Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 84

Tema: Madžarske vižle

  1. #41

    Privzeto

    Kolovski kolega ima samca vižle starega 2 leti in nekaj mesecev. Pes ima opravljene tekme in telesno oceno, v Gornji Radgoni na rastavi psov lovskih pasem je prejel tudi odlično oceno in prvak razreda mladih (no nek prvak je bil :)... Nima še narejenega vzrejnega, bi pa ga šel delat. Pes je bil skupaj s sestro psičko kot mladič pripeljan z Madžarske in je odličnih staršev. Če te zanima kaj več mi piši na ZS, ti dam kontakt pa se sam pogovriš z njim kako in kaj. Psa pa je iz Madžarske zrihtal kolega (ki je obdržal psičko) in ima veliko poznanstev v madžarskih lovskih krogih, ki so mu svetovali to leglo.

    Lep pozdrav!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #42

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Kolovski kolega ima samca vižle starega 2 leti in nekaj mesecev. Pes ima opravljene tekme in telesno oceno, v Gornji Radgoni na rastavi psov lovskih pasem je prejel tudi odlično oceno in prvak razreda mladih (no nek prvak je bil :)... Nima še narejenega vzrejnega, bi pa ga šel delat. Pes je bil skupaj s sestro psičko kot mladič pripeljan z Madžarske in je odličnih staršev. Če te zanima kaj več mi piši na ZS, ti dam kontakt pa se sam pogovriš z njim kako in kaj. Psa pa je iz Madžarske zrihtal kolega (ki je obdržal psičko) in ima veliko poznanstev v madžarskih lovskih krogih, ki so mu svetovali to leglo.

    Lep pozdrav!
    Vzrejni pregledi so navadno organizirani v maju. Morda ti pa res lahko posredujejo kak kotnakt na Madžarskem, sploh, če so zadovoljni s psi, ki so jih uvozili od tam.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Koliko drži ta trditev, da se po petem letu starosti psa sme parit (nekje sem to slišal pa ne vem če ta trditev drži vodo)?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #44

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Koliko drži ta trditev, da se po petem letu starosti psa sme parit (nekje sem to slišal pa ne vem če ta trditev drži vodo)?

    Trditev je prirejena in potegnjena iz konteksta vzrejnega pravilnika za ptičarje.

    Vzrejni pravilnik v 5. členu, tč. 10 navaja, da je potrebno pri psicah prvo paritev opraviti do 5 leta starosti (velja dan paritve).

    Gre za to, da smo naleteli na primer, ko je (priznan) vzreditelj prvič paril psico v 9. letu starosti z izgovorom, da gre za ohranjanje vrhunskega genskega materiala. Paritev je zgledala - milorečeno - umazano. Dobesedno posiljevanje. Zato je bil takrat sklep VK, da se to določilo vključi v vzrejni pravilnik.

    Gre torej le za prvo paritev in le za psice. Za pse omejitev ni.

    Vzrejni pravilnik http://www.pticarji.si/file/Pravilni...k_pticarji.pdf

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Ali kdo pozna Cherruga in njegovega Zena? Ker Cherruga nekaj časa ni na forumu, mi lahko kdo pošlje njegov kontakt na ZS?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Evo, tut jahat smo jo naučil:
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  7. #47

    Privzeto

    Kolovski, imaš ZS

  8. #48

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Evo, tut jahat smo jo naučil:
    Evo... dokaz, da je vižla prav res vsestranski pes!

  9. #49

    Privzeto

    Upam, da Jure ne bo hud, če tole objavim.

    Povezava 8614

  10. #50

    Privzeto

    Vem, da ni tu mesto ampak ti zobki spadajo k gornji sliki
    Admin, lahko tudi zbrišeš

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •