Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 84

Tema: Madžarske vižle

  1. #61

    Privzeto

    Zdravo,

    po daljšem premisleku katero pasmo bi imel sem ugotovil, da bi bila najprimernejša zame madžarska vižla. Zanima me, kje bi se jo v Sloveniji dalo dobiti (če so kakšne psarne), če pa to ni mogoče - kje čez mejo imajo v redu legla. Če ni skrivnost, me zanima od kje izvirajo vaše?

    Je mogoče kdo iz okolice obale/idrije/ajdovščine in bi bil pripravljen vzeti eno popoldne, da še bolj praktično spoznam te pse :)

    Hvala za pomoč

    LP

  2. #62

    Privzeto

    Citat Majbiz je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    Je mogoče kdo iz okolice obale/idrije/ajdovščine in bi bil pripravljen vzeti eno popoldne, da še bolj praktično spoznam te pse :)

    Hvala za pomoč

    LP
    Sicer nisem iz obale ampak lahko združiš izlet na Kum z obiskom naših treh viže (leglo smo pred kratkim oddali).
    Si dobrodošel

  3. #63

    Privzeto

    V Sloveniji so bila letos kar tri zelo kvalitetna legla madžarskih kratkodlakih vižel. Vsi starši legel so tudi lovsko preizkušeni in se uporabljajo za lov, vsi vzreditelji pa so lovci.

    Prav danes opravlja JZP en zelo perspektiven vižlek, potomec alojzovih vižlic.

    Tale:

    (ostale fotografije so objavljene TULE! )

    Prejšnji teden pa je bil na mariborski jesenski preizkušnji ptičarjev zelo uspešen samček od vzreditelja iz Komende.

    Skratka, Majbiz - sprejmi alojzovo ponudbo in si jih oglej v živo. Je vredno!
    Last edited by Breza; 8. October 2011 at 11:45.

  4. #64

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Prav danes opravlja JZP en zelo perspektiven vižlek, potomec alojzovih vižlic.
    185 točk!

  5. #65

    Privzeto

    V lanskem letu sem zamudil kak dan in kljub trudu ni bila pri volji do deljenja ljubezni z madžarskim plemenjakom, to leto pa se je izkazala in tako sem v nedeljo 22.7. dočakal prvo leglo...

    V leglu je bilo 7 samičk in 3 samci, vendar je med njimi bila ena samička že ob kotitvi tako majhna, da žal ni preživela. Ostale junakinje in junaki pa pridno napredujejo...

    Oče je tudi pravi lepotec s številnimi naslovi, tudi mati pa je bila kot mladiček pripeljana iz Madžarske iz dobrega legla. Več slik (in podatkov) je možno videti na Facebook pod imenom Seja Lov...

    Lp

  6. #66

    Privzeto

    Bravo! Seba je postal očim hehehe Veliko veselja z njimi - krasni psi
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #67

    Privzeto

    To govoriš že odkar te poznam... kdaj si pa misliš ti vižlo omislit

  8. #68

    Privzeto

    Citat damayanti je objavil: Pokaži objave
    To govoriš že odkar te poznam... kdaj si pa misliš ti vižlo omislit
    Zaenkrat si v glavnem kako vižo omislim in ji prisluhnem ali zažvižgam :) Ko me pamet sreča in bo čas dopuščal pa tudi lovski pes...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #69

    Privzeto

    Uhuuu, krasno leglo! Iskrene čestitke!

  10. #70

    Privzeto

    Mi imamo ravno eno leto staro Vižlo...
    Je zelo družinski pes in zelo pripaden gospodarju in družini.
    Pri sprehodih vedno ostane v vidnem kontaktu, ne glede če sem sam ali vsi skupaj.

    Na morju je užival v vodi 3-4 ure dnevno, skakal iz čolna, iz pomolov (1,5m visoko)...

    Veselje za vso družino.

    Edini problem je, da zelo razmišlja preden izvede nalogo...
    Pozna tudi "užaljenost", ki jo lahko vleče zelo dolgo...

    Še kot mladič je imel #traumo# z ukazom PROSTOR, ki ga zato sedaj noče izvesti-trma.
    Ko smo ukaz zamenjali z ukazom : LEZI, je ponovno tako kot želim...
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	2012 junij FT 375dix.jpg‎ 
Views:	134 
Size:	313.9 KB 
ID:	11016  

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •