Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 221

Tema: Terierji

  1. #51

    Privzeto

    V Lovcu sem bral o Parson Russell terierjih pa me malo več zanima o njih, ker sem si vedno želel terierja in bi mogoče pa ta bil pravi zame! A ima kdo kaj več izkušenj okrog te pasme, kakšen je za lov, a obstaja kako dobro leglo v Sloveniji.... Zanima me predvsem kratkodlaki in ne resast.

  2. #52

    Privzeto

    Imamo vzrejo Parson Russell terierjev, vendar se ne ukvarjamo z lovom, ampak z pasjimi športi, predvsem agilityjem. Je pa oče našega prejšnjega legla bil aktiven lovec(žal je prejšnji teden preminil zaradi t.i. aujeszky virusa, ki ga prenašajo divje svinje). Ker so lastniki aktivni lovci, si lahko več o lovskih parsonih in njihovem delu prebereš na njihovi strani:

    xxxxx

    lp, Metka
    Last edited by Breza; 30. November 2010 at 10:29.

  3. #53

    Privzeto

    Jaz lahko povem kakšen je parson za lov.
    Dobri so za gonjo, in odlični za jamarjenje , če pričakuješ, da pes izganja, ne pa da se spopade. Tudi ne izvlačijo. večinoma so tisti ,ki z njimi jamarijo navdušeni nad sistemom dela.
    Vsi so obsedeni z vodo ( beri ekstremno vodoljubni). Odločno šarijo in tudi v vodi glasno gonijo. Ni pa zagotovo,da prinesejo iz vode, velika verjetnost pa ,da prišlepajo do brega.
    Za krvno sled so podobni kot nemški terierji- se pravi učinkovito iščejo, ne pričakuj pa podiranja na koncu.
    Če primerjaš z NLT ji,ki so pri nas splošno zanani so parsoni hitrejši, okretnejši , vztrajnost je enaka, glasnost prav tako ni pa ostrine v smislu ugriza. Od zdravstvenih problemov se pojavlajo alergije kar se pri NLT jih ne (predvsem povsem beli so delikatni).
    Vzreja je zelo neizenačena. Pri razstavnih linijah je prevelik rizik za nakup za delo, zato j enujno poznati oba starša ali vzeti iz delovne vzreje.

  4. #54

    Privzeto

    Aja pa še gluhi so večkrat, zato zahtevaj rezultate testiranja sluha.

  5. #55

    Privzeto

    hvala Deteljica za prvi komentar

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    Aja pa še gluhi so večkrat, zato zahtevaj rezultate testiranja sluha.
    BAER-test (Brainstem Auditory – Evoked Response) -elektronsko preverjanje sluha je v Avstriji in Nemčiji obvezn (naredi se lahko po petem tednu starosti mladiča), pri nas žal ne, čeprav je v vzrejnem pravilniku napisano, da bi se moral narediti pri parsonih z večino bele barve(kar imajo itak vsi ), vendar žal tega še vedno ne upoštevajo.., tako, da če se odločiš za nakup le zahtevaj ta test.

  6. #56

    Privzeto

    Kolikor jaz vem,je bil v zadnjih letih tudi pri nas vsakokrat organiziran.Pač na žalost samo enkrat na leto,ampak je še to boljše kot nič.
    Tjaša

  7. #57

    Privzeto

    Če greš testirat odraslega psa, tudi Dunaj in Zagreb nista tako daleč, za testiranje mladičev je veterinarka iz Dunaja pripravljena priti na dom oz. potestirat samo eno leglo

    Vidim, da je zbrisan link od avstrijskih vzrediteljev(se opravičujem za reklamo), je pa upam, da dovoljeno objaviti nekaj slik parsonskega lova:

    http://cid-168a2b338c2ac989.photos.l...%20work%202010

    in

    http://cid-168a2b338c2ac989.photos.l...ng%202009-2010

  8. #58
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.

  9. #59

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.
    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.
    Odgovoren vzreditelj mladiče pred oddajo testira, tako, da bodočega lastnika psa to nič ne stane, pa še psa dobi takega, ki sliši ;).
    Sicer pa je cena testa nekje 60€, kar se meni ne zdi tako pretirano, glede na to, da te toliko stane, če psa pelješ na razstavo(brez ostalih stroškov kot so prevoz, hrana itd.)

    Gluhosti se ne da zaznati brez testa, če te zanima malo poguglaj, je ogromno razloženega o BAER-u....

    Sicer so pa v tujini npr. Avstriji in Nemčiji že ugotovili vrednost in sposobnost parsonov za lov, saj se njihova količina za namen lova vedno bolj veča.

    Ne mislim biti pametna, ker po pravici povedano se mi ne sanja kaj dosti o lovu, so mi pa povedali, da jih cenijo prav zaradi tega, da kljub odličnemu nagonu uporabljajo tudi pamet.

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če se kuža ne odziva na klic ali druge zvoke je bolj ali manj gluh. Tudi to je test-domači. Problemi nastanejo, ko ti da zdrava psica gluhe mladiče. Ni mi jasno ali ja ta napaka vezana na gen za belo barvo kot pri mačkah ali ja nastala kot posledica incesta (parjenja v sorodstvu) pri nastajanju pasme. Vsekakor zelo nadležna zadeva.

Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •