Stran 27 od 33 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 326

Tema: Nemški kratkodlaki ptičar

  1. #261

    Privzeto

    Kakšno zatišje???

  2. #262

    Privzeto

    Verjetno ste vsi na VUP-u? In kako je šlo?

  3. #263

    Privzeto

    Hej, SlavkoM

    jesen je in s tem jage, kamor koli se obrneš.

    Kako pa gre vama z Biso na jagah? ti imaš srečo, ker si na takem koncu, kjer se poljski lovi pametno izvajajo. Pri nas je na poljskem lovu vse kar si zmisliš - od brandel braka do brak jazbečarja in celo bavarke (ki sem in tja pomalica kako zajčje stegno ali utopi v grabnu kakega fazana)

    V taki množici psov, ki se po delu tako zelo razlikujejo med seboj je težko dobro (in uspešno) loviti. Grem potem vedno kak dan ali dva po lovu "popravljat" pse v lovišče.
    Pa še to vedno pazim, da jemljem na te love vedno le najstarejše pse, ki imajo že utrjene vedenjske vzorce in ne rabijo potem več toliko "korektur".

    Še dobro, da poleg teh obstajajo tudi lovci (in lovi), ki so pravi balzam za ptičarske duše.

    PS: nimam pojma, kdo je bil kaj na VUP. Bojda nekaj vodnikov z vašega konca.

  4. #264

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    pri nas so res poljski lovi tisti tapravi za ptičarje, ker v naših LD ni drugih pasem (NKD, NOD, 1 breton in 3 prepeličarji) in se še mladi ptičar hitro kaj nauči.

    Z delom Bise sem zadovoljen, le malo je nestrpna pred jago, ker zdaj že dobro ve zakaj se gre. Upam da ji ta "živčnost" z časom mine,da se umiri. Kinologi mi govorijo da je malo razvajena.

    Glede VUP-a pa ste verjetno šlišali, da so naši spet razturali.

    No pa prilepim eno fotko iz nedeljske jage. LP

  5. #265
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ta "živčnost" pred lovom pri moji psici ni minila. Samo oblečem lovske hlače ali pa me vidi s puško je vsega konec. Začne lajat, cvilit, tečt okoli avta.... Brez nje sem na lovu bos:icon_:

  6. #266

    Privzeto

    Citat SlavkoM je objavil: Pokaži objave
    Z delom Bise sem zadovoljen, le malo je nestrpna pred jago, ker zdaj že dobro ve zakaj se gre. Upam da ji ta "živčnost" z časom mine,da se umiri. Kinologi mi govorijo da je malo razvajena.
    Kdaj lovskega psa mine živčnost pred lovom?! Pravega nikoli! Prav nasprotno - vedno huje je.

    Tako kot pravi main757, samo lovske hlače gor pa se začne. Včasih še prej -samo pomislim, da bi morda šla na jago pa je že konec spokojnega pasjega počivanja na svojem prostoru.

    Razvajena pa mora bit...saj je vendar dama!

  7. #267

    Privzeto

    Main757 koliko pa je vaša psička stara?

  8. #268
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Drugo leto januarja bo 11 let. Je še vedno navdušen lovec, polna energije.

  9. #269

  10. #270

    Privzeto

    Že leto in pol je od tega, kar naš "trio adijo" ni bil več trio. Zdaj pa lahko že z gotovostjo predstavim našo novo članico, ki je pravkar dopolnila 5 tednov. Ime ji je Nia. :icon_:


Stran 27 od 33 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •