Stran 9 od 15 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 143

Tema: Nemški žimavec

  1. #81

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Jaz mislim, da se da pse naučiti marsikaj, mnogo več kot si mislimo, le da ljudje tega nismo sposobni.

    Ta prvo je točno. Za drugo se pa tudi strinjam čeprav poznam ptičarje ki odlično iščejo.
    Seveda so. Odlični so. Pa verjetno še iste poznava.
    In oba veva, da morajo vsi psi, ki gredo na splošen preizkus po krvni sledi opraviti isto dober km dolgo sled.
    Izjeme so pri preizkušnjah, ki jih prirejajo za določene pasemske skupine, kjer pa so te sledi lažje. Slišal sem nekaj o 600 m in le nekaj ur staro sled. In ta isti pes po mojem v štartu ni enakovreden tistim, ki opravijo splošno kilometersko preizkušnjo po 12 ur stari sledi.
    Tudi to je eden od argumentov, ki jih navajam, ko pravim, da bi morali biti preizkusi odvisni od dela, ki naj bi ga opravljal pes in ne od pasme.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #82

    Privzeto

    Izjeme so pri preizkušnjah, ki jih prirejajo za določene pasemske skupine, kjer pa so te sledi lažje. Slišal sem nekaj o 600 m in le nekaj ur staro sled. In ta isti pes po mojem v štartu ni enakovreden tistim, ki opravijo splošno kilometersko preizkušnjo po 12 ur stari sledi.
    Tudi to je eden od argumentov, ki jih navajam, ko pravim, da bi morali biti preizkusi odvisni od dela, ki naj bi ga opravljal pes in ne od pasme.[/QUOTE]

    Popolnoma se strinjan, da bi morale biti za vse pasemske skupine enak parvilnik, za pasensko skupino ptičatjev in jamarjev ne moreš iskat z UP kjer je tudi disciplina krvna sled, ampak moraš opravit preizkušnjo po umetnem krvnem sledu!
    Pravilno bi bilo, da lahko loviš tisto divjad za katero imaš opravljeno preizkušnjo, pa naj bo za terierja samo vodno delo, ker je pes napadalen, da ga ne moreš vodit na skupne love.

  3. #83

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    ... , pa naj bo za terierja samo vodno delo, ker je pes napadalen, da ga ne moreš vodit na skupne love.
    Zakaj pa naj bi bil terier napadalen?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #84

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa naj bi bil terier napadalen?
    Navajan samo primer za predstavo in da je možnost opravit preizkušnjo.
    Da se razume!

  5. #85

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Pidog, zanimiv izraz "moram" šolanje.

    Moje mnenje je pa tako, da ravno "moram" šolanje pri inteligentnejših psih ne da tako dobrega rezultata kot kakor praviš "animirano" šolanje...

    LP
    Moje prepričanje je ravno obratno!
    ...probajte otroke animirati do recimo 8.razreda OŠ ... po moje pridelamo katastrofo; hotel mama
    Ima pa vsak svoje mnenje seveda.
    Izraz "muss" šolanje je že zelo star ... in prav to šolanje je pripomoglo k vzreji dobrih psov, pasem . Nekateri uspešni pasemski klubi (recimo DD) ga še sedaj zagovarjajo. Le zakaj?!?
    Če sem pošten sem tudi sam na začetku padel v vsemogočnost animacije, ampak me je lastna izkušnja kmalu streznila.

    ... da bi morali biti preizkusi odvisni od dela, ki naj bi ga opravljal pes in ne od pasme.
    Dol z zaplankanostjo in diskriminacijo!

    Dober pogled!

  6. #86

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Moje prepričanje je ravno obratno!
    ...probajte otroke animirati do recimo 8.razreda OŠ ... po moje pridelamo katastrofo; hotel mama
    Ima pa vsak svoje mnenje seveda.
    ...
    Super primerjava, me je lepo nasmejala.
    Seveda imava različna mnenja in prav je tako.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #87

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    ...probajte otroke animirati do recimo 8.razreda OŠ ... po moje pridelamo katastrofo;
    Ti jim daj kar tisto, kar jih zanima. Boš presenečen.
    Enako je z psom. Lov in delitev plena ima v krvi. Pa hirearhijo tudi. In neizmerno željo po ugajanju in pohvali. Samo izpiliti moramo tisto kar ima. Pa je najboljši pomočnik.
    Ne morem si predstavljati npr. krvosledca, ki bo delal pod prisilo. Fabiani je napisal: "pes mora biti nor na iskanje". Pa kako prav je imel.
    Lahko dela pod prisilo disciplinske vaje. Pa aportira tudi. Potem se pa počasi neha.

  8. #88

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ti jim daj kar tisto, kar jih zanima. Boš presenečen.
    Enako je z psom. Lov in delitev plena ima v krvi. Pa hirearhijo tudi. In neizmerno željo po ugajanju in pohvali. Samo izpiliti moramo tisto kar ima. Pa je najboljši pomočnik.
    Ne morem si predstavljati npr. krvosledca, ki bo delal pod prisilo. Fabiani je napisal: "pes mora biti nor na iskanje". Pa kako prav je imel.
    Lahko dela pod prisilo disciplinske vaje. Pa aportira tudi. Potem se pa počasi neha.
    Točno tako je tudi pri psih, kar je naposal LOJZE1.
    Tudi psa ne moreš v nič prisiliti in tudi mus ni potrebno nič narediti, če neboš z njim opravil preizkušnje pač ne boš smel z njim izvajat lov. pravilno pa je naj če naredi pes poleg PNZ še vodno delo, da se mu vpiše v rodovnik in on lahko lovi race, ne moreš z njim iskati zastreljeno divjad dokler ne opravi preizkušnje! Tudi v življenju ne more nekdo z osnovno šolo opravljat delo npr. lovskega inšpektorja mora imeti 6 ali 7 stopnjo izobrazbe. Z osnovno šolo za lahko naredi usposabljanje npr. za sekača v gozdu ali šoferja, ....

  9. #89

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ti jim daj kar tisto, kar jih zanima. Boš presenečen.
    ...Fabiani je napisal: "pes mora biti nor na iskanje". Pa kako prav je imel.
    Lahko dela pod prisilo disciplinske vaje. Pa aportira tudi. Potem se pa počasi neha.
    Saj jast ga tudi ne učim norosti na iskanje, hvala bogu da bi jo imel čimveč ... zakaj pa bi psa učil nekega vedenja, katerega samo iz prirojenih zasnov spodbujamo?
    Potem je pa vsak uporabno lovski pes, šolan pes? Potem besedo šolanje sploh ne potrebujemo, saj lahko vse kar rabimo dosežemo s spodbujanjem prirojenega?
    ...Saj nikjer ne trdim, da ne uporabljam animiranja, nagrajevanja ... samo začne in konča se zmeraj samo pri "muss"
    Smo malo začeli mešat hruške in jabolka

    Dober pogled!

  10. #90

    Privzeto

    Animirana politika in ostalo ... dajte jim tisto kar jih zanima; sem presenečen že kar nekaj časa
    Malo za šalo

Stran 9 od 15 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •