Stran 7 od 15 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 143

Tema: Nemški žimavec

  1. #61

    Privzeto

    Dobro narejena "frišna" vlečka še ne pomeni, da bo pes to potrjeval tudi v praksi; majhen preizkus s kuno (katero je prvič "srečal" prav na tej vlečki) kar dobro kaže na probleme stare sledi "lahke", nepoznane divjadi
    ... je pa drugi dan na jagi v moje veselje pokazal "več mesečno delo z njim" (po večini s preizkušeno metodo...v praksi seveda...daleč od športnih poligonov); poiskal oz. našel, prinesel in predal naključno najdeno poginulo veverico

    https://www.youtube.com/watch?v=QWe3V1gSLdk

    Dober pogled!

  2. #62

    Privzeto

    Mi smo končno debitirali . Na način, ki je najlepše, najboljše darilo psu za rojstni dan ... da o lastnem veselju ne govorimo. Kdaj na tak trenutek lahko čakaš dolgo, pa še ne dočakaš.




    Zajca prignal gonič, ki je očitno naključno goniv pod mano. Ko se je lajež začel približevati, zavzamem pregleden položaj, psa pasedem zraven mene in čakamo ... po nekaj minutah zajec po cesti. Zadet v prednji nogi se obrne nazaj po cesti in navzdol v gozd. Ukažem psu naprej in po dobrih 50m v gozdu pod potjo ima pes plen že v ustih .... prinese, nato "fotoshoting", pravilna predaja .... in nato juhuhu


    2kg mesa bre vratu in okoli plečet (podpludbe on živega nestrelnega orožjo)...potem v omaki s pečenim sladkim krompirjem.


    Na lovski blagor!Čin!

  3. #63

    Privzeto

    Zajca prignal gonič, ki je očitno naključno goniv pod mano. Ko se je lajež začel približevati, zavzamem pregleden položaj, psa pasedem zraven mene in čakamo ... po nekaj minutah zajec po cesti. Zadet v prednji nogi se obrne nazaj po cesti in navzdol v gozd. Ukažem psu naprej in po dobrih 50m v gozdu pod potjo ima pes plen že v ustih .... prinese, nato "fotoshoting", pravilna predaja .... in nato juhuhu

    Bravo primer iz praktičnega lova, kar skoz zatrjujem, da bi bil zajec izgubljen z lovom z goniči, če nebi bil na lovu prisoten pes kater prinaša divjad v tem primeru žimavec, prakxa je drugačna od pisanja!

  4. #64

    Privzeto

    Hvala!
    Vsakega psa, ki ima vsaj malo želje po delitvi plena lahko naučimo aportiranja takšnega in drugačnega. Ampak to spada pod šolanje, šolanega lovskega psa. Večina goničev je lovsko uporabnih psov. Spustiš, goni se slej ko prej vrne. To so samo naravne zasnove in spodbujanje nekega prirojenega dela, vedenja. Ker očitno večina vodnikov goniča od njih zahteva samo dobro, "dolgo", gonjo se tudi vzreja navsezadnje prilagodi temu. Ali pa kako izgleda tekma
    Kdaj pa kdaj se dobi tudi primerek, ki je podoben recimo ranga "Lokarjev", "Lavrenčičev" gonič
    Eni zagovarjajo celo "nezdružljivost funkcij" pri delu psa... pač, vsak ima na stvar drugačen pogled.
    V enem od lovskih priročnikov je lepo zapisano kaj pomeni lovsko uporaben pes in kaj šolan lovski pes!

    PS
    Z našo na žalost že dlje časa pogrešano brakico sem se kdaj marsikaj igral ... in je šlo kar dobro. Tudi zajca kasneje v lovu je zmeraj aportirala. Mogoče ne po šolsko, ampak vodnik je z lahkoto prišel do plena "na dlani". Sem prepričan, ker je oboževala vodo, da tudi aportiranje iz vode ne bi predstavljalo težav. Čeprav ni bila "dolga" je vseeno sama realizirala plan zajca v LD.
    Pa ni bila kupljena zato ker bi že pri mladiču to opazili. Rodovniki tudi nimajo nič s tem. Loterija pač.
    Za šolanje psa je potreben čas in znanje!

    https://www.youtube.com/watch?v=px4nySuXJPY

    Dober pogled!
    Last edited by pidog; 7. December 2014 at 18:38.

  5. #65

    Privzeto

    PS
    Se popolnoma strinjam, da bi bil zajec samo ob prisotnosti goniča izgubljen.
    ... tudi gonič je malo kasneje prišel po sledu zajca in zavil v pod cesto...Bodo že "piz.....e ; ampak istrijanc psa s plenom v ustih samo med hojo pogleda in naprej.

  6. #66
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zajca bi dobil tudi brez žimavca. Vse zasluge za to, da si ga dobil ima vsekakor gonič, ki ga je dvignil in ti ga prignal. Po strelu je zavil za njim in bi ga gotovo našel. Mogoče bi ga oblajal, zagotovo pa bi tam prenehal goniti in bi ti tako vedel, kje je. Moral bi mu dopustiti, da pride do plena in se poveseli, pa si mu ga odnesel izpred nosa.

  7. #67

    Privzeto

    [QUOTE=Jagermaister;113958]Zajca bi dobil tudi brez žimavca. Vse zasluge za to, da si ga dobil ima vsekakor gonič, ki ga je dvignil in ti ga prignal. Po strelu je zavil za njim in bi ga gotovo našel. Mogoče bi ga oblajal, zagotovo pa bi tam prenehal goniti in bi ti tako vedel, kje je. Moral bi mu dopustiti, da pride do plena in se poveseli, pa si mu ga odnesel izpred nosa.

    Vse to so domnevanje in sanje!!! Vsak vodnik bo šel za vsakim goničem gledat kje bo njegove gonje konec - sanje vodnika!!! Imam goniča, pričarja in terierja, dobro poznam lov z goniči, velikokrat se zgodi, da ptičar prinese zgrešenega zajca in fazana, katerega je gonil gonič, gonič je končal gonit, pes pride nazaj in išče in goni naprej drugo divjad. Tudi pri gonji in streljanju tega zajca bi bil zajec izgubljen, hrana za lisice nikoli se ne ve, če ne tudi za psa!

  8. #68

    Privzeto

    Vsekakor gre zasluga tudi goniču!
    ... v vednost; gonič je bil tiho kar nekaj minut preden je zajec priskakljal po cesti in tudi ko je prišel po sludu za njim ni bil glasen, ravno tako ko je zavil za njim v gozd Potrpožljivost se zmeraj izplača!
    Da sem mu ga pa ukradel
    ... počakat na goniča, ker bo sigurno enkrat prišel in našel zastreljenega zajca, ga aportiral ali oblajal?
    Ne vem kako se drugod lovi zajca, pri nas mu malo kateri pes leti ravno za ritjo.
    Je pa res, da bi bilo lahko vse možno. Mene vseeno ta zgodbe bolj spominjajo na lisico in grozdje

    Dober pogled!

    PS
    Da mogoče koga ne jezi, ker se zajca lovi s "ptičarjem"
    Last edited by pidog; 7. December 2014 at 21:15.

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tudi jaz sem imel že več psov, sprva terierje. Sedaj imam prepeličarko in poldrugo leto starega posavca. In moram priznati, da me je slednji zelo pozitivno presenetil. Tako glede učljivosti, ubogljivosti in inteligence.
    Poleg osnovne gonje lahko gonič počne še marsikaj drugega. Da se ga naučiti tudi aportiranja, čeprav mu to ni prirojeno, kot nekaterim drugim skupinam. Prav gotovo pa se ga da naučiti pokazanja. Vendar mu je vedno treba dovoliti, da se poveseli plena, ki je bil uplenjen pred njim, saj je to zanj največja nagrada. Tak pes potem na njemu svojstven način pove vodniku, da je dobil plen. Ne pa da se mu plen vzame ali skrije, psa pa nažene stran, da mu ja ne bi izpulil kakšne dlake.

    Ko je že govora o prinašanju: prejšnji teden mi je poiskal in prinesel obstreljeno srako, čeprav srake do tedaj še ni nikoli videl.

    Name:  PC039850.JPG
Views: 414
Size:  284.9 KB

  10. #70

    Privzeto

    [QUOTE=Jagermaister;113968]Tudi jaz sem imel že več psov, sprva terierje. Sedaj imam prepeličarko in poldrugo leto starega posavca. In moram priznati, da me je slednji zelo pozitivno presenetil. Tako glede učljivosti, ubogljivosti in inteligence.
    Poleg osnovne gonje lahko gonič počne še marsikaj drugega. Da se ga naučiti tudi aportiranja, čeprav mu to ni prirojeno, kot nekaterim drugim skupinam. Prav gotovo pa se ga da naučiti pokazanja. Vendar mu je vedno treba dovoliti, da se poveseli plena, ki je bil uplenjen pred njim, saj je to zanj največja nagrada.

    Je mogoče posavc linije vzreditelja g. Razpeta? Men tudi posavc prinese včasih zajca ali fazana samo vse bolj zaradi faušarije, nanj nisem siguren kot sem na ptičarja ali terierja! Če mu med aportom skoči druga divjad pozabi na prinašanje, gre rajši gonit. Imaš tudi goniča krvosledca, seveda se ga nauči, samo nevem ali so samo hvale, goniči niso zastopani ne kot krvosledci ne kot prinašalci govorim za visokonoge goniče.Vzrejna komisija za goniče bi morala uvesti disciplino prinašanje dlakaste divjadi kot obvezno disciplino za vzrejno dovoljenje, potem se bo videlo koliko vodnikov se bo potrudilo, da nauči prinašanje zajca?

Stran 7 od 15 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •