Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 126

Tema: Beagli

  1. #81

    Privzeto

    Black, če bi nas bilo več za stvar, bi se že kaj naredilo, tako pa se leta na leta ponavlja istio.
    Pravljice so večne, tako kot pravi Hubertus.Vrana vrani ne izkljuje oči, nasprotno - najhujši dobivajo še večje funkcije in pooblastila(eden izmed njih je celo predlagan za člana novega NO pri KZS).
    Zberimo skupne moči, pa pojdimo v akcijo, sem takoj zato, argumentov je pa več kot zadosti.Upam, da bo novi predsednik KZS prisluhnil tudi takim zadevam in jih vsaj malo spravil v red.Obljub je veliko, mi pa se pustimo presenetiti.

  2. #82

    Privzeto

    Hesta
    To je vendar lovski forum in beagle je odličen lovski pes,kar bo tudi ostal,pa če ti je prav ali ne.Lovci pa beagle vzrejamo in šolamo predvsem za pomočnike pri lovu in ne za razkazovanje na razstavah.
    Tukaj je še fotka moje psičke,katera dosega na lovu odlične rezultate (iskanje zastreljene divjadi) ,pa ni bila še nikoli na razstavi-pa povej kaj ji manjka.

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Čudovita psička.
    Andrej50, tako kot praviš, za nas lovce je važno, da je pes odličen v delu, jeb.. razne titule, če pes ne ve kaj početi v gozdu

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Hesta
    To je vendar lovski forum in beagle je odličen lovski pes,kar bo tudi ostal,pa če ti je prav ali ne.Lovci pa beagle vzrejamo in šolamo predvsem za pomočnike pri lovu in ne za razkazovanje na razstavah.
    Tukaj je še fotka moje psičke,katera dosega na lovu odlične rezultate (iskanje zastreljene divjadi) ,pa ni bila še nikoli na razstavi-pa povej kaj ji manjka.
    Andrej, nehaj se smešiti samega sebe predvsem pa nehaj smešiti sodniški stan kateremu pripadaš!!
    Ravno v Sloveniji NI tako kot bi nam rad dopovedal. Vsaj dokler bodo morali psi imeti opravljeno telesno oceno ter vzrejni pregled ne bo tako!!!!

    V tujini, kjer ne poznajo vzrejnih pregledov, lahko rečemo, da vzrejajo pse pretežno ali zgolj na podlagi delovnih sposobnosti in, kot praviš, prvenstveno za pomoč pri lovu, pri nas pa še zdaleč ne.
    Kot sodnik, bi lahko vedel, da mora pri nas pes, ki ga bomo imeli za vzrejo izponjevati pogoje tako glede zunanjosti, kot tudi delovnih sposobnosti torej je še kako pomembno kako pes izgleda.
    Tisočkrat sem že povedal pa še enkrat ponovim:
    O čistopasemski vzreji lahko govorimo samo takrat, ko pes izpolnjuje tako zahtevam standarda zunanjosti kot tudi delovnih sposobnosti!!!!

    Tako mnenje o razstavah, kot si ga izrazil, potem pa ti je brž pritegnil še Primož, ne pritiče kinološkemu sodniku, ki naj bi skrbel za razvoj kinologije in pasemske vzreje.
    V Srbiji imajo letos razpisane štiri specialke samo za 6.FCI skupino pa so bili deset let v krvavi vojni in njihov standar je krepko pod standardom v Sloveniji. Gre se torej za načela in kinološko zavest, ki jo žal v Sloveniji že leta pogrešam oz. se sprašujem če smo jo sploh kdaj premogli.
    Ob takih izjavah, kot je vajina, da je slovenski kinolog samo za v hosto, namreč močno dvomim da smo jo kdaj koli imeli ali da bo kdaj koli drugače.

    Sedaj pa brž povesite nosove do tal.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #85
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Andrej pravi, da imamo lovci pse za lov, ne pa za na razstave. Nikjer ne piše, da je on proti PNZ ali telesni oceni ali VP. Hubertus, mislim, da ga nisi razumel.

  6. #86

    Privzeto

    HUbertus
    Ne vem kje ti vidiš v mojem postu kakšno smešenje,če povem,da so beagli predvsem lovski psi.Da se razumemo-nič nimam proti razstavam,saj jih tudi redno obiskujem,doma in v tujini.Še manj pa sem proti vzrejnim pregledom ali telesnim ocenjevanjem.Tudi tega nisem nikoli zapisal,da je vseeno kako pes izgleda.Me pa zelo moti,ker se nam v vzrejo vtikajo razni "strokovnjaki",kateri nam solijo pamet kako naj pes izgleda(kar določa že standard vsake pasme),kateri pa sploh niso lovci in z beagli ne lovijo,zato mislijo,da so beagli primerni samo za razstave in prodajo,zato je moje mnenje,da mora vsa vzreja beaglov ostati v lovskih rokah.
    Moram ti povedati tudi da ima moja psička,ki je na fotki,odlično telesno oceno, I.n.r. na PNZ,vzrejno oceno I/I,in je zmagovalka uporabnostne tekme po krvni sledi z I n.r.Toliko o tvoji pripombi,da ne vem kakšne pogoje mora pes izpoljnevati za vzrejo.
    Ni mi tudi popolnoma jasno,kako si ti iz moje objave razbral,da sem proti čistopasemski vzreji in zahtevam standarda,zato res ne vem kdo se tukaj smeši,kot si zapisal.
    Lep pozdrav.

  7. #87

    Privzeto

    Andrej 50!Res smesiš sam sebe, čestitam, da je tvoja psica tako dobra delovna psica in tudi verjamem da je, če pa si sodnik za zunanjost in si vsaj prebral standard in veš kaj so plitka prsa, izvrženi komolci, nepravilna okotenost, nesklenjeni prsti, prekratka ušesa in še kaj kar mimogrede(že na sliki) lahko vidiš na svoji psici, potem bi lahko vedel, da je ocena zunanjosti šenkana, tista za delo pa vsekakor pravilna.Res je to lovski forum, ki ima tudi rubriko pasme, kamor pa spadajo tudi druge stvari,ne le lovska uporabnost(tudi naši psi so hodili po lovskih tekmah, na lov doma in v tujini, pa še bodo)zato ti ne bi škodilo, če bi bil malo samokritičen.

  8. #88

    Privzeto

    Bravo Hesta!
    Kot vidim iz tvojega res prijaznega pisanja, si pravi vodilni vrhunski ekspert za ocenjevanje oblike beaglov,zato ti svetujem,da greš opravit sodniški izpit za ocenjevanje zunanjosti beaglov,ker mislim,da lovska kinologija ogromno izgublja ,ker ostajajo tako pametni sodniški potenciali neizkoriščeni.
    Če boš uspešno opravila sodniški izpit,boš pa lahko zlahka javno žalila sodnike,na letnih sodniških zborih in ti zato ne bo treba uporabljati lovski forum.Imela boš tudi vse možnosti da prepričaš slovenske kinologe,da so edino beagli iz tvoje vzreje pravi,vse ostalo pa je ničvredno.
    Aha,pa še to:Nisem sodnik za ocenjevanje goničev,zato se v delo sodnikov za beagle ne vtikam,in se tudi nikoli ne bom.

    Lovski zdravo!

  9. #89

    Privzeto

    Nimam teh namenov, še zdaleč ne, bi že zdavnaj lahko, če bi hotela.Javno tudi vsakemu povem v obraz, smo dostikrat skupaj,mi ni potrebno hoditi po sodniških zborih, nekateri so se še iz mojih zapiskov pripravljali na sodniški izpit.Briga me, za katero pasmo si sodnik, če nisi kritičen do svojega psa, tudi druge slabo ocenjuješ, sploh pri tako pomankljivem znanju anatomije in poznavanja splošnih hib, ki izgledajo pri vseh pasmah psov približno enako( sem že zdavnaj naredila izpit iz tega če slučajno ne veš),kot ga očitno imaš.Zato ne klobasaj in ne meči naprej mojih psov in se sprijazni z realnostjo.Naj ti povem še, da sem zadnje čase srečala kar nekaj lepih beaglov drugih rejcev, ki se nam bodo z veseljem tudi pridružili na srečanju.Ni mi potrebno nikakršno prepričevanje sodnikov, jih verjetno poznam več kot ti, saj se raje udeležujem prireditev, kjer se take stvari delajo bolj pošteno - pri renomiranih tujcih.

    Lep pozdrav, pa kako strokovno literaturo v roke - ne bo škodilo.

  10. #90

    Privzeto

    Brez komentarja

Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •