Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 221

Tema: Terierji

  1. #21

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    To, da Balkan še vedno prisega na brado pa je dejstvo. Vsake oči imajo svojega malarja. ..........

    ...... Do sedaj sem se z njim srečeval pri nas in po tekmah v Evropi, drugo leto pa če bo sreča mila vrnem obisk v Franciji. Zanimivo bi bilo namreč videti kako posluje psarna z 70 Lovskimi terierji, lastnim loviščem in lastno oboro za zajce za preizkušanje sledoglasnosti.
    lp
    Vau- to bo res zanimivo videti! Zelenim od foušije . Upam, da bo kakšno poročilo z veliko slikami in kakšnim video posnetkom :icon_:

    Glede brade pa- torej misliš, da gre le za estetsko komponento, ki nima nobenega "praktičnega efekta"?
    Vprašam, ker pri šnavcerjih so npr v opisih zgodovine navajali, da naj bi brki in brada ščitili gobec pred ugrizi glodalcev, pa sem pomislila, če morda nekateri ljubitelji jamarjenja v močno odlakani glavi vidijo (ali pa si domišljajo ) kakšno prednost za delo pod zemljo- bodisi kot zaščito pred zemljo ali kot da zmede plenilca v smislu griza v vitalni del gobca ?
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  2. #22

    Privzeto

    hej kuklaabc,v vsem se strinjam s tabo,samo tisto o treh nogah je pa rees lovska!

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    Glede brade pa- torej misliš, da gre le za estetsko komponento, ki nima nobenega "praktičnega efekta"?
    Vprašam, ker pri šnavcerjih so npr v opisih zgodovine navajali, da naj bi brki in brada ščitili gobec pred ugrizi glodalcev, pa sem pomislila, če morda nekateri ljubitelji jamarjenja v močno odlakani glavi vidijo (ali pa si domišljajo ) kakšno prednost za delo pod zemljo- bodisi kot zaščito pred zemljo ali kot da zmede plenilca v smislu griza v vitalni del gobca ?
    Imel sem kar nekaj terierjev, vsi so imeli dokaj kratko dlako, od brade pa različno košato: nekateri le nakazano, kakšen sploh ne, sedanji pa ima zelo košato (sem ga že objavil pri slikah psov).
    Nakazana bradica je le modni dodatek, medtem ko košata res nekoliko ščiti pred ugrizi. To v toliko, ker npr. lisica začuti, da ima že nekaj v gobcu, pa ugrizne le v dlako. Sicer pa ima lisica tako dolge in ostre podočnike, da jim tistih nekaj kocin več ne pomeni ovire.
    Moram reči, da mi dolgodlaki sploh niso všeč, prej kratkodlaki, medtem ko bradico pa cenim. Mogoče je to stereotip, vendar mi šele bradat terierček da očutek, da je to res tisti pravi vražiček.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat HRAST je objavil: Pokaži objave
    Zaradi narave dela,pes mora imeti nemški terier mora imeti gladko,priležno,resavo in gosto dlako.Bradica pa po standardu ni obvezna.Seveda pes,ki nima bradice,daje videz kratkodlakavosti,kar pa ni.Fantje,ki debatirate o tej pasmi,da si ogledate,VP,vsako leto ga prireja KLPJ,in tam se lahko seznanite z pasmo.
    Kako moraš reči, da mora imeti resavo in gosto dlako. Tudi ktd so. A ga nisi še videl ? Kaj je lepše, je pa stvar okusa.

  5. #25

    Privzeto

    Dlaka JE RAZLIČNE DOLŽINE,vendar mora bit priležna resa!

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni nujno, da je resa. Lahko je samo kratka in ravna, kot npr. pri poentru.

  7. #27

    Privzeto

    Terier-beseda izhaja iz latinščine terra-zemlja.Torej ime pove,da se terijerji uporabljajo za delo pod zemljo,nad zemljo in v vodi.Psi III.pasemske skupine se uporabljajo za to delo,in najboljši in car med njimi je vsekakor nemški terier,ker edini zmore vse,kar se od njih zahteva.Torej dlaka mora biti taka,da ga ščiti pred mrazom,poškodbami(pa ne pred zobmi zveri,ampak grmovja idr.)in ki ne zahteva gdove kako velike nege.
    Če pa kdo želi,poentra,pa naj ga ima,samo pod zemljo bo malo težje delal,pa tudi grmovje mu ne diši,koliko ga poznam.Je pač gospod,ki v širokem polju obdeluje travnate in poljske površine.
    Terijer pa zmore to in še vse ostalo!

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hrast, žal ne razumeš nič.

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Detel! Terier ima lahko kratko in ravno dlako. Toda še vedno mora biti resasta; se pravi trda in močna, brez podlanke (kakor žima). Nikoli pa mehka.

  10. #30

    Privzeto

    Hojla, da ne boste še kako novo vrsto dlake izumili, Detel poglej si standard za DJT oz. NLT. Vse kar je v tem okviru je sprejemljivo, vsak sam pa ima pač sliko izgleda terierčka v glavi in bog ne daj da od tega odstopa. Dobro da ste samo za računalniki saj bi se v nasprotnem še skav......
    Deteljica, ja bo lepo, verjemi.
    Za objavo bo pa bolj malo, te po desetletjih dela prijatelji in kolegi naučijo, da si drugje bolj cenjen in spoštovan, tako pač je, žal. Samo sam se s tem ne obremenjujem. Kakšno malenkost uporabim, preveč pa ne. Zakaj že so Galilea poslali na grmado ...
    Tudi oglašam se bolj malo, samo, ko pa kaka stvatr res zbode pa še kaj odgovorim.
    Lep pozdrav vsem skupaj.

Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •