :wink:
Citat pranger je objavil:
Citat main757 je objavil:
V Lovcu 6/2007 je Mehle v uvodniku napisal, da se je zbora udeležilo 106 od 114 predstavnikov slovenskih lovcev. Kljub 40 pripombam so pravila sprejeli. Požegnal pa jih je Niko Šoštarič,pravnik.

Spet se po forumo nekaj naklada, brez kakršnega koli dokazila. :wink:
Main 757 očitno si prebral samo tega Lovca. G. Mahle in še nekateri so že pred tem "nakladali", da je vse v skladu s predpisi, vse dokler niso dobili odločbe. Pa še takrat so zavajali, da vse štima. Nekaj oz. veliko je takšnih, ki imamo svojo glavo za razmišlanje in vedo kakšna je situacija v lovstvu. Tisti, ki pa niso sposobni razumeti kaj je dogaja in kaj ni prav, pa verjamejo "nakladanjem" teh gospodov in prenašamo njihove misli in izjave, kot edino pravilne. Do zdaj se je izkazalo, da malo oz. skoraj nič ni držalo, kaj so "ti gospodje kokodakali" in zato bomo še nekateri naprej mislili s svojo glavo in to tudi napisali ter povedali.
Ti pa kar verjami "nakladanjem" tem gospodom in beri Lovca. Glavni urednik Lovca kar super skrbi za ugled lovstva in lunkcionarjev s pravo "cenzuro" tako, da boš dobro "objektivno" obveščen. :? Dobro je, da je še kar nekaj takšnih, ki verjame v trenutno "vodstvo LZS". :oops: :oops:
Citat ZR7 je objavil:
Citat main757 je objavil:
V Lovcu 6/2007 je Mehle v uvodniku napisal, da se je zbora udeležilo 106 od 114 predstavnikov slovenskih lovcev. Kljub 40 pripombam so pravila sprejeli. Požegnal pa jih je Niko Šoštarič,pravnik.

Spet se po forumo nekaj naklada, brez kakršnega koli dokazila. :wink:
Ali mi lahko napišeš dokazilo, da so Pravila sprejeli predstavniki članic?
Da ne bova kar nakladala. Razjasni mi prosim mojo nevednost in nestrinjanje ter po mojem mnenju izvirni greh, da v imenu plačnikov usodo krojijo drugi, po preživetem sistemu nastanjeni "delegati"?
Samo to in edino to postavi na pravo mesto, pa sprejmem vse kar bodo odločili pravi predstavniki članic, magari, da se moramo vsi šekasto pofarbat!
Do takrat, ko pa bodo še vedno odločali namesto članic neki preživeli delegati, ki v treh letih niso hoteli in niso bili sposobni dati možnosti odločanja o svoji usodi lovskim družinam, pa bomo še kako nakladali!

O Niku Šoštariču pa je bilo že dovolj napisanega, še nalepšo podobco pa si je itak napisal sam, tudi v Lovcu. V teh časih, ko smo že pozabili totalitarizme in se gremo nekakšno demokracijo, bi bilo mene sram kaj takega zapisati! Pa pravnik gor ali dol! To, da je nekdo pravnik, še ne pomeni nič in čisto NIČ !

Main757, če so temelji, katerih v 3 letih niso hoteli sanirati enostavno gnili, ne more stati nobena stavba! Pa ji lahko še tako lepo fasado nadeneš!
Citat main757 je objavil:
A ne veš brati? Na tretji strani lovca 6/2007 ti lepo piše koliko predstavnikov je bilo na zboru, zraven maš še sliko. In temu verjamem.
Ti mi dokaži da ni tako.

Nisem psihiater, da bi razčlenjeval kakršnokoli osebnost in osebnostna prepričanja.

Najbolj mi grejo na kur*c tisti ki nonstop nekaj šinfajo, ko pa jih vprašam kaj konkretno bi spremenili pa so tiho ko riti.
Citat bober je objavil:
ZR7 strinjam se steboj,da stvari niso ligitimne in kakor navajaš da so delegati sprejemali Pravila.Jaz osebno nevem kateri delegat je lahko glasoval
v mojem imenu in ostalih lovskih tovarišev , če nismo imeli razprave in tudi nismo glasovali za nekega "delegata "kar bi po demokratičnih načelih morali biti seznanjeni in odločati o takem sistemu potrditve ali pooblastilu delegatu.
Osebno sem v oči podal izjavo Niku Šušteriču ,da pravila nebodo potrjena in ,da so v večinskem delu nasprotujoča z ustavo in pravnim redom Republike Slovenije. Lovski tovariši edini delegat kateri je pooblaščen in ima vso legitimnost je starešina na podlagi sklepa OZ LD. Ker pa določa zakon ,da so LD članice LZS je potem razumljivo,da lahko pravila potrdijo in sprejemajo v imenu članic starešine ali s sklepom OZ določeni pooblaščenec članice -LD.

Točno tako je in velika sramota je da se tako zapravlja denar i se igramo skrivalnice si ustvarjamo nepotrebne zaplete.

Vsi kateri se ukvarjajo z to zmešnjavo in izigravanjem se predvsem nebi
izpostavljali kot pravniki ,odvetniki temveč bi kot izobraženi loveci spoštovali
Zaprisego slovenskega lovca ! ter Spoštoval cilje in naloge Etičnega kodeksa. Za vse pravnike pa striktno velja zaprisega ,da bo spoštoval pravni red in zakon ter ga ne bo zlorabljal.
Zadnji čas je ,da upoštevamo določila ki so lepo napisana v vseh zakonih in stem bodo zagate odstranjene in lovstvo bo delovalo svojemu namenu ,ciljem in nalogam ter na demokratičen način sprejete odločitve.

BOBER
Citat bober je objavil:
main 757 v ustavi je določeno ,da ima vsakdo pravico do svojega razmišlanja in pravice govora. Nihče nikogar ne šinfa temveč vsak ima pravico da opozarja na nepravilnosti in z plačilom prispevka za organizacijo ima vsakdo pravico da izpostavi nepravilnosti in določena nezakonita dejanja in porabe sredstev.

Ko pogledaš sliko v Lovcu vidiš v prvi vrsti eno osebo okoli nje pa nikogar oziroma daleč zadaj ostale . Nalijmo si čistega vina !


BOBER
Citat pranger je objavil:
Citat main757 je objavil:
A ne veš brati? Na tretji strani lovca 6/2007 ti lepo piše koliko predstavnikov je bilo na zboru, zraven maš še sliko. In temu verjamem.
Ti mi dokaži da ni tako.

Nisem psihiater, da bi razčlenjeval kakršnokoli osebnost in osebnostna prepričanja.

Najbolj mi grejo na kur*c tisti ki nonstop nekaj šinfajo, ko pa jih vprašam kaj konkretno bi spremenili pa so tiho ko riti.
Da, da, slika ne laže. Ampak, da razumeš celotno zadevo, moraš poleg gledanja slike in branja teksta poznati ali pa prebrati še kakšen predpis (Zakon o divjadi in lovu, Zakon o društvih, Ustavo itd) in morda še kakšni individualni pravni akt. Postalo ti bo jasno, kdo ima prav in ti bodo povsej verjetnbosti potem šli nekam na .... tisti, ki jim sedaj verjameš in zaupaš ter ti vseskozi lažejo (na........) :oops: Veliko boš spoznal ob branju prispevkov, ki se nanašajo na LZS.
:idea:
Citat tica je objavil:
Pa začnimo z abecedo, main757:
66. člen
(Lovska zveza Slovenije)
(1) Lovska zveza Slovenije je zveza vseh lovskih družin, ki deluje tudi v javnem interesu.
.....
Torej, kdo sprejema Pravila LZS? Delegat? Čigav? Predstavnik skupine lovišč? Lepo te prosim, preberi še enkrat tč1. LD je po Zakonu o divjadi in lovstvu članica LZS, njene pravice pa bo uveljavljal neki delegat. Kaj pa obveznosti? Tudi te ima LD in očitno so jim te prepuščene v celoti in neposredno. Dvoličnost, da ji ni para. In main 757, koliko je že LD v naši državi?
Citat main757 je objavil:
Našo zvezo lovskih družin predstavlja en predstavnik, kar je čisto normalno. Kje boš pa organiziral zbor 410 ali koliko že je LD?
Zgleda da so eni izpadli iz kroga.

Ne vem o kakšnih obveznostih pišeš. Mi napišeš URL kler so pravila dostopna?

Me pa bolj moti to ,da predstavnik LZS pride na pregled tofej v rdečem puloverju. Slika je v Lovcu tri ali štiri mesece nazaj.
Citat tica je objavil:
Lovskih družin v RS je 412 in nekaj brez lovišča (Vitomarci, Cerklje na Gorenjskem ...). Povezava na Pravila LZS:
http://www.lovska-zveza.si/
Tu najdeš vse o razpisu volitev za predsednika in organe LZS, ki bodo pozno jeseni letošnjega leta.
Obveznosti? Veliko jih je, tudi plačilo članarine.
Citat pranger je objavil:
Citat main757 je objavil:
Našo zvezo lovskih družin predstavlja en predstavnik, kar je čisto normalno. Kje boš pa organiziral zbor 410 ali koliko že je LD?
Zgleda da so eni izpadli iz kroga.

Ne vem o kakšnih obveznostih pišeš. Mi napišeš URL kler so pravila dostopna?

Me pa bolj moti to ,da predstavnik LZS pride na pregled tofej v rdečem puloverju. Slika je v Lovcu tri ali štiri mesece nazaj.
Ne, ni normalno, da morda 10 ali pa več LD predstavlja en človek. Tudi nekatere druge zveze organizirajo zbore vseh svojih članic, ne glede na število članic. Osnovni problem LZS je že v tem, da plačujemo članarino po "glavi - številu lovcev". Po mojem mnenju in to izhaja tudi iz Zakona o lovo in divjadi bi morale vse LD - članice plačevati isto, s tem pa bi imale vse enake pravice - enake obveznosti. Za glasilo Lovec in še ostale stvari pa bi se moralo pobirati po številu lovcev. Sedaj pa se članarina pobira tako, kot bi bili lovci člani LZS, kar pa ni res! O članstvu govori 66. člen Zakona o divjadi in lovu in sicer " LZS je zveza vseh LD, ki delujejo tudi v javnem interesu." Dejansko smo vsi lovci člani LZS, iz tega pa izvirajo manipulacij z nami, saj LD nočejo priznati, da so članice LZS. Ena izmed manipulacij je tudi ostanek "delegatskega sistema", kjer "delegate" delegirajo tako, da si zagotovijo željene rezultate (razne potrditve, itd) in to ne zaradi naših interesov, ampak zaradi interesov Mahleta in ostalih. Kako pa na OLZ izbirajo kandidate, je druga vprašanje. Naslednje vprašanje pa je, čigave interese zastopajo ti lovci - delegati, če se pred zborom ne posvetujejo z LD.
Sedaj pa ne trditi, da so se vse LD strinjali s Pravili in Poslovnikom o volitvah.