Stran 1 od 33 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 326

Tema: Nemški kratkodlaki ptičar

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Nemški kratkodlaki ptičar

    v v v v v
    Citat Breza je objavil:



    Nemški kratkodlaki ptičar je vsestranski lovski pes. Obnese se v vseh tipih lovišč in je uporaben za lov na vse vrste divjadi pred strelom in po njem.
    Je srednje velik (psice: 58-63, psi: 62-66), skladno grajen pes, ki je zaradi kratke dlake enostaven za vzdrževanje. Tudi moto matičnega kluba za nemškega kratkodlakega ptičarje je: "plemenit, vsestranski, zanesljiv".
    Za delo v na polju in v vodi mora imeti opravljeno vsaj jesensko vzrejno preizkušnjo (JZP) ali širšo poljsko preizkušnjo (ŠPP), za "gozdni" lov vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP), za delo po krvni sledi pa seveda UP KS (povzeto po Pravilniku o uporabi lovskih psov v loviščih Ur.l.RS 98/2002).


    Standard:
    http://www.pticarji.net/vsebina/pasme/FCI/119.htm
    .
    Citat Breza je objavil:
    Še nakaj fotografij z dela...

    S fazanom:




    Z zajcem:




    V vodi:




    Stoja:


  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    v v v v v
    Citat Breza je objavil:
    Pujsi, pujsi....






    Krvosled:




    Lisičar:


    En mali (pet tednov).... 8)

    Last edited by ZR7; 15. December 2007 at 20:08.

  3. #3

    Privzeto

    pozdravljeni!
    kaksna razlika med NEMSKIM KRATKODLAKIM PTICARJEM in NAMSKIM PREPELICARJEM? zanima me ker v knjigi o psih nisem videl teh dveh pasem in ker moj prijatelj isce mladega psa za lov predvsem na fazane in zajce. lep se zahvaljujem za odgovore

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kolkor so mene naučili je prepeličar šarivec, ki pred lovcem pod puško šari, dviga divjad in jo dvigne, ter nato kratko goni (zajca), medtzem ko ptičar ob najdbi male divjadi naredi stojo, na ukaz divjad dvigne in jo po uplenitvi aportira. to je mojo skromno laično znanje. več ti lahko pojasni Breza.

  5. #5

    Privzeto

    Citat ricmnc je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni!
    kaksna razlika med NEMSKIM KRATKODLAKIM PTICARJEM in NAMSKIM PREPELICARJEM? zanima me ker v knjigi o psih nisem videl teh dveh pasem in ker moj prijatelj isce mladega psa za lov predvsem na fazane in zajce. lep se zahvaljujem za odgovore


    Sploh ne vem, kaj naj tu napišem....res ne.

    Pravzaprav ne razumem vprašanja. Te zanima fizična razlika, značajska razlika, razlika v uporabnosti...?

    Tvoj prijatelj, ki potrebuje psa za lov na fazane in zajce je gotovo že opravil lovski izpit, kjer so mu bili verjetno razloženi misteriji različnih psiho-fizičnih lastnosti posameznih pasem (in pasemskih skupin) lovskih psov, v nasprotnem primeru pa pogled v Malijevo "Lovsko kinologijo" razreši marsikatero nejasnost.

    lp, B.

  6. #6

    Privzeto

    pozna katri od vas, ce kdo prodaja kratkodlakega pticarja? mladega?

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ricmnc je objavil: Pokaži objave
    pozna katri od vas, ce kdo prodaja kratkodlakega pticarja? mladega?
    Mislim, da je bilo nekaj v zadnjem Lovcu. Sicer pa pod male oglase napiši "KUpim ...."!

  8. #8

    Privzeto

    Podatke o predvidenih leglih vseh pasem ptičarjev najdeš tudi tule:

    http://www.pticarji.net/vsebina/legla/legla_kont.htm

    Lp, B.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Breza, še nekaj zate...

    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #10

    Privzeto

    Oooooooooooo, hvala!

Stran 1 od 33 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •