Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 116

Tema: Režimi znotraj LD

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto Režimi znotraj LD

    Mene pa zanima čez koliko let po opravljenem izpitu imate pravico oz. imajo pravico jagati novi člani npr. jelena, gamsa, srnjaka, ipd...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Pri nas po 3 jelena in po 5 ali 10 letih risa,volka in medveda...Ne vem ali je 5 ali 10 let.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas z dnem ko naredi izpit postane polnopravni član in ima popolnoma enake pravice kot vsi. Vse ostalo je FOVŠARIJA.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Thumbs up

    Brez omejitev, ko opravi izpit. Pa v lovni dobi seveda.:icon_smile:
    Služimo narodu !

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Pri nas srnjak 3 leta, jelen 5, gams 5, za medveda sploh ne upam prašat... Pam pol stokajo in jokajo da ni plana narjenga, če nas pa bremzajo ki smo vsaj telesno sposobni jagat, sevede pa majo šanso 99+ letni člani ki jih ni še na skupno jago ne nkol..... ah ja.. aja pa d ne omenjam d k jelena butneš ga nimaš pravo pomert 15 let,....to se prav če ne piješ, ne kadiš pa ne ješ ko prašič ga jagaš ene 3X u življenju če si šou kmal u jago....

  6. #6

    Privzeto

    Mi imamo omejitev samo pri gamsu 5 let, oz. z mentorjem v decembru, ostalo pa po planu. bomo pa vrjetno mladi dosegli, da sploh ne bo več omejitev, saj nam že grozi inšpektor zaradi neizpolnjenega plana.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Kot je rekel že Mugo FOVŠARIJA frdamana prekleta. Mi nimamo omejitev in s prvim dnem, ko si opravil izpit lahko jagaš v skladu z zakonodajo in tako je edino prav.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tudi pri nas je edini pogoj opravljen lovski izpit in odsotnost sankcij.
    Kakršnekoli omejitve po stažu ipd. so kršitve zakona o društvih, ki zapoveduje enakopravnost članov. Vse, ki to podpirajo je treba brezkompromisno postaviti v kot! Kot pravijo predhodniki tu zgoraj, sama presneta fovšija, ki nas je peljala in nas še pelje strmo navzdol!

    LP

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolga blatna vas(po Valvazorju)
    Prispevki
    54

    Exclamation

    43. člen Poslovnika
    (1)
    Pristopnik iz druge LD, imetnik lovskega izpita, ki več let ni bil član LD sme v prvem letu izvajati individualni lov samo v spremstvu vodje sektorja ali člana LD, ki ima več kot pet let opravljen izpit in staž v LD.

    (2)
    Član LD, ki je prestopil iz druge LD dve leti po sprejemu v članstvo LD ne sme izvajati odstrela trofejne divjadi in sicer 2+ srnjak A kategorije, jelena in 2+ merjasca.

    63. člen Poslovnika
    (1)
    Pravico do odstrela medveda ima član, ki je več kot pet let član LD.

    Omejitve za novosprejete so pri lovu na medveda, ostale omejitve se nanašajo
    na morebitne prestopnike iz drugih LD.

    Moram pripomniti, da je bil osnutek Poslovnika še bolj radikalen vendar smo v obravnavi uspeli vsaj delno izločiti še več predlaganih omejitev.

    Moje mnenje in glas je bil proti omejitvam.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Dijo mijo mi je kr mau žou d sm načel temo...ampak če dobr premislm....nej se vid kako nam vcepljajo voljo mladim za pristop v LD... naenkrat jih moti če ustreliš fazana kot pripravnik na skupnem lovu s tem da ti mentor odstopi puško, ker nas je pač to leto nenormalno veliko pripravnikov: 4-je namreč.... ko pa ni in ni bilo mladega kadra so pa hoteli dajati oglase v cajtnge da rabijo mlade, pa ne vem mogoče še letni kupon za avtopralnico če se vpišeš...kaj jaz vem kaj se lahko še spomnijo.... zadnjič mi je nekdo rekel med klepetom v koči od starejših funkcijonarjev ko sem mu postavil vprašanje če se je svet nehal vrteti ker sem lovsko pravično in v skladu z zakonom ter poslovnikom uplenil fazana, mi je le ta odgovoril: ja kam pa pridemo če bi vsi pripravniki tako počeli? na moj odgovor: "pridemo do izpolnjenega plana"! so mu seveda iz jamic poskočile oči, kar je živa resnica!

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •