Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 126

Tema: Beagli

  1. #111

    Privzeto Beagle

    Grega.
    Pri vzgoji svoje psičke nisi naredil nič narobe kot si zapisal. Psici se je pač po 8 mesecih popolnoma razvil lovski nagon, in je postala odličen gonič, kar potrjuje to, da goni celo 3 ure, kot sam praviš.Če se psička vedno vrne domov, ima odlično orientacijo zato z njo nebi smel imeti posebnih problemov z izgubljanjem. Poskusi tako, da jo nikoli ne čakaš na mestu izpusta, tako da te mora najti po tvoji sledi ko se vrne.
    Dolga gonja zajca ali lisice pa je pri lovu zelo dobrodošla, ker se zajec običajno vrača v krogu, problematična pa je gonja srnjadi. Verjetno bo psička skrajšala gonjo srnjadi, ko bo padel pred njo vsaj 1 zajec ali lisica, saj je beagle izrazit zajčar in raje goni zajca kot srnjad.
    Pri eni od mojih psic sem naredil napako, ko sem pri iskanju po krvni sledi izpustil psico za obstreljeno srno,katero je psica po kratki gonji ujela. Od takrat psica goni srnjad tudi po več ur, čeprav jo je prej pognala kratko največ 5 min. Seveda pa ni opustila gonje zajca ali lisice. Bo pa psica gonila krajše če ne bo v `kompaniji?z drugimi psi, ne smeš pa ji nikoli omogočiti, da pred njo pade srnjad, ki jo goni.
    Ko greš z beaglom na lov si moraš vzeti veliko časa, včasih tudi cel dan saj je beagle gonič ne pa šarivec. Bo pa psička z leti gonila čedalje krajše, zato z njo čimveč jagaj, pa se bo psička kmalu `unesla`.
    L.p.

  2. #112

    Privzeto

    "naša" Ajda takole preživlja vroče dni...



  3. #113

    Privzeto

    Citat GregaK je objavil: Pokaži objave
    konstantno goni 3 ure ali več. Ne vem kje sem ga "usral" ampak nekaj sem naredil narobe.
    Ti jaz povem, kje si ga usral ?
    Napačnega psa si kupil. Ja, to bo.
    Poglej raje gornje pisanje o španjelih. Kupi kakšnega rahitičnega in ga boš celo jago videl.
    Ali pa ga te razvade odvadi z pomočjo zračne puške in dolge špage. Je uspešno. Po tem tretmanu samo še po kavču goni.
    Last edited by alojz1; 9. July 2012 at 14:46.

  4. #114

    Privzeto

    stari nekaj ur

  5. #115

    Privzeto

    OJOJ! boljše da jih ne pokažem moji... ne še... želim jim pa vse lepo v njihovih pasjih življenjih
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #116

    Privzeto

    Ijoooooj, kaki debeli trebuščki!

    Kolk fantkov, kolk punčk?

    Pa še kako fotko bi tud hotl met.

  7. #117

    Privzeto

    Štirje fantje in ena princeska


    tole je največji samček, ki je uspel že podvojiti težo

  8. #118

    Privzeto

    Čestitke! Krasni so, res!

    (a ima punčka rdečo ovratnico in belino po hrbtu?)

  9. #119

    Privzeto

    Bravo Breza, edino barvo ovratnice si enmejčkn falila (pa sej se res slabo vidi) Zaenkrat jo kličemo rozika-po barvi ovratnice, kasneje bo pa po vsej vrjetnosti Kassia in menda ostane doma

  10. #120

    Privzeto

    "naša" mladina raste...renči...in grize

Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •