Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 116

Tema: Režimi znotraj LD

  1. #21

    Privzeto

    Pri nas lahko s sprejemom v LD v času pripravništva z mentorjem ali izprašanim lovcev lovi vse. Po opravljenem izpitu lahko samostojno lovi vse kar imamo v planu neglede na trofejno vrednost. Vse ostale razne variante prepovedi v različnih družinah so največkrat plod fovšije in starokopitnosti. Pri nas velja, če je vojska je vojska za vse oziroma kdor dela naj tudi jaga.

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat macane je objavil: Pokaži objave
    Pri nas lahko s sprejemom v LD v času pripravništva z mentorjem ali izprašanim lovcev lovi vse. Po opravljenem izpitu lahko samostojno lovi vse kar imamo v planu neglede na trofejno vrednost. ...
    Čestitke tvoji LD!:icon_:

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    ja k bi blo res tko...... nas pa še jahajo če loviš u spremstvu izprašanega lova ki pa ni tvoj mentor.....

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Red pa mora biti. Pripravnik sme loviti samo v spremstvu mentorja, ali pa s somentorjem seveda v vednost prvega.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    ZDLov, 60. člen
    (pravica udejstvovanja v lovu)
    (1) Pravico udejstvovanja v lovu ima državljan oziroma državljanka Republike Slovenije ali tuji državljan oziroma tuja državljanka s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: lovec oziroma lovka), ki ima opravljen lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom. Kdor nima lovskega izpita, sme loviti le v spremstvu osebe, ki ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v
    lovišču s posebnim namenom.


    Tako da ni treba komplicirati in zatirati pripravnikov, raje jih spodbujajte, da bodo dobili veselje do lova.

  6. #26

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Red pa mora biti. Pripravnik sme loviti samo v spremstvu mentorja, ali pa s somentorjem seveda v vednost prvega.

    Ni mi jasno kaj ima to z redom zveze.
    Če lovi z izprašanim lovcem je to povsem isto kot z mentorjem. Pri nas zaenkrat nimamo takih problemov, je pa vseeno fajn če pač mentor ve s kom gre pripravnik na lov. So pa potem tukaj razne foušije in natolcevanja ...

    Lahko opišem kako je bilo v mojem primeru.
    Mentor katerega so mi dodelili me je v treh letih pripravništva peljal ENKRAT SAMKRAT ne jago. In uganite kako sva jagala. Z avtom na polje ko je bila že tema, potem pa svetit z lučjo in jagat srnjad
    No na srečo uplena ni bilo. Ker pa imam celo žlahto poklicnih jagrov sem na mojo srečo imel že nekaj znanja pa tudi kolega Lisjak mi je veliko pomagal.
    Naj povem še to da je moj mentor v treh letih mojega pripravništva uplenil jelena, muflona, dva gamsa in dva srnjaka katerih trofeje sem prvič videl na letni ocenitvi. Koliko je bilo pa netrofejne divjadi pa ve samo on in bivši gospodar. Po moje ne prav malo.
    Verjamem da moj primer ni osamljen prav zaradi tega pa sem striktno proti temu da sme pripravnik jagat samo z mentorjem ali njegovim namestnikom.

    Lp

  7. #27

    Privzeto

    Na račun našega odnosa do mlajših imamo skupno 83 članov in povprečno starost 47 let. Na skupne love nas hodi od 30-45 odvisno od predela in vremena, skupaj s cca 5-10 psi. Imamo 10 članov mlajših od 30 let, res pa je da znajo biti nekateri mlajši hitro malo pametni ampak slej kot prej se umirijo, če ne prej, ko se oženijo.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    To je res popolnoma brezveze da sme pripravnik jagat samo z njemu določenim mentorjem. Jaz sem mojemu pripravniku razložil naj se pobriga da bo šel še s kom drugim na jago, da spozna kak nov način dela in lova. Saj nisem jaz kot mentor vseveden in vsemogočen in nimam totalne oblasti nad njim. Saj tudi v šoli nimaš samo enega učitelja. Mar ne?

    Moram pa rečt, da sva bila z pripravnikom v letu in pol njegovega pripravniškega staža in v letošnjem njegovem prvem leto kot lovec kar pridna. mislim da sva na dlako položila prek 30 kosov divjadi in opravila okoli 300 če ne več delovnih ur.

    Pa so se tudi pojavili pametnjakoviči pa sem jih hitro ohladil.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  9. #29

    Talking

    Ja sm eni mentorji ne naučijo niti osnove, oziroma kolk petelinov ima lahko puška in podobno.
    A ne!
    Pa lp vsem

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    18

    Privzeto

    Nekateri so mentorji samo zato,da se izognejo obveznih ur.Če sem jaz kaj vprašal svojega "mentorja",je bil njegov najpogostejši odgovor,tko pač more bit,drugi najpogostejši pa,poglej si v priročnik,zato ga pa imaš.
    Tako da bi po mojem mišlenju nekaj morali storit glede mentorstva in na ta mesta postaviti ljudi,ki imajo voljo in željo opravlati to nehvaležno delo.

Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •