Stran 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #41

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ja, če pride po tebe v primeru, da je žival že umirjena je dobro, če jo bo pustil ranjeno, se bo spet umaknila.
    Točno tako, nedopustno je da pes pride do žive ranjene divjadi, jo kratko oblaja in zapusti, ter išče vodnika, seveda ta divjad ponavadi pobegne(odvisno od mesta zastrelitve) in velikokrat je izgubljena.Če pa je divjad ujame jo pes umiri(srnjad) je veliko bolje, da je pokazač kot oblajač.Gamsar1 ima popolnoma prav in je izkušen rutiniran iskalec da je potrebno voditi več pasem, največ pa pomeni praksa in izkušnje, da lahko primerjamo kaj je boljše ali slabše.

  2. #42

    Privzeto

    Včeraj je vodnik hanoveranca iskal zastreljenega srnjega mladiča, ki je bil zadet v prvo desno nogao nad koleno. Pes je iskal prosto in v trenutko izginil.
    Po 20 min tišine ga je vodnik začel iskati. Našel ga je 100m stran od spusta le za 180 stopinj na drugi strani njive v gozdu. Pes je bil tako izmuče, da so ga v avto morali nositi. Na noge se je postavil čez tri ure. V vsem tem času se ni niti enkrat oglasil za to nihče ne ve kaj se je dogajalo.
    Tudi drugi iskalec, ki je prišel popoldne ni mogel več najti mladiča.
    To sem napisal zaradi vaše polemike o sledoglasnosti barvarjev.


    Boris

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Sledoglasnost je ena najpomembnejših pasjih lastnosti. Če vodnik psa dobro pozna, pomanjkanje tega lahko do neke mere kompenzira z drugimi lastnostmi, ki pozitivno izstopajo.

    V navedenem primeru, je vodnik napravil veliko napako, ker s takšnim psom, ki sploh glasno ne goni, bi moral iskati edino na jermenu. Ker pa je vedel, da je mladič zadet v nogo, pa sploh ne.
    Še posebej, ker pes ni imel nikakršne kondicije, zdelala ga je še vročina, zato mladiča ni mogel ujeti in se je privlekel nazaj ves crknjen. Še sreča, da je sploh prišel nazaj, lahko bi ga kap.
    Sicer pa 20 minut gonje ni kaj pretiranega. Nekoč je moj terier srnjaka, ki mu je avto zlomil prednjo nogo, gonil 45 minut in to s slednim jermenom vred, ki mi ga je v gošči potegnil iz rok. Ko sem se popoldne spet vrnil tja in ga izpustil v bližini, je tistega srnjaka ujel v petih minutah in z njim opravil tako hitro, da je komaj utegnil zavekati.

  4. #44

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Po 20 min tišine ga je vodnik začel iskati. Našel ga je 100m stran od spusta le za 180 stopinj na drugi strani njive v gozdu. Pes je bil tako izmuče, da so ga v avto morali nositi. Na noge se je postavil čez tri ure. V vsem tem času se ni niti enkrat oglasil za to nihče ne ve kaj se je dogajalo.
    Ravno zaradi eno od teh naštetih "kvalitet" barvarjev(razen redkih izjem), tožim vsakega kateri mi da barvarja!
    Kdaj se bomo vodniki vprašali ali sprejmemo sled ali ne, ali je naš pes kos tej nalogi in ali bi jo prepustili bolj izkušenemu psu in vodniku?Zavedati se moramo, da skoraj za vsakega strelca, kateri je zastrelil divjad(razen trofejne) je za njega zadosti, da se preveri nastrel in je rešeno, vseeno ali se divjad najde ali ne, zato pa bi se mogli iskalci vodniki zavedati večje morale do ranjene divjadi in narediti vse da se divjad najde, pa čeprav jo najde drugi pes,ker nam je lasten pes odpovedal.Za taka iskanja streli v noge, kjer se ve, da bo potrebna gonja in gonje je sposoben le kondicijsko in sledoglasen pes, mora biti takšen pes in pika in vsak tak nesposoben vodnik bi moral tak kos plačati, ker ga je "zajebal" in bi kmalu začel premišljevati kaj narediti naslednjič, ko ga bodo poklicali na sled, katerega ni sposoben niti on kaj šele pes.
    Pes, kateri ni sledoglasen je neuporaben, ker nikoli ni divjadi za ritjo, da jo gleda in glasno goni,(sploh predebel hanovrčan) po 20 min.sta pa bogve kje in kaj potem?
    Miš...
    Zanima me kolikokrat si paril bavarko, katera ni bila sledoglasna?

  5. #45

    Privzeto

    V naši LD ima en lovec hanoveranca, pa mu izredno fajn išče pa tudi požene oz. goni.Zanima me pa, ker se na goniče in krvosledce slučajno ne spoznam, bil sem pa parkrat udeležen iskanja, ko je iskal barvarski barvar.Enkret celo, ko smo po petih urah zakjlučili iskanje z goničem(nebom napisal kakšne pasme, da nebo kdo jezen), pa je prišel vodnik z bavarcem in ga je izpustil in smo imeli komed v roku pol ure.Edino kaj je vodnik rekel je bilo to, ko je pes komad glasno zagnal - mali leti za psom ti imaš mlade noge.Zanima me od stroke(se bi pač rad ukvarjal s krvosledništvom), ali sta obe pasmi tako do piz. materne al so to samo hanoveranci, ali si naj raje nabavim goniča(pa kakšno pasmo priporočate?).


    Lp!

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pasem je kar nekaj primernih. Tudi res. jazbečar, le zaradi višine dostikrat odpove. Prepeličarji so tudi v redu pa terierji, goniči in ptičarji.

  7. #47

    Privzeto

    Detel brez zamere, rad bi prišel med priznane vodnike krvosledcev, zato me zanima samo odgovor stroke, oz. izkušenih vodnikov krvosledcev.Če si med njimi se ti opravičujem da dvomim kaj o tebi, vem pa da sta dva na tem formu, ki to stroko peljeta, zato me zanima vprašanje, ki sem ga postavil v zgornjem postu, kaj si naj nabavim?

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat Black je objavil: Pokaži objave
    Miš...
    Zanima me kolikokrat si paril bavarko, katera ni bila sledoglasna?
    Psica je bila hanoveranka in je nisem nikoli paril, zdaj imam bavarko ki je sledoglasna pa je tudi nisem in ne bom paril - vedno sem imel psice, ker mi njihove značajske lastnosti bolj ustrezajo - nikoli pa nisem paril - vzreja me ne zanima.

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    Detel brez zamere, rad bi prišel med priznane vodnike krvosledcev, zato me zanima samo odgovor stroke, oz. izkušenih vodnikov krvosledcev.Če si med njimi se ti opravičujem da dvomim kaj o tebi, vem pa da sta dva na tem formu, ki to stroko peljeta, zato me zanima vprašanje, ki sem ga postavil v zgornjem postu, kaj si naj nabavim?
    Res je, nisem stroka, imam pa nekaj izkušenj. Lahko dobiš najboljšo pasmo (psa), a če nimaš za to žilice ne boš nikoli dober vodnik. To drži kot pribito. Pa ne mislim nate, ampak na splošno.

  10. #50

    Privzeto

    Evo moja punca je tud malo zrasla že, počasi jo čaka krvosledništvo








Stran 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •