Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Hanoverski barvar

    v v v v v
    Citat polh007 je objavil:
    Citat miš93 je objavil:
    Ko sem prebiral zadnjega lovca sem v predvidenih leglih lovskih psov pri hanoverancih zasledil oznako (oceno?) GP. Ali kdo ve kaj naj bi ta oznaka pomenila?
    Citat lovec je objavil:
    Citat miš93 je objavil:
    Ko sem prebiral zadnjega lovca sem v predvidenih leglih lovskih psov pri hanoverancih zasledil oznako (oceno?) GP. Ali kdo ve kaj naj bi ta oznaka pomenila?
    GP - glavna preizkušnja ali delo po naravni krvni sledi. To morajo opraviti bavarci in hanoveranci če želijo pridoboti vzrejno dovoljenje.
    Citat Rafa je objavil:
    A mogoce ve kateri kak se najbolse izsola psa krvosledca,s cim naj zacnem pes je zej star stiri mesce.Hvala ze v naprej.
    Citat Rafa je objavil:
    Hvala vsem ki ste odgovorili na moje vprasanje.Sprva nisem vedel kirga psa bi izbral sam sem se odloco pa sem nabavo hanoveranca ko mamo v loviscu srnjad,jelenjad,gamsa in divjega prasica.
    Citat kovač je objavil:
    Hanoverčan je super pes ,po mojem boljši kot bavarec ,je pa težji in bolj okoren ,zato je, če imate veliko nastreljenih gamsov in prašičev boljši bavarec.Vsekakor je izbira tvoja, le od psa se ne sme zahtevati več ,kot ga naučiš in veš da je sposoben.

  2. #2

    Privzeto hanoveranski barvar

    Hanoveranski barvar, star dve leti.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pravi dasa ! Kolk pa zdržijo ti psi na terenu, recimo poleti pri iskanju ? Je pa lep.

  4. #4

    Privzeto

    Hanovrčan je super pes po sledi,če je seveda v dobri kondiciji.Pri vzgoji pa je treba pazit,je še kar zamerljiv in mu je treba na lep način dopovedat .Pri prehrani ni izbirčen , če bolj malo delamo z njim kar hitro dobi kako kilo gor zato ga je treba kar gnat da nekaj počne.Pes na sliki je zelo lep zato me zanima iz katerega legla je,in ali ima popolno zobovje ter ostalo.

  5. #5

    Privzeto

    Lep pozdrav,

    Z očetom imava hanoveranko staro 6 let. Dela izredno dobro, je v odlični telesni kondiciji, ampak zato ker je zelo veliko v lovišču in na terenu. Je malo lažja od ostalih, kot malo večji bavarec. Izreden pes, ne potrebuje veliko, v poletnih dneh samo malo vode, pa je lahko cel dan na nogah. Čeprav ga tudi kdaj pa kdaj malo zmanjka, kot je razvidno iz ene od slik. :icon_:

  6. #6

    Privzeto

    zelo lepa psička

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat slednik je objavil: Pokaži objave
    Hanovrčan je super pes po sledi,če je seveda v dobri kondiciji.Pri vzgoji pa je treba pazit,je še kar zamerljiv in mu je treba na lep način dopovedat .Pri prehrani ni izbirčen , če bolj malo delamo z njim kar hitro dobi kako kilo gor zato ga je treba kar gnat da nekaj počne.Pes na sliki je zelo lep zato me zanima iz katerega legla je,in ali ima popolno zobovje ter ostalo.
    Kako naj se zamerljiv pes spoprime z medvedom ali merjascem ? Kam pa gre ta selekcija ???

  8. #8

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kako naj se zamerljiv pes spoprime z medvedom ali merjascem ? Kam pa gre ta selekcija ???
    Hanovrčan je zamerljiv pri vzgoji ,ne pa pri ranjeni divjadi katero sledi tam je neustrašen.Je eden redkih ki je zmožen ranjeno težjo divjad tudi podret in zaustavit.Je pa seveda njegova slabost edino njegova večja teža ,zato jo pri umikanju merjascu ko ga zaustavi tudi večkrat skupi.Pri jelenjadi pa nima konkurence saj jo druge(mušice)kaj težko podrejo dol in pokončajo.Če imaš pa čas dva dni iskat kakega jelena zadetega v nogo ali pa podobno pa kar kakšnega jazbečarja ali pa kaj podobnega spust za njim.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A tako. Sem pa od enga rejca slišal, da naši krvosledci niso več "ta pravi". Manjkalo naj bi jim lovske strasti, hrabrosti....

  10. #10

    Privzeto

    Jst bi tud hanoveranca mel, če mi čas dopuščal... Sej bo...

Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •