Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #61
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ben 1 preberi jo še nekajkrat potem pa se spusti v pogovor z nekom ki o krvosledništvu in vzreji oziroma bolje rečeno o liniji vzreje in načinu izbire pri paritvenih parih in predvsem o dolgoročnem določanju linije vrhunskih psov nekaj ve in videl boš,da pa le ni vse tako kot trdi sicer spoštovanja vreden in strokovno močno podkovan avtor. Je kar nekaj cvetk in samo ena od je kako preprečiti psu ,da bi trgal najdeni kos.Avtor trdi,da je najboljši način streljanje z fračo v zadnjo platDejstvo pa je,da je knjiga edina v slovenščini in že samo za to je avtorju potrebno čestitati in jo prebrati. Vsaj eden ,ki si je upal o krvosledništvu nekaj tudi napisati in roko na srce kritike (tudi moje) pošteno prenesti. Knjiga je uporabna in z nekaj korekcijami tudi lahko postane vodnik za mladega nadebudnega vodnika krvosledca.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #62

    Privzeto

    To je samo moje menje. Jaz se z krvosledništvom ne ukvarjam, z veseljem pa preberem kakšen članek v reviji ali kaj podobnega.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #63
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    knjiga bavarji in krvosledništvo se mi zdi kr uredu prebrav sm jo bol na hitro
    sam pa se ne ukvarjam z krvosledništvom

  4. #64
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Nazaj na temo prosim!

  5. #65

    Privzeto HANOVERSKI ali BAVARSKI BARVAR???

    Ko berem foruma o barvarjih (HB ,BB)sem dobil občutek ,da več lovcev uporablja BB.Pa tudi drugje je več napisanega o BB kot o HB.Ali lahko kdo kaj več napiše o HB,kako je delati s to pasmo,kako se odnese na ks,razlike med HB in BB glede dela po ks.................???

  6. #66

    Privzeto

    Če se odločaš o nabavi krvosledca moraš najprej pogledati kakšno je tvoje okolje. Če si iz hribov potem dilem ni. Hanoveranec odpade.
    Vedeti moraš, da so za krvno sled najprej vzgojili hanoveranca. Je močan in težak kar pride prav pri zaustavljanju ranjene divjadi. V hribih pa te njegove dobre lastnosti ne pridejo do izraza zato so vzgojili lažjega in gibčnega bavarca.
    Tudi po karakterju se razlikujeta. Hanoveranca ne priporočam vodniku, ki nima izkušenj (moje mnenje). Takšna kombinacija je velikokrat neuspešna, krivda pa je vedno (neupravičeno) na psu.
    Saj bodo še drugi kaj povedali. Je pa pravilno, da se pred nakupom lovec seznani z pasmo, ki jo želi. To prihrani veliko slabe volje in neuspehov.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hanoveranca ne priporočam vodniku, ki nima izkušenj (moje mnenje).
    Tudi moje.Preizkušeno na meni. HB je čudivit pes specializiran za točno določene naloge. Sam si ga predstavljam kot zvestega spremljevalca poklicnemu lovcu, ki živi odmaknjeno in samotno od vsakdanjega vrveža.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #68

    Privzeto

    Še ena zanimivost ali kaj pričakujemo od krvosledca.
    Danes sem bil v gosteh. Lovec je streljal zajca, ki je pustil malo dlake in zbežal. Ker pa je tu (v šali) lažje dobiti jelena kot zajca, je lovec označil nastrel in prosil za pomoč moje bavarke. Ko sem ji pokazal sled me je začudeno pogledala. Z malo vzpodbude pa je začela sled zelo natančno izdelovati. Po 500m je zajec skočil. Gonila ga je 20 minut nato je prišla po mene in me odpeljala dober kilometer do pokončanega zajca.
    Pes je ob meni tudi na stojišču. Tudi takšni dogodki utrjujejo vez in zaupanje med psom in vodnikom. In, če ni ranjene parkljaste divjadi se splača (mora) poiskati tudi zajca ali lisico. In sva bila oba zadovoljna.

  9. #69
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    No, bi bil bolan (kot da nisem), če na zgoraj omenjeno ne bi odgovoril:

    Če ste lezli morda kdaj na Triglav, ste morda opazili krave, ki na strminah visokih skoraj 2000 metrov pasejo sirote travice. Zakaj jim kdo ne reče, da so pretežke za na takšno višino in zahteven teren ne vem, rečem pa lahko samo to, da če one lahko, lahko tudi Hanoveranec. Ja, ja, res je - vse je res, da je bavarec lažji in okretnejši za takšne terene, pa vendar;

    in drugič,

    vodnik, ki nima izkušenj, jih tudi nikoli ne bo imel, če ne bo pobliže spoznal tega psa in to tako, da ga bo IMEL.

    Lahko napišem tudi tretjič, četrtič,...

    Pa naj bo petič,

    me zanima, koliko bavarcev v skalah zaustavlja gamsa, tako da ga prime za vrat ali kamorkoli, in skok z gamsom preživi? Ali riskira, da ga gams navleče (kot merjasec) in nabije na roglje ter zabriše "podbreg". Vem koliko: vsakič samo eden in isti - pri tem dejanju. Zato je na takšnih terenih prikladno oblajavanje, da se lahko divjadi v tišini približa vodnik s puško in odda zanesljiv strel.!

    Ne prodajat "muda za bubrege" in strašit "uboge" začetnike, kako je to delikatna pasma. Ja pa je, ampak pes je še vedno pes in takšnega ga moramo tudi vzeti. Enega moramo trikrat pobožati: priden Piki, drug pa tudi do nas ne pride, ko mu kričimo na sto metrov: bravo, drži ga. Vse je stvar navade in jajc!

    Le pogumno naprej, bodoči vodniki Hanoverancev! Jež vas ´ma rad!

  10. #70

    Privzeto

    Ni moj namen navijati za eno ali drugo pasmo. Prav pa je, da se na vprašanje pošteno odgovori. Tudi jaz sem hotel imeti najprej hanoveranca in sem po razmisleku to željo opustil.
    Jež ali misliš, da so pedantni nemci po nepotrebnem vzredili Bb ??
    Imava skupnega znanca, ki je lani izgubil hanoveranca na pobočju Kuma (se je ubil), pa Kum ni kakšno hudo skalovje kot Alpe ali Karavanke.
    In komentar Krpana je še kako na mestu. Mojemu prijatelju je hanoveranec hudo poškodoval ženo (6 mesecev okrevanja). Zato sem napisal, da sodi v izkušene roke. To pač ni družinski pes. (upam, da se ne bo vsul plaz odgovorov, da vaš pa ni tak in ima rad otroke itd). Tudi izjeme so.

Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •