Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 126

Tema: Beagli

  1. #41

    Privzeto

    Ko sem kupoval psa so tudi mene speljali na tenek led, vendar sem psa le uspel tako vzgojiti da je sedaj uporaben za lov. Za to sem potreboval dobri 2 leti in pol.
    Pa je bila "napaka" značajska, po očetovi strani.

  2. #42

    Privzeto

    Hesta daj prosim razloži kaj so pomanjkljivosti slovenskih beaglov?

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hesta, daj umiri se. Čuvaj zdravje. Povsod po svetu so lepi ali manj lepi psi, ti pa govoriš o križancih pri nas. Pojdi malo v svet in boš videla, da je tudi drugje kot pri nas.

  4. #44

    Privzeto

    Jazbec postavi trditev:
    "Pa je bila "napaka" značajska, po očetovi strani."
    ____________

    To je pa zelo hrabra trditev. Kot da bi bila genetika nekaj najbolj enostavnega na tem svetu. Bi lahko to malo bolj pojasnil?

    Hubertusu hvala za tisti link pasjega samoreševanja. Priznam, da sem užival v gledanju. Pes je ponovno krepko "nadmudril" svojega človeškega gospodarja.

  5. #45

    Privzeto

    Citat Hesta je objavil: Pokaži objave
    Lani je pri nas bilo precej kandidatk za parjenje, vendar sem vse zavrnila, čeprav so imele vse pripeljane psice oceni I/I, niti ena pa ni bila za realno dobro oceno.Ne vem ali metri na ocenjevanjih ne kažejo za vse enako?Zakaj se ne upošteva FCI standard in kar vsi po vrsti dobivajo odlične ocene in vzrejna dovoljenja, čeprav jih je polovica zrelih za vzrejno prepoved?Ali ni škoda pasme, da iz omenjenih vzrokov tako nazaduje?
    Na CACu v Celju sem opazila(pa ne samo jaz)psa v razredu mladih in psico v najmlajših, taka primerka, da bi kdo mislil, da sta pomotoma prijavljena dva mešanca.Še več takih bo verjetno v G.Radgoni.Me prav zanima, če bodo dobili realne ocene.Upam, da bo sodnik imel toliko"j...." in upošteval standard in anatomijo.
    Na žalost ni samo pri Beaglih tako,ampak je pri vseh pasmah enako. Poznam par primerov v naših krajih,ko imajo vzrejna dovoljenja taki psi,ki niti slučajno niso primerni za razplod,ampak so v lasti kinologov,ki so v tem že vrsto let in poznajo določene ljudi,ki jim take pse sploh dvolijo in ocenijo z odlično,pa to niti približno niso. Tako pač je
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #46

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Na žalost ni samo pri Beaglih tako,ampak je pri vseh pasmah enako. Poznam par primerov v naših krajih,ko imajo vzrejna dovoljenja taki psi,ki niti slučajno niso primerni za razplod,ampak so v lasti kinologov,ki so v tem že vrsto let in poznajo določene ljudi,ki jim take pse sploh dvolijo in ocenijo z odlično,pa to niti približno niso. Tako pač je
    Na splošno govoriti ni korektno, ker ima vsak kinolog, kakor tudi "določeni ljudje" ime in priimek. Da se bodo začele odpravijti nepravilnosti, je potrebno začeti govoriti o konkretnih imenih. Dokler bomo pa govorili na splošno, ali pa celo slišal sem, pa nikjer, tudi v kinologiji ni moč ničesar spremeniti.

  7. #47

    Privzeto

    Ne vem sicer kakšna je komercialna narava psa, to da hvalim samo svoje pse ni res, saj tudi psi moje vzreje niso vsi kot se zagre, imam pa toliko zavesti, da tistim vsaj rečem naj ne hodijo po razstavah, sploh pa naj ne tiščijo v vzrejo.Zacvilili ste samo taki, ki veste kaj je narobe, pa si veselo zatiskate oči.
    Jež, res je tako kot praviš.
    Prangrer, tudi o imenih lahko govorimo, ni problem, še najbolje bi bilo pa naredit eno dobro revizijo, samo bi večina stisnila rep med noge in spet ne bi bilo nič.
    Detelj, zelo veliko hodim po svetu in vidim veliko slabih in dobrih psov, vendar imajo po večini držav(sem član nekaj tujih klubov)glede vzreje precej bolj urejeno kot pri nas.Drugače pa je moje zdravje OK, mogoče je problem s tvojim, da ne priznaš kaj se dogaja.
    Bor!O vseh pomanjkljivostih in kvalitetah (ker nimajo samo napak)ti rade volje obrazložim kdaj na štiri oči.Saj bi se mnogo stvari dalo izbolšat in sčasoma popravit, če bi le bili ljudje za to, ne pa da samo udrihajo po meni in vseh ostalih, ki jim je kaj do pasme.

  8. #48
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hesta in katere psare v sloveniji so po tvojem dovolj dobre da bi se z njimi lahko postavljali?? In seveda zakaj so dobre ali zaradi razstavnih psov ali zaradi delovnih ,ali pa obojega ?? Ne verjamem pa ,da take psare oziroma vzreditelja v sloveniji ni. Tvoj odgovor bo pomagal bodočim lastnikom da ne bodo kupovali samo v tujini in zanemarjali domače vzreje.poleg tega pa podprl tvoje trditve iz prejšnjih postov.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hesta, nekateri imamo pse za lov, drugi pa za na razstave. Da pa ne bi smeli pariti dobrih psov, ker niso vrhunski lepotci pa je prava neumnost. Poglej kakšne pse imajo za lov Francozi ali Italijani pa jih nihče ne zeza. To so pač lovne linije.
    Tudi jaz dobivam občutek, da so tvoji psi komercialne linije in si hočeš pridobiti monopol v SLO :icon_: Težko bo.

  10. #50

    Privzeto

    Hja,jaz osebno sem že videla gonit Hestine pse.Pa tudi njihove potomce.Hvala,ampak ne, hvala.Za moj okus živi norci.Preveč strasti.
    Detel,za enkrat še nisem slišala,da bi se Beagli delili na lovske in razstavne linije.Standard je pa za vse enak.Poleg tega ni bilo mišljeno,da bi se parili samo "vrhunski Lepotci",temveč psi,ki ustrezajo standardu.Vrhunski lepotec po standardu je pa lahko tudi dober delovni pes.Poznam kar nekaj takih primerkov v Sloveniji in tujini(ne samo med Beagli).
    LP Tjaša

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •