Stran 21 od 23 PrvaPrva ... 1117181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 221

Tema: Terierji

  1. #201
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    1. nimamo tok pujsov, da bi bil problem s poškodbami psa
    2. pes more spoznati vso divjad, katero bo aktualna v njegovi lovski karieri
    3. na HR obstajajo obore, kjer se lahko pes nauči dela na DS
    4. po mojih izkušnjah - ko pes dobi lekcijo od npr. lisice/pujsa, je v bodoče bolj previden/pameten.
    5. od psa pričakujem, da bo jagov in ne da se mi bo valjal med nogami - zato so taki spoznavni večeri z uplenjeno divjadjo must-have

    V tej objavi sem ciljal predvsem na mojega psa. Tudi Dolgi je podobnega mišljenja (bo pa sam povedov).
    Last edited by Kolovski; 18. June 2014 at 11:19.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #202
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Kolovski, očitno je tole zelo obetavno leglo.
    Sem slišal, da je en bratec prišel tudi v naše revirje.

  3. #203
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Po zaenkrat videnem in slišanem so psi delavni, poslušni in nadvse perspektivni .

    En pes je šel v Podkum, en pa v Pameče - kater je pri vas?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #204
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Tisti v Podkumu, vendar ga še nisem videl.
    Slišal sem le, da je novega lastnika motil dolg rep, katerega bi bil glede na njegovo izobrazbo (mesar) zmožen kopirati kar sam.

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Saj se dolgega repa navadiš (moja psica ima čisto malo kupiranega), od Dogija ga nima, pa jo nič ne moti. Ne morem se pa navaditi preveč kupiranega repa (v primeru Medotovega terierja - čudovit terierček, vendar s preveč kupiranim repom).

    Medo, je Roy iz Hrvaške?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #206
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    1. nimamo tok pujsov, da bi bil problem s poškodbami psa
    2. pes more spoznati vso divjad, katero bo aktualna v njegovi lovski karieri
    3. na HR obstajajo obore, kjer se lahko pes nauči dela na DS
    4. po mojih izkušnjah - ko pes dobi lekcijo od npr. lisice/pujsa, je v bodoče bolj previden/pameten.
    5. od psa pričakujem, da bo jagov in ne da se mi bo valjal med nogami - zato so taki spoznavni večeri z uplenjeno divjadjo must-have

    V tej objavi sem ciljal predvsem na mojega psa. Tudi Dolgi je podobnega mišljenja (bo pa sam povedov).
    Odgovarjam za druge, ker ti imaš svoje poglede in je prav da jih imaš. Tudi sam sem imel nekoč terierje.
    ad-1) dovolj je en pujs v LD, da ti poškoduje psa, boš šel tudi v goste,
    ad-2) spoznati da in držati distanco, ko je treba,
    ad-3) v obore se spušča mladega psa s starejšim izkušenim, ki ga uči varnosti, bolje na odraslega vepra ali svinjo, mlajši prasci so hitri in oktretnejši in nevarnejši za psa,
    ad-4) lekcija je lahko tako huda, da si ob psa, sem večkrat to doživel, terier lahko postane po lekciji še hujši.
    Last edited by detel; 18. June 2014 at 14:54.

  7. #207

    Privzeto

    Moja "tamala" nima kupiranega repa in me to ne moti. Je res, da je to moj prvi terier in jo gledam z drugačnimi očmi - meni je enostavno všeč, tamala me je kupila .
    Je pa živc da se reče.
    Detel, nimam jo namena nalašč spuščati v nevarnost. Ampak pri lovu se zgodi vse sorte in skoraj prepričan sem (tudi po lastnih izkušnjah), da je pes bolj ogrožen od kakšnih imbecilnih jagrskih idiotov kot pa od divjadi. Je res, namen jo imam voditi tudi goste (ker mi je trajbanje enostavno bolš kot čepet na štantu in čakat da mi pride :-D ).
    Mislim pa, da ni nič narobe če spozna prašiča najprej mrtvega. Bo spoznala tudi kakšnega za ograjo.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #208

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	aja.JPG 
Views:	139 
Size:	113.2 KB 
ID:	14271

    Pa še ena ko se je pri dveh mescih in nekaj dneh spoznala z lisico (da naudo lih prasci uržah za use).
    Za zajca je blo pa prehitr useskupej strančeran da bi slikov :-D
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #209
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Click image for larger version. 

Name:	aja.JPG 
Views:	139 
Size:	113.2 KB 
ID:	14271

    Pa še ena ko se je pri dveh mescih in nekaj dneh spoznala z lisico (da naudo lih prasci uržah za use).
    Za zajca je blo pa prehitr useskupej strančeran da bi slikov :-D
    če je tok ostra kot mam občutek potem jih bo vsakic ko bo prišla v stik z zivo lisico jazbecom fasala.

  10. #210
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Dolgi, tamala je top! Videno na lastne oči. Je pa res lepš it v pogon kokr pa na stolčku čakat d ti pride. Enim se še dvigne ne pa leta in leta vztrajno sedijo v želji da jim bo prišlo. (Oboje se nanaša na divad, za vaše morebitne svinjske misli nism kriv jst)
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 21 od 23 PrvaPrva ... 1117181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •