Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hm... res imaš srečo. Meni pa že toliko let niso psi zaustavili niti ozimca .

  2. #22

    Privzeto

    Citat matjaž je objavil: Pokaži objave
    Pes iz slike je že večkrat zaustavil zdravega merjasca, tako da sem se brez problemov lahko približal, prišel do strela...
    Pri zaustavljanju ranjenega merjasca pa ni imel posebnih težav...
    Lahko opišeš kako je to zgledalo z ranjenim merjascem?

  3. #23

    Privzeto

    merjasec je bil zastreljen v zadnjo levo nogo, težak okrog sto kilogramov, star okoli šest let. Sled je bila dolga približno kilometer, na začetku je bilo nekaj krvi, nato pa vse manj, na koncu skoraj nič... Tako da sem že skoraj podvomil... Merjasec se je ulegel med skale, ko pa sem se mu približal je odskočil. Spustil sem psa, le ta pa ga je po dvesto metrih zaustavil v vrtači. Pes je previdno krožil okoli merjasca, vsake toliko časa pa ga je zagrabil za ranjeno nogo. merjasec se je branil in ga napadal. kadar je merjasec hotel pobegniti ga je pes ugriznil, tako da sta se samo vrtela v krogu. ko sem se približal na približno trideset metrov, sem mu dal milostni strel. Pes je navajen divjadi že od malega, tako da zna držati varnostno razdaljo in se ne zaletava brezglavo v divjad.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Iz tega psa bo še nekaj. Bravo.

  5. #25

    Privzeto

    Citat matjaž je objavil: Pokaži objave
    merjasec je bil zastreljen v zadnjo levo nogo, težak okrog sto kilogramov, star okoli šest let. Sled je bila dolga približno kilometer, na začetku je bilo nekaj krvi, nato pa vse manj, na koncu skoraj nič... Tako da sem že skoraj podvomil... Merjasec se je ulegel med skale, ko pa sem se mu približal je odskočil. Spustil sem psa, le ta pa ga je po dvesto metrih zaustavil v vrtači. Pes je previdno krožil okoli merjasca, vsake toliko časa pa ga je zagrabil za ranjeno nogo. merjasec se je branil in ga napadal. kadar je merjasec hotel pobegniti ga je pes ugriznil, tako da sta se samo vrtela v krogu. ko sem se približal na približno trideset metrov, sem mu dal milostni strel. Pes je navajen divjadi že od malega, tako da zna držati varnostno razdaljo in se ne zaletava brezglavo v divjad.
    Če je to res, kar si napisal, je tvoj pes, točno to kar pričakujemo od krvosledca in redka izjema pri barvarjih, zato upam, da bodo tvojega psa predlagali za paritev in spremljali mladiče, ker le tako bodo pri nas barvarji postali tisto, za kar so narejeni.
    Ali je na sledu sledoglasen, to pomeni, da divjadi ne vidi, ko je goni?

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekoč so taki že bili. Če pa zaserj..... pri paritvah pa pride takoj narobe.

  7. #27

    Privzeto

    Žal je le vidoglasen, ampak mene to ne moti! Zame je pomembno, da pes dobro izdela sled in da je pri zaustavljanju dovolj vztrajen, tako da se lahko divjadi brez problemov približam.

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto


  9. #29

    Privzeto

    Citat matjaž je objavil: Pokaži objave
    Žal je le vidoglasen, ampak mene to ne moti! Zame je pomembno, da pes dobro izdela sled in da je pri zaustavljanju dovolj vztrajen, tako da se lahko divjadi brez problemov približam.
    Psi, razen BARVARJEV(katerim ni potreben preiskus sledoglasnosti, ne vem zakaj!?) morajo preden gredo na UP po krvni sledi imeti to potrjeno.Pes kateri ni sledoglasen ni uporaben niti za krvno sled, kaj šele za vzrejo, pa je lahko še tako pogumen!Zato je nujna sprememba pravilnika, da se preveri vsem psom sledoglasnost pred UP in poleg tega,predvsem zaostritev kriterija na UP, npr.samo eden popravek, saj na naravnem krvnem sledu ni popravkov in bomo dobili manj psov, dobili bomo pa kvalitetnejše.Gre se pa nam, da imamo kvaliteto ne kvantiteto, kajti vedno na koncu nastrada divjad.

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V kolikor se preveč posvečaš zunanjosti (lepoti) psov, se lahko kaj hitro izgubljajo druge, delavne lastnosti pasme.

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •