Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 95

Tema: Pravila LZS

  1. #81

    Privzeto

    Predsednik je dober, le tisti okrog njega so zanič!

    Kolega Tica je objavil zelo korekten prispevek z naslovom "Sprememba za reševanje svojih riti" v katerem obravnava zadnje zaplete okrog podtaknjenih sprememb Pravil LZS. Dobro napisano in z vsem kar je napisal bi se lahko strinjal, razen seveda z zvito vstavljenim načelom, da je predsednik edini dober in vsi okrog njega pa so zanič. Dragi kolega Tica tako preprosto pa to le ni. Nekoč je bil predsednik prvi med enakimi. Danes temu ni več tako in je predsednik res prvi v pravem pomenu te besede.

    Tiste nesrečne spremembe določila Pravil mu ni nihče podtaknil, nihče ga ni prevaral, nihče izigral, nihče okrog prinesel, nihče tega zlobno storil za njegovim hrbtom, nihče ni zlorabil njegovega zaupanja in dobrote in nihče ................, ker če bi vsaj nekaj od teda bilo res, potem tako ali tako ni sposoben biti predsednik in bi bil prvi zrel za delegatsko volilni odstrel. Čemu torej zagovarjanje teze, da je predsednik pa res dober, le vsi okrog njega so pokvarjeni in koristoljubni ter jih skrbijo le lastne riti? Rad bi spomnil na moja opozorila, ki sem jih prav na tem forumu pisal takrat, ko se je ta isti predsednik kot kandidat pojavil za prvi mandat in sem bil kar malce presenečen nad evforijo, ki se je takrat zganjala okrog njegovega ustoličenja. Saj sem lahko razumel zakaj tak rompopom ob tistem dogodku, ko se je končno le uspolo zamenjati prejšnjega predsednika. Malo težje pa sem razumel takratne, v nekaterih primerih tudi zelo čustveno nabite ter prav evforične izlive hvale in brezmejne vere v njegove besede ter dane obljube in zaveze. Nekaj tega je takrat sedanji predsednik pred svojo izvolitvijo celo objavil tudi na tem forumu. Ne spomnim se, da bi se tukaj ponovno pojavil po tem, ko je bil izvoljen. Mogoče se je, pa sem nerodnež in površnež kot sem, pač spregledal. Tega se mi seveda opravičiti ne more, zgodi pa se vendarle živemu človeku tudi kaj takega lahko.

    Če je ekipa zanič, potem je pač zanič celotna ekipa skupaj s svojim vodjem. Tako pač je in temu spoznanju se izogniti ni mogoče. Da pa bi bili vsi igralci zanič, le kapetan moštva je dober, v to pa verjetno ne bo ravno lahko nikogar prepričati. In če bi tudi v tem bilo vsaj nekaj resnice, se kapeten moštva vsaj svoji objektivni odgovornosti ne bi mogel izogniti in bi moral članstvu pojasniti zakaj je toliko let vodil tako neuspešno ekipo in prav nič storil, da bi v njej prišlo do nujnih kadrovskih sprememb. Ali pa bi morebiti kot pokončen mož celo ponudil odstop. Mogoče bo sedaj kdo celo rekel, da so bili fantje okrog predsednika tako močni in trdni ter povezani, da predsednik še mrdniti zaradi njih ni mogel. Kaj pa je potem ves čas tam med njimi morebiti izigraval njihovega tepčka in navadno lutko? Kdor ga pozna ve, da temu pa le ni bilo ravno tako. Pa če bi tudi vsaj delno bilo temu tako, bi bil prav zaradi takšne svoje osebnostne lastnosti med prvimi zrel za zamenjavo. Mevže na čelu organizacije pa si menda članstvo le ne bi želelo.

    Čemu torej vse bliske in strele nezadovoljstva usmerjati le v člane organov LZS zbrane okrog predsednika in na njega s takšnimi prispevki namestiti strelovod, ki bi naj vse kritike odvrnil vstran od njega? Mogoče zaradi tega, ker smo takrat vsi vneto navijali, da postane predsednik in se tako znebimo prejšnjega, ki je obstoju organizacije postal že kar zelo nevaren? Očitno na podoben način postaja nevaren organizaciji tudi aktualni preedsednik, če je ekipa, ki jo že toliko časa vodi, ves čas deležna tako hudih kritik in obsodb kot jih lahko prebiramo na tem forumu. Ker člani UO ne vodijo predsednika, temveč predsednik vodi UO in je po svoje seveda nadrejen tudi vsem ostalim organom LZS. Ne podležimo sedaj načelu, da so vsi odlični in dobri, le članstvo je zanič, ki ničesar ne razume in samo ne ve kaj bi v resnici rado. Tako preprosto pa to zopet ni.

    Verjetno bo sedaj kdo zapisal, kaj se vtikam v stvari, ki me več nič ne brigajo? Če bo, bo imel prav in se tega prav v tem trenutku še sam najbolj zavedam. Ker pa je to svoboden in demokratičen forum ljudi s katerimi sem pred časom delil skupno lovsko izkušnjo in ker kolega Tico smatram za svojega dobrega lovskega in osebnega prijatelja, sem si pač drznil malo kritično pokomentirati njegova razmišljanja.

    Lep lovski pozdrav vsem!

  2. #82

    Privzeto

    Spoštovani kolega Sraka,

    Vesel sem tvojega odziva in tudi pogleda na delo predsednika z nekega drugega zornega kota, mogoče z distance, ki bi jo morali imeti vsi. Tvoja teza o vodenju in ne podrejanju članom UO drži, z njo se strinjam, vendar sem se to pot obregnil ob komisijo KOPV, ki nam kravžlja živce s svojimi odločitvam že kar dva mandata zapored. Seveda bi lahko predsednik na sami seji UO zaustavil predlog sprememb Pravil, to pristojnost ima in v svojem sestavku se tudi sam sprašujem, zakaj tega ni storil.
    Tvojih razmišljanj in tudi bojazni ob izvolitvi sedanjega predsednika se še kako dobro spomnim, sploh ob tvojem preprostem vprašanju;sedaj je izvoljen, kaj pa sedaj naprej? Tudi meni je dalo misliti, vendar sem verjel v njegovo vizijo delovanja in organiziranosti LZS na dolgi rok. To je bil čas, ko so tudi šefi OLZ pričakovali, da bodo ob vso dolžino peruti s svojimi organizacijam vred, da bo LZS dejansko opravljala svoje poslanstvo v javnem interesu in da uskladi Pravila in odpravi delegatski sistem odločanja.
    Uresničevanje tega programa bi bil garant, da se spremembe dejansko udejanijo. Vendar smo vsi podcenjevali vpliv šefov OLZ, ki so bili v večini člani UO in ker se spremembe niso uveljavljale takoj, so pomembne odločitve sčasoma naletele na blokade. Stvari so še danes tako daleč, da ti delegati ne le vodijo LZS, upravljajo tudi s strokovno službo.
    Res bi moral predsednik že zdavnaj udariti po mizi, vendar bi ga bolela le roka. On bo to plačal s potekom mandata, tisti, ki pa bi morali pod NUJNO iz vseh organov po dveh mandatih, pa bodo ostali. To dejstvo je vsaj delno njegova krivda in ob zapuščanje funkcije predsednika sem mu pripisal okus po pelinu.
    Eno drži kot pribito. Kdor koli že bo novi predsednik bo imel enake težave, vsekakor pa sem bom spomnil Srakinega vprašanja že ob izvolitvi še aktualnega. Zato vsaj pri meni evforije sigurno ne bo, pa tudi na izvolitev nimam nobenega vpliva.
    Midva pa seveda negujva in ohraniva prijateljstvo, ki temelji tudi na različnih mnenjih in pogledih na lovske probleme.

  3. #83

    Privzeto

    Tica, res je. A naj pripomnim. Srečka F. sem se vedno spominjal kot prijetnega in imel sem občutek da častnega moža. Vsaj tako sem ?util vedno ko sva se srečala in si podala roki.
    A sedaj, po dveh mandatih in podpiranju raznih Malešičev, Žerjavovo in že ves čas Šuštariča in podobnih, ne le da mu pripisujem grenak okus. Pripisujem mu izgubo časti. Čast pa je tisto, kar naj bi krasilo moža.
    Zato bo njegov odhod iz funkcije (tako kot samo opravljanje nje) v mojih očeh sramoten, pa naj bo konec tega ali prihodnjega mandata.
    Ali pa če še njega naredijo za dosmrtnega presidenta, zame ni več časten človek.

    Srečko, upam, da to bereš in sem žalosten zate.

    Pika in amen!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #84

    Privzeto

    No kolikor sem prebral v spremembah Pravil LZS, ostajata dva mandata, da je lahko član LZS.

  5. #85

    Privzeto

    Ruševec, včasih kaj malega slabše prebereš, to pot pa si besedilo gradivo in veljavna Pravila daj na mizo in še enkrat preberi, počasi in temeljito. Točno na ti finto so šli predlagatelji in nisi edini, ki si to spregledal. Vsaj upam, da boš do delnega občnega zbora to razčistil in take prevare ne boš podprl. In potrudi se, da boš tudi DELEGAT na delegatskem občnem zboru LZS.
    Verjetno si imel v mislih člana UO LZS.

  6. #86

    Privzeto

    Evo tako piše:
    "
    5. člen

    Peti odstavek 12. člena se spremeni tako da se glasi:

    »(5) Posameznik je lahko predsednik ali podpredsednik LZS največ dva polna mandata zaporedoma.«


    Ne vem ali znam dobro brati ali pa si ne znam prav razlagati ???

    No mi je postalo JASNO, člane UO in ostalih voljenih funkcionarjev SO IZPUSTILI - no so kar BRIHTNI !!!
    Last edited by Rusevec; 24. April 2014 at 00:04.

  7. #87

    Privzeto

    No vidiš, tudi tebe so hoteli narediti za lola, bodi glasen in se upri takim igricam. Računam nate, pa pridobi na svojo stran še koga iz te doline.

  8. #88

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    ... No mi je postalo JASNO, člane UO in ostalih voljenih funkcionarjev SO IZPUSTILI - no so kar BRIHTNI !!!
    Ruševec, saj ni problem v tem da so brihtni. Problem je ker so pokvarjeni do fundamenta!
    Tudi jaz prosim, da se vsi, ki boste imeli priliko, jasno uprete tej sprijeni nakani in jasno poveste, da nihče ni nezamenljiv in je voljnih ljudi delati dovolj. Le v krog pokvarjencev marsikdo nerad vstopa, zato pa jim manjka somišljenikov, ki bi še naprej podpirali njihova večna ustoličenja.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #89

    Privzeto

    Sedaj veljavna 5. točka 1. odstavka 12 člena Pravil se glasi:

    "Posameznik je lahko predsednik LZS, popredsednik LZS ali član upravnega odbora največ dva polna mandata zaporedoma."

    Predlagana spremeba pa se glasi: "Posameznik je lahko predsednik ali podpredsednik LZS največ dva polna mandata zaporedoma."

    Iz dosedanjega besedila se je izpustilo besedilo »ali član upravnega odbora«.

    To pomeni da omejen mandat dvakrat zaporedoma za člane UO po predlagani noveli več ne velja in so lahko večkrat izvoljeni v UO. Torej se odpravlja omejitev mandata dvakrat zaporedoma in se uvaja neomejen mandat za člane UO.

    S tem je omogočeno volilnim okolišem, da sami odločajo kolikrat bodo koga izvolili v UO, saj imajo manjši volilni okoliši težave pri iskanju dobrih in strokovnih kandidatov in zakaj bi jih pri tem omejevali. Naj v UO izvolijo tiste, ki že imajo izkušnje in znanje in sposobnost za medsebojno usklajevanje stališč z drugimi nasprotujočimi si stališči, poleg tega pa še dobro poznajo širšo problematiko lovstva v Sloveniji in Evropi. Takih kadrov pa ni veliko in zato odprava omejenega mandata. Sicer pa bi lahko to pravilo veljalo tudi za predsednika in podpredsednika LZS. Tudi za to funkcijo ni veliko sposobnih ljudi. In zakaj bi jih sploh menjali, če pa dobro delajo. Rezultati so vidni, vsaka menjava pa zahteva najprej dobro spoznanje sistema in kako deluje in mandat prej poteče kot pa se kaj naprednega stori ali doseže. Ljudje na funkcijah začnejo dobro delati po dveh ali treh mandatih, pred tem pa se uvajo v sistem dela, ko se uvedejo pa njim mandat poteče. Ljudje ki volijo pa že vedo komu zaupajo in zakaj posameznika volijo in izvolijo v kak organ ali funkcijo. Torej omejen mandat je treba ukiniti, pa bodo stvari šle naprej veliko bolj hitro kot pa sedaj. Zaradi omejenega mandata smo do zdaj izgubili preveč dobrih ljudi. Zdaj temu ne bo več tako.

    Živela demokracija in neomejen mandat!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #90

    Privzeto

    MilanK, prosim, da opustiš satirični način pisanja, saj marsikdo, predvsem tisti na katere se nanaša, ne prepoznajo tega tona in bodo to brali kot upravičevanje in podporo njihovi nameravani potezi.

    Ja, takšno je moje mnenje o njihovem intelektualnem dosegu.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •