Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 116

Tema: Režimi znotraj LD

  1. #11

    Privzeto

    Jaz sem, letos uplenil 12 komadov srnjadi in čeprav še zdaj nimamo izpolnjenega plana so nekateri zavijali z očmi, češ da bom vse postrelil. Zato pa sedaj ne ustrelim, čeprav sem skoraj vsak dan v gozdu in vidim primerne komade za odstrel. Naj zdaj jagajo tisti, ki so bili favš. Nekateri se očitno bojijo, da bi jih kdo lahko nadomestil in nebi imeli več glavne besede v družini.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Upam da me kdo ne bo razumel narobe.... ne mislim povedati kako grozni in nesposobni so starejši člani naših Ld, pač pa bi rad poudaril da jih spoštujem navkljub včasnim trenjem, saj nam bodo nekoč predali gospodarjenje, ki so ga oni prejeli od svojih predhodnikov, zatorej njihovo delo spoštujem, saj so očitno približno delali na pravi poti da še danes obstajamo.... vendar je res kar ste dragi kolegi omenili da je največji problem FOUŠIJA!!!! in ker slovenci ne bi bili Slovenci če ne bi živeli po principu: sosedu je krava crknila, zdaj pa naj še meni da ne bo k meni hodil po mleko, ne bi načel te teme.... nekateri mi pravijo: ja ko sem bil jaz pripravnik 5 let nisem imel puške na lovu.... razumem samo če vedo kako gnilo se lahko člowek počuti ko se s tem včasih počuti tudi kot drugorazredni član, me preseneča da tako politiko izvajajo. osebno menim, da v primeru da kdaj v prihodnosti prevzamemo mladi v Ld kako od funkcij, pa tudi če ne se bom boril za enakopravnost vseh članov, tako do lova kot do sankcij, vse dokler mi ne bo zatrobil rovski log v znak zadnjega lova. Sicer če plačam članarino in delam ure kot ostali, kaj potemtakem je moje delo in mopj denar manj vreden od denarja in dela drugih?

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    ... Sicer če plačam članarino in delam ure kot ostali, kaj potemtakem je moje delo in moj denar manj vreden od denarja in dela drugih?
    To je eno, drugo pa je, da kot praviš, se svet ni ustavil. In prav je tako!
    Sem že omenil, da prav vsi člani imajo enake pravice in dolžnosti! To zapoveduje zakon! Vsakršna diskriminacija je kršitev tega zakona. In omejitve, ki jih navajaš in ki kot vidimo so prisotne tudi še v pravilih drugih LD, so diskriminacija.
    Še členi, ki jih je citiral Slavnik, in kakršnega imamo tudi v moji LD, da izprašani lovec ne more loviti samostojno, so nezakoniti. Izgovarjamo se na spoznavanje novega lovišča. Kaj ima to, da se zgubi v lovišču veze z njegovo usposobljenostjo korektne uplenitve? Prav nič.

    Pri sprejemanj takih diskriminatornih členov zahtevajte javno in zabeleženo glasovanje in tako omejite odgovornost za take sklepe na tiste, ki jih izglasujejo. Nihče vas ne more prisiliti v glasovanje in nošenje odgovornosti za sklepe ki so v nasprotju z zakoni!

    Če stare sive glave ponekod nočejo dojeti, da so mlade vredne ravno toliko ali več, naj pač plačajo ceho.

    Iz vidika lovskih užitkov pa še tole. Novi mladi člani ne bodo nikoli imeli prilike toliko in takšnih lovskih užitkov kot so jih imeli stari.

    No, res, bom raje zaključil, ker me ta tema vedno znova razburi. Le ponovil bom PRESNETA FOVŠIJA JAGRSKA!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pri nas že kot pripravnik lahko loviš fazane, seveda ob spremstvu mentorja na skupnem lovu. Dokler si pripravnik, ti je prepovedani samostojno izvajati lov, lahko ga izvajaš v spremstvu mentorja.
    Po izpitu lahko normalno loviš. Mladi jagri prva tri leta lovijo netrofejno srnjad, če vsa leta izpolnijo plan so že resni kandidati za 2+ srnjaka. Prav tako stari jager, ki več let ni izpolnil plana in to leto opravi preiskus ni opravičen do srnjaka 2+. Jelen in divji prašič sta prehodna, če pride jelen mlademu jagru ga lahko brez pomisleka upleni, seveda v lovni dobi.

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ... Mladi jagri prva tri leta lovijo netrofejno srnjad, če vsa leta izpolnijo plan so že resni kandidati za 2+ srnjaka. Prav tako stari jager, ki več let ni izpolnil plana in to leto opravi preiskus ni opravičen do srnjaka 2+. Jelen in divji prašič sta prehodna, če pride jelen mlademu jagru ga lahko brez pomisleka upleni, seveda v lovni dobi.
    Ne predstavljam si teh "ureditev". To ni enakopravnost!

    Tehnično bi bilo to izvedljivo le, če bi v Pravilih oz. Poslovniku definirali obveznost tudi pri izvajanju odstrela. Da pač mora vsakdo upleniti toliko in toliko. Kar pa je spet nerodno, saj s tem trčiš na interes izvajanja lova tistih, ki bi lovili več.
    No ja, lahko bi zapisali, da ta obveznost obstaja in se večletno neizvajanje (ne upleni nič) smatra kot kršitev. Ta kršitev se potem lahko sankcionira z odvzemom pravice lova na določeno divjad, vse ali kakorkoli že.
    Ni pa sprejemljivo tudi to, da imajo mladi jagri manjše pravice pri lovu trofejne divjadi kot stari. Če kdo to zagovarja, da ne poznajo dosti divjadi, naj se raje vpraša, kaj v njihovi družini delajo mentorji!

    Upam, da bo takih bedastoč v aktih lovskih družin vedno manj.

    V lovski družini s takimi pravili ne bi želel biti.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Pri nas - ko si pripravnik, ima se lovski pes vec pravic.
    Ko naredis izpit nimas vec nikakrsne omejitve.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Upam da ne bo kdo napak razumel mojih postov.....saj ne rečem da bi kot pripravnik moral že na skupnih lovih polagat jelene, samo ko pa opraviš izpit pa se mi zdi da ne bi smelo biti nikakršnih zadržkov.... res pa je da hvalabogu imamo gospodarja "alla ZR7", ki se potegne za nas, pa tudi nekateri člani so na naši strani.... da ne omenjam da nas mlade omejujejo, starejši ko pa že tko nje vidjo in ne slišjo več pa nja štante, pa mu pride jelen na 30 m se ustavi in si puca burkle ob drevo, un pa puško prslonjeno 3 smreke stran od tam kjer sedi pa 3 kapuce pa 2 kapi na glavi, in pol reče da je mislil da je kanja, drugače bi streljal.... in pol se čudijo da ni plana.... mi se pa je..mo pa poganjamo po največjih skalah pa mim požiralnikov pa brezen.... pa saj mi ni težko poganjati, verjetno da lažhje se kopljem po takem terenu kot pa kdo od starejših članov...samo naj nam vsaj na individualnem lovu po opravljenem izpitu dajo enake pogoje in možnosti za lov... se vam ne zdi pošteno?

  8. #18

    Privzeto

    Pri nas za lov trofejne divjadi novih članov ni predpogoj trajanje članstva, ampak opravljen odstrel večih kosov netrofejne divjadi. Meni se to ne zdi problematično, pač nov jager naj si nabere izkušnje. Odstrel netrofejne divjdadi je po mojem mnenju bolj zahteven. Ali je to fošarija ali modra zahteva po usposobljenosti, ni bistveno. Bistveno je da imajo LD same pravico urejati notranja razmerja, če pa ta razmerja ne prinašajo zahtevanih rezultatov - dosežen plan, jih pa ustrezno prilagodijo.
    Pri nas večina novih jagrov te pogoje po odstrelu netrofejne divjadi le s težavo doseže, ali pa sploh ne. Razlogi za to so predvsem v nenatrpanem lovišču z dijadjo in po moje tudi ne najbolj zagrizenih mladih lovcih (povprečje mladeg lovca je preko 40 let).
    Osebno me zelo moti da traja pot do samostojnega lovca 2 leti, kar pa ni problem pravil LD ampak Lovskega zakona. Včasih se je to dalo narediti v enem letu, pa to ni nobeden identificiral kot težavo - ta fovšarija je pa O.K.? (Če sem jaz lajal 4 leta, a ta sine bo pa drugo leto že samostojno jagal?)

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pri nas prideš na vrsto za srnjaka 2+ vsaka tri leta. Se mi pa zdi čisto vredu, da začetnik dobi nekaj izkušenj z odstrelom netrofejne srnjadi. Še ostalim , izkušenim jagrom se zgodi da se zmotijo, kaj šele zelencem. Stvar teče in vsi se zavedamo tega pravila. Nimamo pogonov na srnjad, lovimo jo izključno iz preže.

  10. #20

    Privzeto

    Pri nas ni nobenih omejitev od dneva dalje ko opraviš izpit. (Edino medveda ne moreš streljat - ker ga ni )

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •