Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Resasti jazbečar

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Resasti jazbečar

    v v v v v
    Citat ziljan je objavil:
    Mi lahko pove kdo kaj več o tej pasmi in kako se obnese za lov na veliko divjad,predvsem gonjo prašičev in pa krvosledništvo.
    hvala za mnenja
    lp
    _________________
    Citat veper je objavil:
    Ziljan pozdravljen .

    Veš stvar je zelo relativna in predvsem odvisna od vodnika. Psi so sicer pravi srčni borciin iznajdljiveži,delajo pa toliko kot jih naučiš. In po moje se jazbečar piše z velikim J v smislu JAZ.
    Citat jelen je objavil:
    Jazbečar je odličen pes. Tudi sam se ga imel in moram reči, da je zelo vzdržliv. Je tudi zelo dober čuvaj(vsaj naš je bil). Dobro se obnese na vse vrste divjadi.
    Citat Dihur je objavil:
    Resasti jazbečar je telesno najmanjši lovski pes z največjim srcem. Vendar ni za vsakega vodnika. Seveda ni mogoče nikomur preprečiti, da si nabavi jazbečarja, vendar vse prepogosto srečujem primere, ko imajo jazbečarje ljudje z nizko čustveno inteligentnostjo ter hudo skromnim poznavanjem značaja ter njegovih sposobnosti. Ne le, da ima "veliko srce" ima tudi visok inteligenčni prag ter močno čustveno razvitost.
    O tem je v Sloveniji pisalo že nekaj odličnih poznavalcev jazbečarjev in vsakemu priporočam, da si njihova pisanja res dobro prebere. Sam malo bolj poznam le resaste jazbečarje, ki mi delajo družbo že dvajset let in kot sem že nekajkrat zapisal, bom sedaj ponovil. Resasti jazbečar ni stroj za izganjanje lisic ali jazbecev, temveč je to pravi lovčev tovariš, občasno malo trmast in trmoglav, vendar srčen, privržen in predvsem zelo zelo inteligenten. Veliko bolj kot smo mu to pripravljeni priznati. In prav zaradi tega mu mnogi delajo krivico, ker ga primerjajo s kakimi drugimi pasmami, čeprav razen aportiranja lahko uspešno opravlja večino funkcij drugih lovskih pasem. Moja prejšnja psička je odlično aportirala race iz vode. S to sedanjo tega ne morem niti približno doseči in sem se pač s tem sprijaznil.
    Resasti jazbečarji so lahko odlični krvosledci. Tukaj imam
    izkušnje le na področju iskanja srnjadi, z drugo divjadjo se nisem ukvarjal, ker je pri nas ni.
    Resasti jazbečar, ko pride enkrat k hiši, si utere pot ne le v hišo samo, temveč naravnost v srce.
    Citat ziljan je objavil:
    Hvala lepa na dosedanja mnenja ,ter čakam z veseljem na nova. :D
    Zanima me ,če kdo ve za koga ki prodaja mladiče te pasme?
    Lp Ziljan
    Citat Big Foot je objavil:
    Jaz uporabljam resavko za k. sled in pogon na divje prasice.
    Kaj dosti Dihurjevemu postu niti ni za dodat, razen tega da se pac z resavcem navadi bolj na "finomehaniko". S tem mislim da ko bos sel na KS gre to zelo pocasi. Ko bos jagal prasice, je spet zelo pocasen, vendar zeeeelo natancen. Za njem v robidi sigurno ne ostanejo prasici, tudi izzene jih, ceprav moja ima malo slabse izkusnje z njimi, tako da jih v robidi ne napade vec (ce so vecji), ampak z lajanjem skupaj sklice ostale pse in jagre.

    V gavnem pa zivali (kaka jelenjad) sploh resno ne vzame tega psa. Sam se veckrat opazil da se bi jazbecarka od jeze razpocila v tropu jelenjadi pa se ji le te samo izmikajo, bezijo pa ne. Kar je super ce to izkoristis ker imas potem dovolj casa za zanesljiv strel.

    Jazbecarka je pa tudi hud pretepac. Tako kot velja za nemske lovske terierje velja tudi za jazbecarje.
    Citat jazbec je objavil:
    Sam sem lastnik mladega resastega jazbečarja. Je moj prvi pes zato sva oba rabila nekaj časa da se spoznava. Iz mojih skromnih izkušenj sem ugotovil da so res izjemno inteligentni, takoj se naučijo kaj je za njih dobro in kaj ni. Je pa potrebno kar veliko volje, da ne postanejo glavni v družini. Slabo prenašajo "grobe" lastnike. Tudi če poizkusijo uveljaviti svojo trmo mu je potrebno lepo dopovedat kaj in kako je prav. Za lov je kar preveč vnet, vedno išče kakšno akcijo tako da je kdaj kar malo naporen.
    Glede gonje je dobro to, da če goni divjad ni prehiter. Velikokrat so goniči prehitri za pravičen strel.
    Citat ziljan je objavil:
    Še vedno sem zainteresiran za nakup mladiča.
    Ali mogoče kdo zna za kaka legla, v reviji Lovec sem že preveril ?

    Lp Ziljan

  2. #2

    Privzeto

    Živjo
    Jaz sem ga kupil pred kratkim v Celju mislim pa da je že vse oddal to so res pravi borci prijatelj mi je pravil da je že videl resastega jazbečarja ki mu je prišel na štant ko so iskali ranjeno košuto pes je visel košuti na gobcu in je skupaj z njim tekla
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3

    Privzeto

    pri kerem v celju si ga pa kupil?

  4. #4

    Privzeto

    Živjo
    ne vem točno ker ga je oče kupuval sestri za rojstni dan z mano bo pa sam jagal če te pa bolj zanima pa loh vprašam očeta kdo je ta možakar iz celja
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Zanimam se za nakup resastega jazbečarja. Zelo bi bil vesel kakšne informacije o vzreditelju resastih jazbečarjev kvalitetne lovske linije. Kontakt na zasebno sporočilo.

    Lep pozdrav

  6. #6

    Privzeto

    Da bomo vedeli o kom se pogovarjamo v debati "gonja"

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    Tukaj je bil star 7 mesecev.
    Last edited by jazbec; 27. April 2008 at 17:03.

  7. #7

    Privzeto

    Včeraj sem bil na ogledu legla v Avstriji.Mladički stari dober mesec, prvi odtis-super.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Capek, ob tej uri si najbrž že basal nahrbtnik ?!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Ali mi lahko kdo pove koliko so jazbečarji kaj sledoglasni?


    Lp.

  10. #10

    Privzeto

    Pri mojem ni nobenih težav. Tudi ko je ušel sem takoj vedel ali kaj goni ali ne. Tako da z sledoglasnostjo nobenih problemov.
    Ko pa vidiva srnjad in se mora vsesti, malo tudi malo pocvili, izgleda da se ne more zadržati.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •