Stran 1 od 23 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 221

Tema: Terierji

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Terierji

    v v v v v
    Citat fox je objavil:
    Zivjo!

    Zanima me kako je kaj s terrierji v lovski smeri? Jih veliko lovcev uporablja ali zaradi njihove trmavosti niso kaj prida zaželjeni?
    Vem, da so Sloveniji zelo razširjeni lovski terrjeri, kako pa je kaj z drugimi?


    Sploh me zanima kako je kaj s foxi, so kakšna delovna legla v sloveniji oz. jih vi kot lovci kaj videvate v lovskih rokah( v tujini, kakor sem bral naj bi bili zelo razširjeni).

    V prihodnosti nameravam kupiti kradkodalkega foxa(dobil ga bom iz vrhunskega delovnega lega iz nemcije). Z njim nameravam opraviti PNZ in se mogoce v prihodnosti spustiti v lovse vode.

    LP, hvala za odgovor!
    Citat mugo je objavil:
    V naši LD ima en član dva Jack Russel terierja in ju uporablja za lov. In sicer kot goniča, pa jamari tudi v času lisičje gonje. Eden mu lepo prinaša tudi race iz Save.
    Citat ZR7 je objavil:
    Ali sta Russla sledoglasna?
    Citat mugo je objavil:
    Lastnik pravi, da sta. Sam jih še nisem videl gonit, ker jih ne vozi na pogone.
    Po ostrini pa ne zaostajata za nemškimi terierji.
    Citat mugo je objavil:
    No danes bosta rusla (ali vsaj starejša psička) imela priložnost pokazat, če sta hujša od ene NLT, ki je odlična jamarka. Za kaj gre: S kolegom in omenjeno NLT sva jamrila in je po 10 min prišel iz luknje ogromen lisjak, se pred luknjo obrnil in se namenil nazaj vanjo. Moj strel iz razdalje 10m ga je le malo postrigel. Nato sta imela s terierko še pol ure veselja v luknji, ven pa ga ni več dobila. Sedaj gre pa kolega z Ruslom probat (če ne bo lisjak prej ven popihal). Bom poročal, kakšen bo rezultat.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Question Pravilnik?

    Ali bi mi lahko kdo posredoval pravilnik o PNZ-ju za terierje? Ker namreč te zadeve ne morem in ne morem dobit.
    Hvala

  3. #3

    Privzeto

    To zanima tudi mene, saj poleg trenutnega psa, s katerim delam športno klasiko, načrtujem tudi nakup terrierja, s katerim bi se želela udeležiti tudi šolanja za namen, za katerega so bili ti psi ustvarjeni, ker sem velik pristaš ohranjanja delovnih značilnosti vseh pasem.

  4. #4
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    1

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    zanima me, če kdo ve za kakšno leglo kratkodlakih foksterierjev v Sloveniji ali okoliških državah.

    Hvala in lep pozdrav
    Do lune in nazaj...

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prijatelj bi spomladi kupil nemškega terierja. A mogoče kdo ve kdo vzreja KRATKODLAKE ?

  6. #6

    Privzeto

    Kratkodlaki nem. terierji uradno ne obstajajo, se pa najde v veliko leglih kakšen z zelo kratko dlako.

    Boris

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dobro veš kaj sem mislil, nisi mi pa odgovoril na vprašanje. Tudi kompletno leglo se najde ktd, če "delamo" v tej smeri.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Ponavadi se ne dela v "tisti" smeri, ampak v nasprotni...
    Idealno bi bilo: krajša dlaka in izrazita brada. Pa se to dvoje le redko poklopi.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Terier je deloven pes z izrazitim lovskim nagonom.
    Črt, ki je tudi krvosledec, je po 6 urah od strela izsledil ranjenega lisjaka, čeprav ni bilo znakov, da je zadet. Lisjak se je pred njim zatekel v luknjo, ki jo je izdolbla voda, s čimer pa je pridobil le par minut.

    Povezava 1679
    Neprijazno "delovno" okolje

    Povezava 1680
    Po bitki ni bil ravno za na razstavo...

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V naši LD imamo 7 letnega terierja, ki je sicer po standardu prevelik, vendar odličen na krvi za vso divjad. Je pokazač. Goni glasno.

Stran 1 od 23 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •