Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Planinski gonič

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Planinski gonič

    v v v v v
    Citat Raksoz je objavil:
    Zdravo!
    Zanima me, če ima kdo planinskega goniča. Kako ste zadovoljni z njimi? Kako se obnašajo pri divjih prašičih?
    lp
    Citat teohafy je objavil:
    Jaz ga imam, starega 4 leta, že prej smo imeli enega, ki pa ja nažalost poginil. Je trmast, težko ga ja naučiti manir, glede lova pa mislim, da je eden najboljših goničev. Mi sicer nimamo divjih prašičev, tako da za to ne vem, rejec mi je rekel, da je meda preoster in jih hitro skupi. Mi je pa prignal že več lisic in zajcev, je zelo vztrajen,ko enkrat zagrabi sled, je zlepa ne spust, sploh pri zajcu, letos decembra ga je gonil uro tričetrt, nazadnje mi ga je pa le spravil pred cev. Zelo uporaben je za krvno sled, nikoli ga nisem sicer posebej učil za to, vendar sma našla že precej nastreljenih komadov. Nazadnje tudi mladiča, ki je bil ustreljen v zadnji parkelj, držal že po 300 metrih. Rabiš pa res veliko časa pri šolanju, saj ga ponavadi kako uro ali več ni nazaj, ko ga spustiš.
    Ima ga tudi lovski tovariš, vendar njegov ni za nobeno rabo, sicer je ubogljiv, priden, vendar se boji drugih psov in je streloplašen. Nevem ali je imel smolo ali pa je naredil napeke pri vzgoji.
    Citat Raksoz je objavil:
    Svojega planinskega goniča sem dobil od lovskega kolega, ki ni imel časa za njega. Dobil ga je za pripust, na Koroškem in je od psice, ki je bila 2005 svetovna prvakinja v delu. Grob do ostalih psov je samo na daleč, ko pa so skupaj pa nič. Ne mara mačk, zato je okrog hiše mir :D . Ima pa še drugo zelo dobro lastnost, lahko je spuščen in ne gre od hiše. Boks ima odprt in je vedno prost. :lol:
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat Raksoz je objavil:
    Dobil ga je za pripust, na Koroškem in je od psice, ki je bila 2005 svetovna prvakinja v delu.
    Evropske prvakinje... :lol:
    Citat Bor je objavil:
    Moj planinski gonič je ubogljiv, zajca in lisico goni zelo dobro, prašičev se boji, ne goni srnjadi, jelenjad zelo kratko, goniti je začel šele pri 8 mesecih z veliko truda.

  2. #2
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Mene pa zanima, če kdo ve za kakšno leglo, ki bo v spomladanskem obdobju?
    Trotovšek

  3. #3

    Privzeto

    Če bo paril kolega iz naše LD ti takoj javim.Ima res super psico v delu in lepoti.


    To je ta psica.Če te zanimajo brandel braki ima pa kolega že mladiče.Lp

  4. #4
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

  5. #5
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  6. #6
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    zalaganje solnic
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	Fotografija0396.jpg‎ 
Views:	264 
Size:	728.9 KB 
ID:	14063  
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto planinski gonič

    Bosko, imaš lepo vzgojene lovske pomočnike.
    Kako si zadovoljen z delom planinke?

  8. #8
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    morem reči da sem zadovoljen. je malenkost krajša pri gonji, vendar sem si tako želel in jo tako tudi navajal. Ker sem imel prej samca in mi je gonil tudi po štiri ure.
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •