Stran 10 od 23 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 221

Tema: Terierji

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Naš Bor od vse divjadi najraje goni divje prašiče, ima pa hvala bogu rešpekt do njih, ker je, ko je bil star 4 mesece, mel bližnje srečanje s svinjo. Od začetka je prašiče gonil tudi uro pa pol, zdej pa tam do pov ure. Na divjem prašiču je izdelal tudi prvo naravno krvno sled, dolgo cca 2km, seveda v spremstvu naše starejše terierke, ki ima tudi opravljeno preizkušnjo po KS.
    Z umetno sledjo se z njim nisem dosti ukvarjal, pred tekmo smo mu položili 3 sledi, po tej tekmi dela samo še na naravni sledi, že pri manj kot 3letih je zelo siguren, rad bi ga samo še malo upočasnil na sledi.
    Drugače ga uporabljam za vse vrste lova, razen za jamarjenje, ker mi ga je enostavno škoda, da bi slučajno ostal v luknji.
    Mogoče je s terierjem res več dela, kot s kako drugo " kao poslušnejšo pasmo", sam če ti je delo s psom v veselje, je to najmanjši problem:) 90% lovcev se pa itak ne zaveda, kako vsestranski pes je n.l. terier.

  2. #92
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ja problem je seveda za nadalno vzrejo,saj je v sloveniji ze bolj "bogo" dobri psi so ze v zlahti,tisti ki pa niso pa je bolj tak tak vseskupaj.Z zgoraj omenjeno povezavo,se tudi osebno poznava tako da nebom komentiral.Ubistvu terierja ne zamenjam za nic na svetu,imeli smo doma tudi brandl brake uglavnem poden od podna od 10psov je mogoce eden da lahko reces to pa je lovski pes.So pa bili vsi vrhunski na krvni sledi.Osebno imam dokaj visoka merila,in ker mi je poginil terier in ker je psicka izginila neznano kam"sumim da so mi jo ukradli" sem se nekako odlocil da psa in psicko pripeljem iz tujine seveda iz dobrega legla.
    Zato pa tudi sprasujem ce mogoce kdo pozna dobro psarno iz tujine.

  3. #93

    Privzeto

    V prihodnosti nameravam kupiti NLT(ne še to leto ampak nasledno leto) in bi si rad letos spomladi ogledal kakšno leglo. In me zanima če kdo ve za kakšno leglo? Če veste mi sporočite pod zasebna sporočila!

  4. #94

    Privzeto

    Posledice srečanja kolegove terierke z jazbecem pri lovu lisic. Šlo pa z luknje v katerih si niti v sanjah ne bi mislil, da je lahko notri jazbec (nobenih znakov prisotnosti).

    Je pa poseg pri veterinarju super prenesla in je sedaj čisto ok. Jamarila pa po besedah vodnika verjetno ne bo več.

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Jamarila pa po besedah vodnika verjetno ne bo več.
    Vprašanje, če ga bo vprašala za dovoljenje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #96
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekdaj je bilo v modi jamarjenje na jazbeca. Terierji (daveži) so bili redno razmesarjeni in ko so prišli k sebi po par tednih je bila zopet akcija. K sreči tega lova ni več.

  7. #97
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Samo, da je s psico vse OK. Je pa prijateljev jazbečar pred par leti moral zaradi jazbeca tudi k veterinarju. Ja niso lahke jamarske...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #98
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Polh, kaj je bilo s čeljustjo? A je zlomljena ali samo raztrgana?
    Slow justice is no justice

  9. #99

    Privzeto

    Citat fibl je objavil: Pokaži objave
    V prihodnosti nameravam kupiti NLT
    Na tečaju sem opazoval Pearson terierja. Navdušil me je z inteligenco, učljivostjo in ubogljivostjo. Oster vendar nič pretepaški. Vem, da ima vodnik veliko pri tem. Ampak ta mi je zagotovil, da ga je kupil ravno zaradi teh lastnosti.
    Skratka, pes za cel dan in vso družino. Tudi, če ni lova.
    Last edited by alojz1; 12. March 2013 at 16:14.

  10. #100
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Parson je razred zase
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 10 od 23 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •