Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Resasti jazbečar

  1. #11

    Privzeto

    Niso vsi sledoglasni. Vidoglasnih je res velika večina, sledoglasnih pa ne. Moja prejšnja jazbečarka, ni bila sledoglasna in mi je to zelo ugajalo, ker sva se ukvarjala z izkanjem po krvni sledi in ji je ta "pomanjkljivost ???" pri delu le koristila. Tako, da ni vse kar je "slabo" tudi v resnici slabo.
    Lep pozdrav!

  2. #12

    Privzeto

    Sraka a jazbečarji so lahko vidoglasni???

  3. #13

    Privzeto

    če je jazbečar vidoglasen,kaj pa lahko goni s svojimi kratkim tačkam???
    mogoče kakšno želvo in klobaso v posodi

  4. #14

    Privzeto

    Malo heca ne škodi, je pa res, da se kdaj zgodi da greva mimo srne, fazana... in ker je bolj pri tleh jih ne vidi, zavoha pa zaradi neugodnega vetra tudi ne. Povsem druga zgodba je če se veter obrne....potem je pa veselica...

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat 243 win je objavil: Pokaži objave
    če je jazbečar vidoglasen,kaj pa lahko goni s svojimi kratkim tačkam???
    mogoče kakšno želvo in klobaso v posodi
    Verjel ali ne ampak jazbecar je mnogo bolj uporaben lovski pes kot si pripravljen verjeti.

    Tiste kratke tacke ga unicijo le kadar je visok sneg ali pa visoka trava, takrat je veselja konec. Gre pa skozi vsako robido ravno zahvaljujoc tem tackam in majhnosti.

    Tudi ce je vidoglasen se divjadi pribliza brez kakih vecjih tezav ravno zaradi tega kar ga divjas ponavadi sploh ne jemlje resno in ne bezi.... no dokler ne pride malo blizje potem pa se pokaze da je strup ravno v majhnih flasah

  6. #16

    Privzeto

    vem,kaj je sposoben ker ga imam in sem tud zelo zadovoljen z njim!leto dni star in že ima kr neki lisic!
    pravim samo,da je prepočasen,če je vidoglasen!
    pa mojga borca še kak ovčar resno jemlje!

  7. #17

    Privzeto resasti jazbečar

    Veliko sem že slišal dobrega o pasmi resasti jazbečar in tudi prebral na forumu. V naši LD in tudi okoliških ni nobenega jazbečarja, zato je pasma lovcem dokaj neznana in gledajo nanjo z nezaupanjem, predvsem kar se tiče dela psa v malo globljem snegu. Po zdravi logiki bi moral jazbečar odpovedati že pri globini snega 10 cm. Nekateri pravijo, da je res tako, vendar se mi zdi, da ne poznajo te pasme in govorijo na pamet. Ker mi je pasma resasti jazbečar všeč, me resnično zanima, kolikšna globina snega psa ovira v tolikšni meri, da ne more več delati. Pri nas jagamo predvsem divje prašiče in lisice, za prašiče pa se ve, da se jagajo predvsem v snegu. Prijatelj iz Kranske Gore mi je povedal, da sneg jazbečarja sploh ne ovira, ker gre kar povrh, vendar mu ne verjamem povsem. Nekateri pa tudi pravijo, da je jazbečar zaradi svoje majhnosti prepogosto žrtev divjih prašičev, ker se ne more dovolj hitro umikati. Prosim, da mi poznavalci posredujete svoje izkušnje.

  8. #18

    Privzeto

    V visoki travi in v visokem snegu ( če ne gre kar povrhu) sigurno odpove.
    Sama majhnost pa nima nobe veze z hitrostjo psa, mislim na hitrost umika. Če je pes preoster je preoster, pa naj bo majhen ali velik. Reflekse ima pa tako ali tako kar prehitre.
    Ne vem če je smiselno kupovati jazbečarja in ga namenoma uporabljati za lov na prašiče. Mogoče bi bilo potrebno pogledat med terierje ali kaj podobnega, če iščeš psa manjše rasti ki bo dobra medicina tudi za lisice

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Seveda ga sneg ovira, še posebno, če je mehak. Prej se bo utrudil kot večji psi. Ovira ga tudi terasast teren. Si pomislil na braka ali prepeličarja.

  10. #20

    Privzeto

    Ja detelj ima prav, dajmo postrelit jazbečarje pa si nabavimo prepeličarje pa brake, to je to.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •