Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #71
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Vse je res, res je.
    Pedantni Nemci niso po nepotrebnem vredili Hanoverskega barvarja. Za visokogorje je pa bolj primeren Bavarski barvar. Tega nisem nikoli negiral.
    Za družinskega psa pa bi bil namesto teh dveh bolj primeren Bernardinec ali Zlati prinašalec.
    Nimam nič proti Bavarcu, če je bilo tako razumeti iz mojega pisanja, vendar imava vsak svoj okus, tako kot imajo vsake oči svojega malarja. Razumi pa tudi ti mene, da se redko kdo odloči imeti takšne pasme psa - zakaj, ne vem. Mogoče spet kakšna lažna propaganda ali kaj podobnega, če izvzamemo dejstvo, da večina novodobnih lovcev teži k izgledu lovca, kot iz kataloga, najboljši in najlepši pes pa je na sliki. Da vzgojiš dobrega psa, moraš biti tudi dober lovec, ne samo gojitelj divjadi.
    Naj še enkrat poudarim dejstvo, da vsakdo, ki želi biti vodnik psa barvarja, mora dosledno upoštevati star pregovor, ki pravi: " Za učenje in vodenje psa barvarja je osnovno, da z vso toplino vodimo in razumevamo to pametno in zvesto žival." Amen.

  2. #72

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Razumi pa tudi ti mene, da se redko kdo odloči imeti takšne pasme psa - zakaj, ne vem. Mogoče spet kakšna lažna propaganda ali kaj podobnega,
    Mogoče zato, ker je večina Slovenije hribovite. Če bi bil jaz iz Dolenjske ali Pekmurja bi tudi imel hanoveranca. Zato sem tudi napisal, naj vsak pogleda v kakšnem okolju bo z psom delal. In meni se zdi neodgovorno človeku, ki ga ne poznam priporočati to pasmo kot prvega psa. Verjetno se strinjava, da je pri vzgoji le bolj zahteven kot nežnejši Bb. In vsaka napaka ima hujše posledice.
    V dobro pasme želim videti takega psa le v dobrih izkušenih rokah kamor tudi sodi.

  3. #73

    Privzeto

    Sicer nimam barvarja, ampak ne vem, če je res taka ogromna odvisnost med terenom in pasmo psa. Tudi tule sodelujoči nautillus ima hanoveranko pa jaga na Gorenjskem (po tistih strminah nad Jesenicami, se mi zdi...), tudi kolega s Štajerske po Pohorju išče s hanoveranko, prav tako kolega s savinjskega konca, kjer so take "mrdale", da se skoraj ne upam pogledat navzdol.

    Seveda so konstitucijske razlike in s tem razlike v hitrosti, okretnosti in še čem. Predvsem pa so razlike v značaju. In ta mora bit prav takšen, da ustreza vodniku. Če je gonjač (ki tule sprašuje o razlikah) bolj nežna dušica, potem naj zagotovo in brez pomisleka vzame bavarca. Če mu ustrezajo malce "trši" in ostrejši psi, zna biti, da bo bolj zadovoljen s hanoverancem. Če rabi hitrega in okretnega psa, potem vsekakor bavarec, če rabi psa z izrazitejšim plenskim nagonom, potem bi bil verjetno s hanoverancem bolj zadovoljen. Kar se tiče nesreč pri delu...eh, te pa ne izbirajo pasme. Ravno tako lahko zdrsne s pobočja hanoveranec ali bavarec ali terier ali jazbečar ali kateri koli pes. Sicer pa mnogo več psov kot pa jih zdrsne s pečin povozi avto, jih nasadi ranjen pujs ali pa končajo pod narobe odmerjeno kroglo preveč adrenalinskega strelca.

    Kot sem že napisala, sama ne vodim barvarjev. Bi se pa v primeru, če bi bila postavljena pred odločitev, verjetno hitreje odločila za hanoveranca. Od bavarcev poznam kake štiri (!) pse, ki so mi značajsko res všeč in jih nadvse občudujem. Če bi mi sreča naklonila katerega izmed teh, sploh ne bi razmišljala. Ampak jih je na "drugi stani" žal prevelika množica. Hanoverancev poznam precej manj, a za njih lahko rečem ravno obratno. So kaki štrije, ki jih ne bi nikakor hotela imet.

    Z vsakim psom pa se moraš ukvarjat. Nikakor ne misli, da bo delal sam od sebe. V vsakega dobrega lovskega psa (ne samo krvosledca) je vloženih še pa še ur in kilometrov in potrpljenja. Brez nič ni nič!
    Last edited by Breza; 1. November 2011 at 16:13.

  4. #74

    Privzeto

    Breza saj veš kako se lovijo kune na kozolcu. Daš psa gor in spodaj počakaš kuno. Če dol skoči terier ni problema. Jazbečarja bo pa treba k veterinarju peljat, če bo še živ. V hribih je nekaj podobnega.

  5. #75

    Privzeto

    alojz1, naša hanoveranka je dnevno prisotna na lovu, in to največ po hribih. Kdaj pa kdaj se zgodi tudi da na takšnih mestih, kjer so napete jeklenice, in nima s tem nobenih problemov. Že od malega je navajena hribovitih terenov in je verjetno tudi zato malo lažja in pa manjše rasti. Sem videl že dosti bavarskih barvarjev ki so jo močno prekašali po teži in velikosti. Za predstavo par slikc:

    http://www.shrani.si/f/22/Xd/3VZkuML...0421-10462.jpg

    http://www.shrani.si/f/1w/sV/2z3lo5z...0721-20042.jpg

    http://www.shrani.si/f/2m/10G/2OWwza...0415-11312.jpg

    http://www.shrani.si/f/3r/Er/12xshms...0618-07572.jpg

    Na zadnji pa so vidne posledice boja z gamsom:

    http://www.shrani.si/f/C/At/4V8crFXJ...10506-2020.jpg

  6. #76

    Privzeto

    Po pisanju nekaterih sem razbral, da je popolnoma vseeno ali imaš hanovrca v nižinskih ali gorskih loviščih.Se vsepovsod dobro odnese,odvisno od vodnika.Sam sem vodnik brak jazbečarja za katerega mislim da moraš biti kar vztrajen da ga izšolaš,je pa po moje zelo družinski pes.Kar me po pisanju kolega malo skrbi kateri pravi ,da glih hb to ni.(imam male otroke)Seveda če bi se odločil za to pasmo.Katera pasma pa je bolj dovzetna za učenje hb ali bb?

  7. #77

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Sem videl že dosti bavarskih barvarjev ki so jo močno prekašali po teži in velikosti.
    Takšnih argumentov sem se bal.
    Smisel dveh pasem je ravno v tej razliki (velikost in teža). Tudi jaz sem na preizkusu v Tolminu videl Bb, ki je v rangu Hb. Seveda je najbolj pomembno, da je vodnik z psom zadovoljen. Kupcu mladička, ki želi manjšega psa je pa pomembno, da ta ne preraste Hb, ali obratno. Zato pa imamo standarde.
    Podobno je tudi pri drugih pasmah npr. koker in špringler španjel. Oba sta za isto vrsto lova vendar različne velikosti.
    Last edited by alojz1; 1. November 2011 at 21:17.

  8. #78

    Privzeto

    Citat gonjač je objavil: Pokaži objave
    Kar me po pisanju kolega malo skrbi kateri pravi ,da glih hb to ni.(imam male otroke)Seveda če bi se odločil za to pasmo.Katera pasma pa je bolj dovzetna za učenje hb ali bb?
    Pri vzreji že imaš izkušnje. Torej ne boš ponavljal začetniških napak. Pomembna je socializacija mladiča, ki je veliko z družino in ve, kje mu je mesto. Seveda mora biti tudi z drugimi psi drugače bo dominantnost preizkušal z pretepi. Zato se mi zdijo psičke bolj primerne, (spet bo vroča kri) če govorimo o Hb.

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Moja opažanja in izkušnje pri HB so bila takšna, da se trdno navezal na vodnika, ostale člane družine pa je zgolj toleriral do določene mere(dokler ni bil prisoten plen). In včasih je vzgoja družinskih članov večji problem, kot pa sama vzoja psa. Največjo napako sem naredil (vsaj mislim tako) , ko sem ga pri treh ali štirih mesecih učil čuvanja plena. To je zgledalo tako, da poklical soseda in zahteval od njega naj mu nasilno vzame njegovo najljubšo igračko. In potem se nam je zdelo fajn, kako je psiček popenil in hotel fentati soseda. In pri igri je zmagoval psiček. To pa mu je ostalo v spominu za celo življenje.

    Če nebi spodbujal zelo močnega nagona, ki je dandanes običajno nezaželen, bi se bilo verjetno vse lepo in prav.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #80
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nimam izkušenj z barvarji. Doma smo imeli le eno bavarko, ki je žal prerano odšla v večna lovišča
    Sicer se pa strinjam z mnenji Alojza. Ranjeno divjad je treba včasih goniti in slediti več ur, kar bo lažje opravil bavarec kot težji hanoveranec, še posebno, ob toplejšem vremenu. Ob Hb bi imel zraven še enega hitrega psa zaustavljača, mogoče goniča ali ptičarja ali Bb.

    Je pa res, da včasih ne veš ali gledaš elegantnega Hb ali težjega bavarca

Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •