Stran 21 od 33 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 326

Tema: Nemški kratkodlaki ptičar

  1. #201
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Med nem. kratkodlakarji so tudi zelo hitri psi. Moj Lux bi se lahko kosal s počasnejšim setrom ali poentrom, seveda na čistem ravnem terenu. Bil je dober na prepelicah. Glavo je med iskanjem nosil visoko......

  2. #202
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Privzeto

    Kako to mislite, da bi se lahko kosal z setrom ali poentrom, kaj ni NKP mrecedes?
    Ker še nimam izkušenj, me zanima če je to običajno, da različno divjad različno nakaže?

  3. #203

    Privzeto

    Citat Slavko M je objavil: Pokaži objave
    Ker še nimam izkušenj, me zanima če je to običajno, da različno divjad različno nakaže?
    Je to kar precej pogost pojav, da ptičarji različno divjad nakažejo različno. Dostikrat tudi ločujejo stil stoje na zajca ali na pernato divjad. Pa ne samo stoja, tudi tip iskanja je pri različni divjadi različen. Če malce opazuješ psa, točno veš, kdaj je na sledi zajca, srnjadi in kdaj na gre za pernato divjad. Sploh pa veš, kdaj gre za lisico, mačko ali kuno.

    SlavkoM - pametna je tale tvoja punca! Mislim, da ti bo v veliko veselje!

  4. #204
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Slavko M, mislim sem samo na hitrost, ki pa pri praktičnem lovu niti ni pomembna, ampak za specialne tekme ptičarjev. Angleški seter pa poenter sta izredno hitra psa, še posebno linije za tekmovanja. Na čistih ravninah tečejo z veliko eleganco in neverjetno hitrostjo....... treba videti za verjeti, paša za oči in dušo.

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Tu so trije klipi posneti na tekmah v sosednji Furlaniji, ki jih je omenil Detel. Dvakrat ang. seter in enkrat pointer.

    http://www.youtube.com/watch?v=UVkdP7rqbO8
    http://www.youtube.com/watch?v=_es0E6XZ0Xg
    http://www.youtube.com/watch?v=3D09mRnbxKc

  6. #206

    Privzeto

    Sicer nimam angleškega setra .. ampak gordona, in ne NKP ampak NŽ.
    In ja je razlika očitna:icon_:

    na malo pernato divjad / fazane.. se seter vkoplje...in to svetlobno razdaljo proč
    In se potem počasi pomika ( glavo drži kot bi avijone gledal)
    Dočim švabica nakaže s stojo veliko bližje in stoji... gleda naravnost...( tako da je takoj jasno kje je fazo)

    velika divjad ne vem ker je fuj.
    Mala dlakava divjad- seter zopet po zraku...in potem ne šlivi..
    Švabica... se vkoplje...in se približuje v nizki pozi

    Za lepe travnate površine je seter super. Hiter... vse ok.
    za malo bolj grob teren- grmovje itd, pa še dračje za podkurit spotoma prinese

    za travnate površine švabica isto ok- počasnejša...pa preveč rada šnuflo k tlom pritisne...
    Za grde terene - se fajn obnese.
    Aportiranje in nasplošno delo ( kar naj bi bilo pomembno) vsaj pri mojih dveh je nekako takole;
    Švabica kadar koli -kjer koli-kar koli... neumorna
    Seter " you wish " ( če se mu res... ampak res zazdi...potem celo kaj priaportira... pa še to ne zna drito pridet in se vsest, ampak naredi še en krog pa še kakšen kucelj vmes obščije..)
    Eto toliko iz mojim izkušenj - psov.

  7. #207
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Privzeto

    Breza kje pa so kaj nove fotke malih zverinic?

  8. #208

    Privzeto

    Citat Slavko M je objavil: Pokaži objave
    Breza kje pa so kaj nove fotke malih zverinic?
    Naš pasji trop je že hudo razredčen!

    Za fotke moram pa vprašat novopečene lastnike, če dovolijo objavo njihovih "razvajenih pasjih otročičev".

    Morda se kateri od njih tudi sam oglasi v tej temi... bi bilo super! :icon_:

  9. #209
    Sofra Guest

    Privzeto Razredčen pasji trop

    No pa se oglasimo, lastniki novih NKP. :icon_:
    Mojemu aristokratu je ime Maj Adin dom in je prišel v Kovor na Gorenjsko. Maj se neverjetno hitro in lepo razvija ter že kaže prve potenciale. Če sem iskren ga izguba bratcev in sestric ni kaj dosti prizadela. Je pa uspešno obrnil na glavo vse nas "ta domače". Sedaj se greva kdo bo koga...... Je moj prvi ptičar in je neverjetno bister in vztrajen v primerjavi s prejšnjimi pasmami. Moram pohvaliti vzrediteljico Andrejo Strajnar, saj je mladičke naučila higiene. Maj lepo nakaže da želi lulat oz. kakat. Seveda pa se zgodi ko se trgava v dnevni sobi, da mu nehote malce med igro uide. Všeč pri Maju mi je, da ni zamerljiv (vsaj zaenkrat).

    No toliko z moje strani.

    Lp,
    Last edited by Sofra; 17. March 2011 at 14:49.

  10. #210

    Privzeto Majček v novem domu:)

    O, pozdravljen na forumu!

    Komaj čakam na kako fotko in nadaljnje "poročilo s fronte"

    Za začetek pa...(upam, da ti je ok)...objavljam eno izmed tvojih fotk, ki je meni osebno najbolj pri srcu.

    Povezava 9041
    (avtor: Sofra)

Stran 21 od 33 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •