Rezultati 1 do 10 od 143

Tema: Nemški žimavec

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #26

    Privzeto

    Ker je Raubšic lepo napisal pravila (svoja?) kako postopati če imate psa recimo na štantu ... vsaj upam, da z razlogo, bi ga poprosil naj me kot navadnega vodnika lovskega psa še nadalje poduči, popravi moje razmišljanje.
    Če prav razumem, s psom na štantu, obvezno počakat goniča,ki je zajca gonil, da pride do zastreljenega zajca prvi (čeprav ne veste točno kje je lahko zajec) in če ne bo "nič" oz. ko utihne (ne vem čisto točno kakšno vedenje mogoče še spada zraven), ukrepati. Potrpežljivost se izplača!
    Upam, da sem prav razumel?
    Seveda če Raubšic verjame, da pisanja ne prilagajam trenutni situaciji bi ga zaprosil še za eno podučitev.
    Istrijanec, ki je gonil zajca ni iz naše LD, ker edinega pri nas dobro poznam in vem, da ni "jagal". V LD, ki mejuje z našo na področju od koder je prigonil gonič tudi ni izvajala tisti dan lova na zajca ... pa tudi tam mislim, da ni nobenega istrijanca. Glede drugih mejnih lovišč pa so razdalje kar velike in težki tereni, je pa vse mogoče.
    Pa recimo, da je, seveda gonič iz druge LD, v tem primeru meni prignal zajca.
    Ali pa recimo, da je gonič "ušel izpod nadzora" in odšel malo pretegnit noge.
    Ali je "postopek" kaj drugačen ali ostajamo pri istem?
    Sem mogoče postopal lovsko neetično?

    Hvala za odgovor!

    Dober pogled!
    Last edited by pidog; 10. December 2014 at 17:20.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •