Stran 12 od 15 PrvaPrva ... 289101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 143

Tema: Nemški žimavec

  1. #111

    Privzeto

    Citat Rhodesian Ridgeback je objavil: Pokaži objave
    Seveda, ti psi so moja ljubezen, vendar kaj ko ga ne bom mogel uporabljati za lov. Ali pozna kdo kakšnega lastnika lovca? Oziroma kakšen napotek če je kje kakšna zakonska luknja bi mi prav prišla. Po velikosti in podobnosti se mi zato dopadejo žimavec, ptičar in weimarec.
    Za kako luknjo misliš?

  2. #112

    Privzeto

    Seveda so luknje,
    Lepo primi žženo ali punco za rit pa lepo počasi po bedru....pa boš mogoče našel kakšno luknji

  3. #113

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Seveda so luknje,
    Lepo primi žženo ali punco za rit pa lepo počasi po bedru....pa boš mogoče našel kakšno luknji
    Haaaa, kar pri svoji jo najdi, drugači jo .....

    Samo mislite kako bi natedili kaj, kar ni zakonit! Mislim, da se je po vezah končalo!

    Lep večer pravičnost

  4. #114

    Privzeto

    Lep pozdrav,

    ja ne vem. Pogovarjal sem se s nekaterimi kinologi pa so vsi rekli, da rodezijca ne bom spravil v jago pri nas dokler bo tako kot je. Pes more glasno gonit, njim pa lajanje ni v karakterju.
    Priznam pa, da še nisem imel časa preštudirati zakona.

    lp

  5. #115

    Privzeto

    Tule se spet pokaže togost naše kinologije. Rodezijec je odličen lovski pes. Drugje po svetu. Pri nas pa mora najprej lajati potem šele lahko opravlja npr. krvno sled.
    Je pa vsaj eden z opravljeno preizkušnjo pri nas.

  6. #116

    Privzeto

    Je tako, tole je bolj žalostno pri nas glede pasme.

    lp

  7. #117

    Privzeto

    [QUOTE=Rhodesian Ridgeback;115082]Je tako, tole je bolj žalostno pri nas glede pasme

    Če bi bil novi zakon o Uporabi lovskih psov v lovišču pisan v smislu KATERO PREIZKUŠNJO NAREDIŠ, TISTO DIVJAD LAHKO LOVIŠ!
    Za vzrejo bi morali opraviti vse preizkušnje za pasmo. Tako bi lahko s tihim Koker španjelom, Špriger španjelom lahko opravil preizkušnjo v vodnem delu in z njim lovil vodno divjad. Brak jazbečarjem bi lovec izšolal samo za krvno sled, psa bi specializiral samo za krvno sled, nebi mu bilo potrebno opravljati PNZ.
    Lp

  8. #118
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Citat Rhodesian Ridgeback je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    letos imam namen pripeljati domov štirinožnega lovskega tovariša. V lovišču kjer sem član imamo predvsem srnjad in nekaj jelenjadi. Psa bi imel za spremstvo pri lovu in morda za krvno sled. Zelo so mi všeč nemški žimavci, nemški kratkodlaki ptičarji, razmišljal sem celo o hanovrskem barvarju (bolj umirjen). Želim si psa večje rasti. Bo moj prvi lovski pes. Kako bi mi svetovali pri izbiri.

    Hvala za odgovor,

    lp
    Si mogoče kaj razmišljal o nemškem prepeličarju? Za prvega psa mislim da ni preveč zahteven in pa za mene eden najbolj vsestransko uporabnih psov. Jaz osebno kariere vodnika lovskega psa nebi začel z barvarjem, menim da bil preveč zahteven in se bojim da te nebi med šolanjem vse minilo. Vendar tole je le moje mneje
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

  9. #119

    Privzeto

    Lovska kinologija (gledanje v "učke", cirkus in pozitivna motivacija, animiranje) ... konec ni bil v scenariju.

    https://www.youtube.com/watch?v=0S5TSjHSaGg

    Dober pogled!

  10. #120

    Privzeto

    Hegewald 2014 ... ne toliko zaradi rezultatov, bolj zaradi "lepote",CAC
    Meni "druščina" bolj izgleda kot sodoben "multikulti" ... seveda ob opravljeni preizkušnji dobiš tudi naziv "plemenska žival"
    Žimavci so pač ena pisana druščin relativne zunanje podobe ... lepote
    http://drahthaar.de/media/Hegewald_2...%20Bildern.pdf

    Dober pogled!

Stran 12 od 15 PrvaPrva ... 289101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •