Stran 11 od 15 PrvaPrva ... 789101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 143

Tema: Nemški žimavec

  1. #101

    Privzeto

    Ker je Raubšic lepo napisal pravila (svoja?) kako postopati če imate psa recimo na štantu ... vsaj upam, da z razlogo, bi ga poprosil naj me kot navadnega vodnika lovskega psa še nadalje poduči, popravi moje razmišljanje.
    Če prav razumem, s psom na štantu, obvezno počakat goniča,ki je zajca gonil, da pride do zastreljenega zajca prvi (čeprav ne veste točno kje je lahko zajec) in če ne bo "nič" oz. ko utihne (ne vem čisto točno kakšno vedenje mogoče še spada zraven), ukrepati. Potrpežljivost se izplača!
    Upam, da sem prav razumel?
    Seveda če Raubšic verjame, da pisanja ne prilagajam trenutni situaciji bi ga zaprosil še za eno podučitev.
    Istrijanec, ki je gonil zajca ni iz naše LD, ker edinega pri nas dobro poznam in vem, da ni "jagal". V LD, ki mejuje z našo na področju od koder je prigonil gonič tudi ni izvajala tisti dan lova na zajca ... pa tudi tam mislim, da ni nobenega istrijanca. Glede drugih mejnih lovišč pa so razdalje kar velike in težki tereni, je pa vse mogoče.
    Pa recimo, da je, seveda gonič iz druge LD, v tem primeru meni prignal zajca.
    Ali pa recimo, da je gonič "ušel izpod nadzora" in odšel malo pretegnit noge.
    Ali je "postopek" kaj drugačen ali ostajamo pri istem?
    Sem mogoče postopal lovsko neetično?

    Hvala za odgovor!

    Dober pogled!
    Last edited by pidog; 10. December 2014 at 18:20.

  2. #102

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Ker je Raubšic lepo napisal pravila (svoja?) kako postopati če imate psa recimo na štantu ... vsaj upam, da z razlogo, bi ga poprosil naj me kot navadnega vodnika lovskega psa še nadalje poduči, popravi moje razmišljanje.
    Če prav razumem, s psom na štantu, obvezno počakat goniča,ki je zajca gonil, da pride do zastreljenega zajca prvi (čeprav ne veste točno kje je lahko zajec) in če ne bo "nič" oz. ko utihne (ne vem čisto točno kakšno vedenje mogoče še spada zraven), ukrepati. Potrpežljivost se izplača!
    Upam, da sem prav razumel?
    Seveda če Raubšic verjame, da pisanja ne prilagajam trenutni situaciji bi ga zaprosil še za eno podučitev.
    Istrijanec, ki je gonil zajca ni iz naše LD, ker edinega pri nas dobro poznam in vem, da ni "jagal". V LD, ki mejuje z našo na področju od koder je prigonil gonič tudi ni izvajala tisti dan lova na zajca ... pa tudi tam mislim, da ni nobenega istrijanca. Glede drugih mejnih lovišč pa so razdalje kar velike in težki tereni, je pa vse mogoče.
    Pa recimo, da je, seveda gonič iz druge LD, v tem primeru meni prignal zajca.
    Ali pa recimo, da je gonič "ušel izpod nadzora" in odšel malo pretegnit noge.
    Ali je "postopek" kaj drugačen ali ostajamo pri istem?
    Sem mogoče postopal lovsko neetično?

    Hvala za odgovor!

    Dober pogled!
    To niso pravila, je pa super "šola" za psa, ki je gonil! Nekateri bi najraje psa, ko hoče "zagrabiti" njihov plen, brcnili, oz. ga naženejo, da "pusti" njihov plen, ker se bojijo, da bo preveč stisnil plen! Tako je "pri nas" in potem govorimo, kritiziramo, da imamo slabe pse.
    To je enako, kot da bi s krvosledcem sledil obstreljeno divjad, ko pa pridemo v bližino divjadi, pa psa ne spustimo blizu! Ali bo takšen pes vedel zakaj gre po sledi?

  3. #103

    Privzeto

    Pa da ne bomo tolkli prazne slame nam lahko Raubšic postreže še s % statistiko (upam, da poleg "odrešilne", obstaj še kakšna druga, manj pomembna)koliko goničev, recimo plemenk, plemenjakov "obvlada" prvine katere zagovarjate

    7. Strelomirnost
    8. Krvna sled â?? vlečka
    9. Obnašanje pri mrtvi divjadi
    10. Oblajač â?? pokazač

    Lahko tudi % statistiko usposobljenih goničev za KS.
    ...neobvezno pa raje pustimo.

    Če smo ne preštevate psov, bi bilo kar zanimivo!

    Dober pogled!
    Last edited by pidog; 10. December 2014 at 21:37.

  4. #104

    Privzeto

    Raubšic, hvala za konstruktiven odgovor!

    PS
    Moj pes je ravno napolnil 12 mesecev . Le koliko je bil star istrijanec?
    Po napisanem v postih po "zajcu" pa vsekakor bolje razumem SLO kinologijo
    Goniča ni bilo potrebno nič brcniti (če bi ga bi ga moj pes), ker ga tisto kar je imel negonič v ustih, ni prav nič zanimalo. Bom pa drugič "pusti" ukazal ob ugledanju goniča
    Mislim, da sem se "izpel" za nekaj časa.

    Pa dober pogled!
    Last edited by pidog; 10. December 2014 at 21:46.

  5. #105

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    To je enako, kot da bi s krvosledcem sledil obstreljeno divjad, ko pa pridemo v bližino divjadi, pa psa ne spustimo blizu! Ali bo takšen pes vedel zakaj gre po sledi?
    Ti zaupam skrivnost kako tudi na takšen način uspeti
    Ko bo v bližini mu daj dobro nagrado, brez da bi ga spustil blizu
    ...pa bo vedel zakaj gre po sledi

  6. #106

    Privzeto

    Pidog,
    prav si ravnal, da si ptičarja spustil za zajcem in da ga je prinesel! Za goniča ti iz prakse povem nikoli ne veš kaj bi naredil z zajcem, (mogoče mu bi bil lahko za kosilo, kar ni redek primer pri goničih čeprav so plemenjaki in plemenke to naredijo), krvosledci, ptičarji in šarivci kateri so namenjeni za vzrejo so preverjeni na poštenost pri mrtvi divjadi, da ne trgajo ali ne zakopljejo divjadi ali jo kar nekam odnesejo in pustijo! Pri vzreji goničev te discipline ni! Tu vidim, da ima vsak vodnik svojo razlago! Sodniki se bomo morali na zboru sodnikov pogovorit tudi o teh stvareh!

  7. #107
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Ti zaupam skrivnost kako tudi na takšen način uspeti
    Ko bo v bližini mu daj dobro nagrado, brez da bi ga spustil blizu
    ...pa bo vedel zakaj gre po sledi
    Zdaj ga pa spet lomiš!
    Namesto !skrivnost" bi moral napisati "neumnost".

  8. #108

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    letos imam namen pripeljati domov štirinožnega lovskega tovariša. V lovišču kjer sem član imamo predvsem srnjad in nekaj jelenjadi. Psa bi imel za spremstvo pri lovu in morda za krvno sled. Zelo so mi všeč nemški žimavci, nemški kratkodlaki ptičarji, razmišljal sem celo o hanovrskem barvarju (bolj umirjen). Želim si psa večje rasti. Bo moj prvi lovski pes. Kako bi mi svetovali pri izbiri.

    Hvala za odgovor,

    lp

  9. #109

    Privzeto

    Kakšen nick že imaš?
    Kaj je z to pasmo narobe? Velik, umirjen, tih. Za tisto kar zahtevaš je zelo primeren. Le PNZ boš težko opravil. Pri nas ga je treba lajati naučit. Potem šele bo krvna sled.
    Last edited by alojz1; 13. January 2015 at 20:22.

  10. #110

    Privzeto

    Seveda, ti psi so moja ljubezen, vendar kaj ko ga ne bom mogel uporabljati za lov. Ali pozna kdo kakšnega lastnika lovca? Oziroma kakšen napotek če je kje kakšna zakonska luknja bi mi prav prišla. Po velikosti in podobnosti se mi zato dopadejo žimavec, ptičar in weimarec.

Stran 11 od 15 PrvaPrva ... 789101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •